PDA

View Full Version : تغییر در تنظیم کانکشن win app ها توسط sql server2005

programer1389
یک شنبه 23 خرداد 1389, 12:40 عصر
سلام
روی یکی از سرور هامون یک sql سرور 2005 نسخه Enterprise نصب کردیم بعد با یک win app که برنامش قبلا داشتم خواستم بهش وصل بشم اما اجازه ورود بهم نداد متاسفانه پیغام خطای لاتین برنامه وجود نداره که بذارمش و یک پیغام فارسی به این صورت ظاهر میشه ----امکان اتصال به سرور وجود نداره------به همین خاطر اومدم به یک سرور دیگه که همون بانک سرور اول بود کانک شدم و جواب گرفتم
پس مشکل ارتباط در شبکه ندارم (چون برنامه رو روی خود سروراول هم نصب کرده بودم و باز اجازه ورود بهم نداد)
win app هم مشکلی نداره چون به سرور دوم وصل شد
به نظر خودم مشکل از کانکشن برنامه و عدم اجازه ورود برنامه به سرور میباشد
متاسفانه چون سورس برنامه رو هم ندارم نمیتونم این رو چک کنم
با این توضیحاتی که دادم سوال من اینه که
ایا تو sql server2005 تنظیمی وجود داره که کانکشن دریافتی برنامه های دیگه رو تغییر بده مثلا نام سرور ورمز عبور و دیتابیس رو بگیره و بقیه موارد رو صرف نظر کنه
اگه اینکار امکان نداره پس مشکل سرور من چیه که اجازه ورود بهم نمیده
لطفا هر نظری دارین بگین چون ممکنه کمکم کنه

pesar irooni
یک شنبه 23 خرداد 1389, 13:43 عصر
رو نسخه enterprise باید login ای که داری باهاش وصل میشی اجازه connect شدن و یا خوندن database رو داشته باشه. باید ببینی تو connection string اون برنامه نام کاربر چیه!! یا اگه windows authentication هست باید تو SQL SERVER روی سرورت اجازه ورود واسه اون کامپیوتر باشه.

programer1389
سه شنبه 25 خرداد 1389, 08:16 صبح
یوزرم sa هستش تو sql server management studio میتونم با همین رمز و نام وارد سرور بشم یک نرم افزار دیگه هم از همین شرکت دارم که به همین سرور و همین بانک وصل میشه و نرم افزار دوم بهم جواب داد و تونستم به بانک وصلش کنم پس یوزرم درسته و بانکم هم که از قبل restor کرده بودم و بهش با برنامه دوم
هم وصل شدم Permission که باید برای sa بیشترین مقدار باشه شما هم اگه با توضیحات بنده چیز دیگری به نظرتون میرسه لطف کنید بفرمایید
ممنونم

pesar irooni
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 01:41 صبح
Permission که باید برای sa بیشترین مقدار باشه
من که چیزی نفهمیدم
البته باید توجه کنی که management studio میتونه رو چند تا نسخه از SQL Server سوار بشه. registered server از منوی (فک کنم) view رو ببین.
آیا برنامت به سرور درست وصل میشه؟؟ چک کن