PDA

View Full Version : خطا در مقدار دهی فیلدی که Allow Null است

خسرو خان
شنبه 22 خرداد 1389, 09:05 صبح
سلام

من یک برنامه دفترچه تلفن نوشتم . یکی از فیلدها شماره تلفن را از کاربر میگیرد .

مشکل اینجاست که اگر من در فیلد شماره تلفن مقداری وارد نکنم به من پیغام خطا می دهد .

چطور می توانم این فیلد را مقدار دهی نکنم که پیغام خطاندهد ؟

ممنون

zhashemi
شنبه 22 خرداد 1389, 09:13 صبح
سلام

من یک برنامه دفترچه تلفن نوشتم . یکی از فیلدها شماره تلفن را از کاربر میگیرد .

مشکل اینجاست که اگر من در فیلد شماره تلفن مقداری وارد نکنم به من پیغام خطا می دهد .

چطور می توانم این فیلد را مقدار دهی نکنم که پیغام خطاندهد ؟

ممنون

میشه بیشتر توضیح بدی؟ درحالت عادی نباید خطا بده چون شما محدودیتی براش درنظرنگرفتی! ولی مثلا اگه کلید تعریفش کرده باشی مسلما خطا میده چون کلید نمی تونه خالی باشه! اصلا چه خطایی میده؟؟؟:متعجب:

NIK
شنبه 22 خرداد 1389, 10:06 صبح
اگه از پایگاه داده SQL استفاده می کنید، باید در تنظیمات فیلد چک باکس Allow Nulls رو فعال کنی تا بت اجازه بده فیلد رو خالی بگذاری

peikesms123
شنبه 22 خرداد 1389, 10:12 صبح
اگه لطف کنی و خطایی که میده بزاری شاید بتونم کمک کنم.

ghameshloe
شنبه 22 خرداد 1389, 10:28 صبح
من احتمال می دم فیلد مورد نظر را به عنوان کلید انتخاب کرده باشی

super_sonic
شنبه 22 خرداد 1389, 11:35 صبح
اگه از پایگاه داده SQL استفاده می کنید، باید در تنظیمات فیلد چک باکس Allow Nulls رو فعال کنی تا بت اجازه بده فیلد رو خالی بگذاری
دوستمون دقيقا درست ميگن
بعد اگه شماره تلفن نگيره فقط نام رو save ميكنه كه به نظر من اصلا معني نداره

انیشتین
شنبه 22 خرداد 1389, 12:45 عصر
برادر جان ازیک بلاک try catch استفاده کن
حالا به هر دلیلی شما شماره تلفن رو کلید اصلی فرض کردی،اگر کسی شماره رو نفرستاد برنامه که نباید بسته شه یا خطا بده.
تو بلاک try کد insert رو بنویس و تو بلاک catch یه پیام هشدار بگذار که تلفن رو وارد نکردی.
البته برای اطمینان باید دید این خطایی که میگی دقیقا چیه.

خسرو خان
شنبه 22 خرداد 1389, 12:53 عصر
برادر جان ازیک بلاک try catch استفاده کن
حالا به هر دلیلی شما شماره تلفن رو کلید اصلی فرض کردی،اگر کسی شماره رو نفرستاد برنامه که نباید بسته شه یا خطا بده.
تو بلاک try کد insert رو بنویس و تو بلاک catch یه پیام هشدار بگذار که تلفن رو وارد نکردی.
البته برای اطمینان باید دید این خطایی که میگی دقیقا چیه.

اون فیلد تلفن کلید اصلی نیست و در قسمت طراحی sql خاصیت Alow null را هم تیک زدم .

من می خوام که کاربر اگه دوست داشت تو فیلد تلفن چیزی ننویسه . ام با خالی شدن فیلد تلفن پیغام خطا میده .

من فردا پیغام خطا رو براتون می زارم .

ممنون از جوابتون .