PDA

View Full Version : تغییر رنگ BackGroud فرم ها

dell816
شنبه 22 خرداد 1389, 16:49 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی:

من یک پروژه ای در VB6 دارم با حدود 50 فرم . که رنگ background همه فرم ها آبی کم رنگ است
(&H00E0E0E0&)
ولی وقتی برنامه را روی یکسری از کامپیوترها نصب میکنم رنگ backGround را خاکستری نشان میدهد و شماره رنگ هم همان (&H00E0E0E0&) میباشد.

آیا میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟؟

ali_habibi1384
شنبه 22 خرداد 1389, 17:08 عصر
حتما شما توی لب تاب درست می کنین. شدت رنگ مانیتورهای LCD با معمولی فرق میکنه. منم زیاد از این جور چیزها دیدم.

M.T.P
شنبه 22 خرداد 1389, 18:55 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی:

من یک پروژه ای در VB6 دارم با حدود 50 فرم . که رنگ background همه فرم ها آبی کم رنگ است
(&H00E0E0E0&)
ولی وقتی برنامه را روی یکسری از کامپیوترها نصب میکنم رنگ backGround را خاکستری نشان میدهد و شماره رنگ هم همان (&H00E0E0E0&) میباشد.

آیا میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟؟

به خاطر استفاده از رنگ های تب System هست. این رنگ ها از تم ویندوز گرفته میشه و اگه شما تم رو عوض کنید یا برنامه رو به یه سیستم دیگه ببرید و اجرا کنید ممکنه تم مقصد تفاوت داشته باشه و در نتیجه رنگ انتخابی شما تغییر پیدا کنه. برای رفع این مشکل باید از رنگ های تب Palette استفاده کنید و یا با دستور RGB رنگ تولید کنید.
موفق باشید.

ali_habibi1384
شنبه 22 خرداد 1389, 21:32 عصر
ممکنه که مشکل شما از چیزی باشه که دوست دیگمون گفت اما با اینکه این کارو نکردم بازهم تغییر رنگ دارم و اینهم دلیل اون چیزی هست که قبلا خدمتتون عرض کردم

dell816
یک شنبه 23 خرداد 1389, 11:41 صبح
به خاطر استفاده از رنگ های تب System هست. این رنگ ها از تم ویندوز گرفته میشه و اگه شما تم رو عوض کنید یا برنامه رو به یه سیستم دیگه ببرید و اجرا کنید ممکنه تم مقصد تفاوت داشته باشه و در نتیجه رنگ انتخابی شما تغییر پیدا کنه. برای رفع این مشکل باید از رنگ های تب Palette استفاده کنید و یا با دستور RGB رنگ تولید کنید.
موفق باشید.

خیر از تب palette انتخاب شده است .

M.T.P
یک شنبه 23 خرداد 1389, 20:15 عصر
خب درسته این کد رنگی که گفتین از تب Pallete خاکستری هم هست ، احتمالا ایراد از سیستم شماست که آبی نشونش میده.
فرم برنامه شیشه ای نیست؟ :متفکر: