PDA

View Full Version : سوال: دستگاه کارتخوان

marshal
شنبه 22 خرداد 1389, 19:22 عصر
من توی یک کتابخانه عضوم. موقع ثبت نام به من 2تا کارت دادن. یکی برای ورود و خروج و دیگری برای امانت کتاب. هنگام ورود به کتابخانه از طریق دستگاه کارتخوان من کارت میکشم و اطلاعاتم در برنامه اپراتور نشان وتایید میشه. 2 سوال دارم :
1. تهیه چنین کارتهایی چگونه است؟
2. برنامه اپراتور مخصوص همان دستگاه کارتخوان است یا با هر دستگاه کارتخان دیگر کار میکند؟
3. چطور میشه با c# چنین چیزی رو پیاده کرد؟
مرسی.

غلامرضا شریفی
شنبه 22 خرداد 1389, 22:03 عصر
اين نوع كارتها به كارتهي مغناطيسي شهرت دارند كه نمونه آن رابانكها استفاده ميكنند اين كارتها از جنس پلاستيك است كه يك نوار مغناطيسي سياه رنگ در لبه پايين اين كارت موجود است كه توسط ريدرهاي كه امكان رايت روي اين مغناطيس را دارد امكان نوشتن هر كاركتري است كه معمولا از كاركتر عددي كه در مورد شما شماره عضويت بايد باشد
اين كارتها به ميدان مغناطيسي حساس هستند
نمونه بهتر اين كارتها كارت مايفر است كه در اين سايت اقاي صدقي مطالبي نوشته اند كه مفيد است كارت مايفر داراي حافظه داخلي است و بدون تماس با كارتخوان سريال منحصر به فرد را برميگرداند

marshal
یک شنبه 23 خرداد 1389, 09:07 صبح
با c# چطوری میشه با کارتخوان ارتباط برقرار کرد؟
چطوری میشه وقتی کاربر کارت میکشه تو c# اطلاعات رو دریافت کرد؟
اگه میشه راهنمایی کنید.
مرسی

غلامرضا شریفی
یک شنبه 23 خرداد 1389, 09:52 صبح
ريدرهاي يو اس پي اين كارتها مانند صفحه كليد عمل ميكنند هر تكس باكسي كه فوكس باشد و كارت روي دستگاه كشيده شود مطالبي كه قبلا رايت شده در تكس نمايش داده ميشود نمونه ان شماره عضويت كتابخانه اي است كه شما عضو ان شده ايد بعد از نمايش شماره عضويت سيستم معمولا در بانك جستجو ميكند اگر شماره معتبر بود مشخصات و تصوير شخص از بانك خوانده و قسمتهاي مورد نياز نگهبان به نمايش در مي ايد
لازم به توضيح است اين دستگاه ها به دو صورت تنها ريدر كه قيمت حدود 60هزارتومان دارند و بصورت ريدر و رايتر كه قيمتي بيش از 150 هزار تومان دارند كه در يك پروژه حداقل يك عدد از اين كارتها خوانها مورد نياز است
مطلب ديگر كه هست اين كارتها سفيد رنگ هستند و شما بايد طرح مورد نظر خود را روي آن چاپ كنيد كه توسط چاپگر هاي pvc اين كار صورت ميگيرد و قيمت اين نوع چاپگر بالاي 2ميليون تومان است
و هزينه چاپ روي كارت بستگي به رنگي و يا سياه سفيد بودن طرح از 1000تومان به بالا است