PDA

View Full Version : حرفه ای: smo در برابر روش عادی sql

cardano7
یک شنبه 23 خرداد 1389, 14:00 عصر
سلام
می خواستم بدونم که برنامه نویسی پایگاه داده با استفاده از smo با روش عادی که DataSet و DataAdapter داره چه فرقی داره؟ جز اینکه در smo کمتر دستور به زبان SQL می نویسیم. همچنین آیا استفاده از smo را پیشنهاد می کنید؟
همچنین در روش smo آیا از Table می شه DataSet را استخراج کرد؟
سوم اینکه آیا میشه SQL CE را هم با smo پیاده سازی کرد؟

به هر کدومش جواب بدید ممنون میشم.

r00tkit
یک شنبه 23 خرداد 1389, 20:20 عصر
سلام

دوست من smo هدفش ADO.net فرق داره

http://en.wikipedia.org/wiki/SQL_Server_Management_Objects

شما از smO استفاده می کنی که به برنامه ای مانند SQL Server Management Studio بسازی

اما ADO.NET یه پرووایدر هستش

سوم اینکه آیا میشه SQL CE را هم با smo پیاده سازی کرد؟

ببین دوست من smo به instance های sql وصل می شه در حالی که CE فایل بیس هستش و instance نداره

همچنین در روش smo آیا از Table می شه DataSet را استخراج کرد؟

احتمالا خیر چون The DataType (http://www.barnamenevis.org/forum/81144635-3e19-4ec9-b3f9-3745a03135d9.htm) object represents a SQL Server data type

ولی یادم می یاد یه متودی بود که query روی سرور اجرا می کرد از ان میتونی برای این کار استفاده کنی

The first programming step in a SQL Server Management Objects (SMO) application is to create an instance of the Server object and to establish its connection to an instance of Microsoft SQL Server.

SQL Server Compact is file-based, which means that the connection string is a file path to the database (.sdf) file.
SQL Server Compact does not run as a service. This is one of the main differences between using SQL Server Compact and using SQL Server or SQL Server Express.

cardano7
یک شنبه 23 خرداد 1389, 22:02 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز
راستش اطلاعات من در مورد SQL زیاد نیست و بدتر از اون اینکه نمی دونم هر کدوم از امکانات رو در چه جایی باید به کار برد. مثلا:
1- استفاده از DataAdapter و Connection
2- استفاده از Entity Framework
3- استفاده از Linq to SQL
4- استفاده از smo

و یا حتی اینکه SQL غیر CE در کجا کاربردداره؟ آیا برای WebServer ها ساخته شده یا نه!

احتمالا خیر چون The DataType object represents a SQL Server data type

ولی یادم می یاد یه متودی بود که query روی سرور اجرا می کرد از ان میتونی برای این کار استفاده کنی

این رو حل کردم:

dataSet= db.ExecuteWithResults("Select " + tableName + ".* from " + tableName);
dataGridData.DataSource = dataSet.Tables[0];
فقط مشکل این هست که Table ش رو با DataGrid نمیشه Bind کرد.

راستش MSDN اغلب آدم رو گیج می کنه. نمی دونم دقیقا باید از کجا شروع کنم.

خیلی ممنون از راهنمایی شما.