PDA

View Full Version : سوال: مشکل در انکدینگ فارسی...

tarsiran
شنبه 22 خرداد 1389, 11:52 صبح
سلام رفقا ممنون میشم کمک کتید

من از دیتا بیس سایتم با دستور <? echo $file_desc?>... مطالب رو بیرون میکشم که حدود 2-3 خط نوشته رانشون میده.. مسئله اینجاست که بعضی از نوشته ها آخرش مشکل انکدینگ فارسی دار و ب صورت : ب�...
نشون میشه بزرگواری کنید بگین برای حل این مشکل چکارکنم

tarsiran
شنبه 22 خرداد 1389, 16:13 عصر
یه با مرامی نبود کمک کنه؟

yasgig
شنبه 22 خرداد 1389, 17:40 عصر
اگه utf-8 میکنی و درست میشه از کد html زیر استفاده کن تا خودش اتوماتیک utf-8 انکدینگ بشه.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
در غیر این صورت ممکنه از سرویس دهندت باشه.اگه از wamp یا هر چیز دیگه ای استفاده می کنین ریستارتش کنین و صفحه را اگه از موزیلا استفاده میکنین با ctrl+F5 رفرش کنین.این مشکل مربوط به یکی از این چیزیایی که گفتم میشه.توی سرور هم آپلود کنین بینین این مشکل نشون داده میشه؟

tarsiran
شنبه 22 خرداد 1389, 19:50 عصر
اگه utf-8 میکنی و درست میشه از کد html زیر استفاده کن تا خودش اتوماتیک utf-8 انکدینگ بشه.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
در غیر این صورت ممکنه از سرویس دهندت باشه.اگه از wamp یا هر چیز دیگه ای استفاده می کنین ریستارتش کنین و صفحه را اگه از موزیلا استفاده میکنین با ctrl+F5 رفرش کنین.این مشکل مربوط به یکی از این چیزیایی که گفتم میشه.توی سرور هم آپلود کنین بینین این مشکل نشون داده میشه؟

سلام مرسی

داداش فکر کنم منظور منو درست متوجه نشدید من مشکل فارسی نبودن ندارم مشکلم اینه که آخر بعضی حروفی که از دیتا بیش بیرون میکشه یه کاراکتر این شکلی> مقی�... میاد میخوام کدی در php لطف کنید بدید که این مشکل انکدینگ حل شه ممنون میشم کمک کنید

yasgig
شنبه 22 خرداد 1389, 21:58 عصر
کدتو بزار تا من هم امتحان کنم تا ببینم این مشکل رو داره یا نه.چون این مشکل قبلا به من هم پیش اومده ولی سرور رو رستارت کردم و مشکل حل شد.

narsic
یک شنبه 23 خرداد 1389, 12:47 عصر
با سلام
یکی از دلایل مشکل شما میتونونه مربوط به اندازه فیلدتون در بانک باشه . اندازه فیلد رو بزرگتر کنید سپس مجدد اطلاعات رو وارد کنید ببینید مشکل بر طرف میشود و یا خیر .
موفق باشید .