PDA

View Full Version : سوال: معرفی کلاس واسه یاد گرفتن C#‎

ArmanSo
یک شنبه 23 خرداد 1389, 19:22 عصر
سلام !!
من تابستون می خوام برم کلاس واسه c#
اول می خواستم محتمع فنی برم که راهش دور بود :متفکر:
اگه میشه یه کلاس خوب که C#‎‎ رو یاد بده طرف های شهرک غرب هم باشه کنید !! مر30 !! :چشمک:
اصلا نمی دونم برم کلاس یا بشینم از رو کتاب بخونم !! کلا گیج ام !! اگه میشه یکم راهنماییم کنید . . . :لبخندساده::عصبانی++::خجالت:

amir-yeketaz
یک شنبه 23 خرداد 1389, 19:32 عصر
به نظر من اگه خودتون با چندین کتاب و ebook و مقالاتی که تو اینترنت موجوده کار کنید خیلی بهتره
دلیلش:
به نظر من اینجوری باعث میشه خودتون بیشتر تلاش کنید تا موقعی که بخواین کلاس برین ... یعنی اینجوری independent تر میشین !
البته حتما اگه سوالی داشتین میتونین تو این تالار از فروم برنامه نویس بیاین و سوالتونو بپرسین تا هم سطح علمی خودتون بالا بیاد و هم رنج علمی سطح کاربران رو ببینید که هنوز هیچی نیستید!

همون طور که میدونید منابع زیادی برای کار با زبان سی شارپ وجود داره و شما میتونید از این منابع کمال استفاده رو ببرین ...
موفق باشید

s.khoshfekran
یک شنبه 23 خرداد 1389, 19:52 عصر
بنظر من کلاس به هیچ دردی نمی خوره وقط چیزای روتین رو درس میدن

sia_2007
یک شنبه 23 خرداد 1389, 20:01 عصر
ببین کیفیت کلاس به
آموزشکده و امکانات
اساتید
و سطح دانشجویان
بستگی داره.
به نظر من SQL Server و طراحی رو خیلی خوبه که آدم بره کلاس.
اما برنامه نویسی ؟
اگه کلاس خوبی پیدا کردی برو.
ولی واقعا باید خوب باشه.
در کل توصیه نمیکنم.
حالا اول بگو تو چه فیلدی میخوای کار کنی؛ یه کم قضیه رو بازتر کن.

cardano7
یک شنبه 23 خرداد 1389, 22:43 عصر
من به شخصه به این اعتقادی ندارم که فلان کلاس یا کتاب خاصی ضروریه.
اما خودم با کتاب "عین الله جعفرنژاد قمی" شروع کردم.
و هر کتابی که بخونی باز هم اطلاعاتت کمه و لازمه که باز هم تلاش کنی.
بعد یک مدت دیگه کتاب کفاف نمیده و فقط باید از اینترنت یاد بگیری. البته اگه اهل تحقیق باشی تا اون زمان دستت به مطالعه ی داده های پراکنده عادت کرده!

ArmanSo
دوشنبه 24 خرداد 1389, 00:20 صبح
مر30 از جوابتون !!
من خودم با قومی تا یه جایی خوندم ( تا وسط های کلاس ها )
اما زیاد راخت نفهمیدم !! یعنی به راحتی سی + + که استادمون درس میده !! به خاطر همون فکر کردم یکی برام سی شارپ رو توضیح بده راحتر یاد می گیرم !! حالا بازم شما می گین که کلاس رو بخیال شم ؟
و بعد اینکه سی + + و بخونم برم سراغ سی شارپ یا نیازی به سی + + ندارم ؟

amir-yeketaz
دوشنبه 24 خرداد 1389, 00:45 صبح
به نظر من این که شما بخواین سی شارپ رو یاد بگیرین به اینکه حتما سی پلاسو بلد باشین ربطی نداره! ولی خوب تا یه سطحی سی یا سی پلاس بلد بودن مفیده و درکتون رو از برنامه نویسی بالاتر میبره(البته به نظر من!)
در مورد کتاب هم بستگی به این داره که زبانتون در چه حدی هست یعنی اگه زبانتون خوبه خیلی بهتره که کتاب های زبان اصلی بخونید که متاسفانه خودمم زبانم خوب نیست ولی خوب مقاله های زیادی و همین طور آموزش هایی که در کتاب ها نیست یا خیلی کم توضیح داده شده رو در سایت ها یا فروم های غیر فارسی دنبال میکنم ... و همین طور مداوم دارم زبانمو تقویت میکنم ...
شما باید به این که همیشه دنبال مطلب باشید عادت کنید و خودتون بتونید برایه خودتون یه مجموعه ی قوی (پکیج) از مقالات و کتاب های آموزشی و سمپل ها و ... داشته باشید ...
به نظر من کتاب محمد هاشمیان کتاب مفیدیه ولی خوب مثه خیلی از کتاب ها همه ی مسائل توضیح کامل داده نشده و باید دنبال مراجع دیگه ای همراه با این کتاب بود ...

موفق باشید

ArmanSo
دوشنبه 24 خرداد 1389, 03:53 صبح
به نظر من این که شما بخواین سی شارپ رو یاد بگیرین به اینکه حتما سی پلاسو بلد باشین ربطی نداره! ولی خوب تا یه سطحی سی یا سی پلاس بلد بودن مفیده و درکتون رو از برنامه نویسی بالاتر میبره(البته به نظر من!)
در مورد کتاب هم بستگی به این داره که زبانتون در چه حدی هست یعنی اگه زبانتون خوبه خیلی بهتره که کتاب های زبان اصلی بخونید که متاسفانه خودمم زبانم خوب نیست ولی خوب مقاله های زیادی و همین طور آموزش هایی که در کتاب ها نیست یا خیلی کم توضیح داده شده رو در سایت ها یا فروم های غیر فارسی دنبال میکنم ... و همین طور مداوم دارم زبانمو تقویت میکنم ...
شما باید به این که همیشه دنبال مطلب باشید عادت کنید و خودتون بتونید برایه خودتون یه مجموعه ی قوی (پکیج) از مقالات و کتاب های آموزشی و سمپل ها و ... داشته باشید ...
به نظر من کتاب محمد هاشمیان کتاب مفیدیه ولی خوب مثه خیلی از کتاب ها همه ی مسائل توضیح کامل داده نشده و باید دنبال مراجع دیگه ای همراه با این کتاب بود ...

موفق باشید
هاشمیان رو هم خوندم !! اما نه زیاد !! کلا کارم اینه که متاب ها رو نصفه و نیمه بخونم :لبخند:
زبانم هم نمی دونم در چه حدی هست مثلا پیتون که می خواستم یاد بگیرم مجبور بودم انگلیسی بخونم . . . در کل فکر کنم بفهمم :چشمک:

sky_in_iran
دوشنبه 24 خرداد 1389, 07:44 صبح
سلام دوست عزيز
دوستان و اساتيد محترم خوب راهنمايي خوبي كردن اما شما نگفتيد سطح برنامه نويسيتون در چه سطحه؟ اگر ابتدايه كاري يعني در سطح مبتدي هستي خوب بهتره با كلاس و استاد شروع كني چون نياز به يكسري مسائل پايه داري كه خوب بايد استاد باشه بالا سر آدم اما اگر از اين مرحله گذر كردي كتاب خوبه ، msdn خوبه و اينترنتم خوبه سايت برنامه نويسم خوبه اما در كنار اينا داشتن يه استاد راهنما يه چيزه ديگريست (من اين روش و بيشتر تاكيد مي كنم چون استاد راهنما وقت بيشتري ميتونه واسه آدم بزاره تا استاد كلاس)اگر فكر مي كني اين سطحم گذروندي همون كارهايي رو بكن كه اساتيد و دوستان گفتند و كتاب هايي كه معرفي كردند و ebook ها فارسيشم خيلي زياده خواستي تو هيمن بخش يه جستجو كني كلي آدرس اساتيد و دوستان گذاشتن براي همين امر حتي فيلم هايه آموزشيم فراوان هست يه جستجو كوچيك ميخواد
موفق باشي

cardano7
دوشنبه 24 خرداد 1389, 08:21 صبح
مر30 از جوابتون !!
من خودم با قومی تا یه جایی خوندم ( تا وسط های کلاس ها )
اما زیاد راخت نفهمیدم !! یعنی به راحتی سی + + که استادمون درس میده !! به خاطر همون فکر کردم یکی برام سی شارپ رو توضیح بده راحتر یاد می گیرم !! حالا بازم شما می گین که کلاس رو بخیال شم ؟
و بعد اینکه سی + + و بخونم برم سراغ سی شارپ یا نیازی به سی + + ندارم ؟

در مورد کلاس نمیشه یک فرمول کلی نوشت. من در بچگی کلاس ++Visual C رو گذرونده بودم(در اصفهان) برای همین شاید کارم برای یاد گیری C#‎ راحت شده بود چون هم سنم بیشتر شده بود و هم زبان راحت تری بود. البته یک مدت قبل از C#‎ ، زبان VB.net رو هم خونده بودم. واسه همین یک کتاب کوچیک برای من کفاف داد.
نمی دونم چطور کتاب خوندید که تا نصفه ی راه بیشتر نرفتید ولی به اون بدی ها هم نیست.

mohsenhker
دوشنبه 24 خرداد 1389, 11:10 صبح
سلام خدمت دوست عزیزمون
یادگیری هر چیزی بستگی به علاقه شما به اون موضوع و هدف دار بودن یادگیری شما هست
به نظر من دوست عزیز شما ال هدفتون رو از یادگیی مشخص کنید بعد واسه رسیدن به هدفتون هر کاری رو انجام یدی
موفق باشید :لبخندساده:

cardano7
دوشنبه 24 خرداد 1389, 12:45 عصر
سلام خدمت دوست عزیزمون
یادگیری هر چیزی بستگی به علاقه شما به اون موضوع و هدف دار بودن یادگیری شما هست
به نظر من دوست عزیز شما ال هدفتون رو از یادگیی مشخص کنید بعد واسه رسیدن به هدفتون هر کاری رو انجام یدی
موفق باشید :لبخندساده:

مشکل ما همین هست که کسی هدفش رو دقیق نمی دونه. اما بدتر از اون اینه که کسی برای پیدا کردن هدفش راه ساده یی نداره. شما تا با یک زبان برنامه نویسی آشنا نشید نمی تونید بفهمید برنامه نویسی چی هست و به کدوم زبان علاقه دارید. و هدفتون چیه.
تو دانشگاه هم همیشه همین مشکل وجود داره. شما باید اول رشته را انتخاب بکنید بعد متوجه بشید هدفتون و علاقه تون چیه!

البته اگه این دوستمون #C رو انتخاب کرده باید بگم زبان قشنگی هست. حتی اگه زبان بهینه یی نباشه. این زبان نه مثل VC خشن هست و نه مثل برخی زبان ها بی بند و بار با آزادی های غیر اصولی.

Mohandes2009
دوشنبه 24 خرداد 1389, 13:41 عصر
سلام !!
من تابستون می خوام برم کلاس واسه C#‎
اول می خواستم محتمع فنی برم که راهش دور بود :متفکر:
اگه میشه یه کلاس خوب که C#‎‎‎ رو یاد بده طرف های شهرک غرب هم باشه کنید !! مر30 !! :چشمک:
اصلا نمی دونم برم کلاس یا بشینم از رو کتاب بخونم !! کلا گیج ام !! اگه میشه یکم راهنماییم کنید . . . :لبخندساده::عصبانی++::خجالت:

کلاس می خواد چیکار بیا خودم حالیت میکنم:لبخند:

ArmanSo
دوشنبه 24 خرداد 1389, 18:46 عصر
بازم مر30 از جواباتون . . . من ام
فکر کنم مبتدی ام . . . sky_in_iran (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=29534) هم همون حرف منو می گه . . .
اما موندم کدوم کلاس برم ؟ نمیشه چند تا کلاس خوب معرفی کنید ؟
من خودم این مجتمع فنی کلاس هاشو دیدم !! اما نفهمیدم باید از کدوم شروع کنم . . .
اگه میشه یکم راهنماییم کنید . . .
لینک (http://ict.mft.info/01/Fa/StaticPages/Page.aspx?tid=168)

cardano7
سه شنبه 25 خرداد 1389, 00:40 صبح
شرمنده.
بچه هایی که اهل تهران نیستند اینجا رو نمی تونند کمک کنند.
اصفهان بودی می گفتم رو به روی هتل عباسی کلاس های خوبی هست :لبخند:

ArmanSo
سه شنبه 25 خرداد 1389, 02:45 صبح
شرمنده.
بچه هایی که اهل تهران نیستند اینجا رو نمی تونند کمک کنند.
اصفهان بودی می گفتم رو به روی هتل عباسی کلاس های خوبی هست :لبخند:
یعنی کسی از تهران نیست یه کلاس خوب معرفی کنه ؟ :ناراحت:

sky_in_iran
سه شنبه 25 خرداد 1389, 10:53 صبح
دوست خوب كلاس زياده نميشه گفت كدوم خوبه كدوم بد دليلشم اينه كه من پيش يه استاد ميرم كارم و را مي دانزه و كلي چيز ياد ميگيرم ازشون اما يكي ميره از حرفاش چيزي سردر نمياره اين مورد و زياد ديدم مثلا من خودم تو جايي به اسم aptech ياد گرفتم اما اينجا يه كلاس نيست 3سال دورست كه همه چيز ياد ميذه از c,C#,java و شبكه تا الي آخر يه دانشگاه (متاسفانه من يه سال بيشتر نخوندم اينجا) اما خوب اساتيدش عالي بودن همه چيزش عالي بود ميخواي يه بررسي بكن ميتوني از نيازمندي هاي همشهريم استفاده كني موفق باشي

hamidreza20
سه شنبه 25 خرداد 1389, 13:45 عصر
یعنی کسی از تهران نیست یه کلاس خوب معرفی کنه ؟ :ناراحت:

سلام دوستان عزیز

می تونید از کلاس های سماتک در خیابان سهروردی استفاده کنید.
به آدرس www.sematec-co.com سری بزنید و کلاس ها و ... مشاهده کنید.

التماس دعا...

Afshin160
سه شنبه 25 خرداد 1389, 14:08 عصر
سلام ...
نگاه كنيد اينكه كلاس خوبه يا كتاب نميشه به صورت مطلق حرف زد . بسته به خودت داره
ولي يه چيزه كلي صادقه اينكه اولا" در كلاس بيشتر به صورت ويزاردي درس ميدن تا بتونن مبحث را به يه جايي برسونند كه من زياد موافق نيستم . وفكر مي كنم به كلاس فقط به ديد آشنايي نگاه كن و بهتر كه اول خودت كار كني بد بري كلاس كه بتوني اشكالات را از كسي بپرسي . وسعي كن از كلمات كليدي هر زبان را كاملا" بخوني حتي ازيكيش هم سر سري رد نشي چون خيلي ها هنوز با اين موضوع مشكل دارن و حتي بنظر من حتي براي شوع برو سراغ msdn وتمام كلمات كليدي ررا با دقت بخون و ازش تمرين حل كن و اصلا" به فكر ديتابيس نباش . چون اغلب فكر مي كنند اگه الان به DB وصل شن وچند تا Select بنويسن اون هم تو خود برنامه !!!! ديگه تمومه و شدن يه برنامه نويس .!! ... به هر حال توصيه اكيد ميكنم كه دوسوم وقت در تابستان را بر روي كلمات كليدي بگذار و دقيق آناليزش كن .
موفق باشيد .

cardano7
سه شنبه 25 خرداد 1389, 20:32 عصر
بنظر من حتي براي شوع برو سراغ msdn وتمام كلمات كليدي ررا با دقت بخون و ازش تمرين حل كن و اصلا" به فكر ديتابيس نباش
راستش خود من هم بعد از سال ها برنامه نویسی با MSDN حال نمی کنم. و منابع دیگه را ترجیح میدم مگر زمانی که مجبور باشم.
به نظر من MSDN چندان دلچسب نوشته نشده.

ArmanSo
سه شنبه 25 خرداد 1389, 22:54 عصر
سلام ...
نگاه كنيد اينكه كلاس خوبه يا كتاب نميشه به صورت مطلق حرف زد . بسته به خودت داره
ولي يه چيزه كلي صادقه اينكه اولا" در كلاس بيشتر به صورت ويزاردي درس ميدن تا بتونن مبحث را به يه جايي برسونند كه من زياد موافق نيستم . وفكر مي كنم به كلاس فقط به ديد آشنايي نگاه كن و بهتر كه اول خودت كار كني بد بري كلاس كه بتوني اشكالات را از كسي بپرسي . وسعي كن از كلمات كليدي هر زبان را كاملا" بخوني حتي ازيكيش هم سر سري رد نشي چون خيلي ها هنوز با اين موضوع مشكل دارن و حتي بنظر من حتي براي شوع برو سراغ msdn وتمام كلمات كليدي ررا با دقت بخون و ازش تمرين حل كن و اصلا" به فكر ديتابيس نباش . چون اغلب فكر مي كنند اگه الان به DB وصل شن وچند تا Select بنويسن اون هم تو خود برنامه !!!! ديگه تمومه و شدن يه برنامه نويس .!! ... به هر حال توصيه اكيد ميكنم كه دوسوم وقت در تابستان را بر روي كلمات كليدي بگذار و دقيق آناليزش كن .
موفق باشيد .
من الان که از رو قومی می خونم ( یعنی خوندم ) بعضی جاها .. رو نفهمیدم یعنی همه چی رو خوب نگفته . . . به خاطر همون می خوام یکی باشه که اشکالامم رو ازش بپرسم . . . :خجالت:

ArmanSo
سه شنبه 25 خرداد 1389, 23:03 عصر
دوست خوب كلاس زياده نميشه گفت كدوم خوبه كدوم بد دليلشم اينه كه من پيش يه استاد ميرم كارم و را مي دانزه و كلي چيز ياد ميگيرم ازشون اما يكي ميره از حرفاش چيزي سردر نمياره اين مورد و زياد ديدم مثلا من خودم تو جايي به اسم aptech ياد گرفتم اما اينجا يه كلاس نيست 3سال دورست كه همه چيز ياد ميذه از c,C#‎,java و شبكه تا الي آخر يه دانشگاه (متاسفانه من يه سال بيشتر نخوندم اينجا) اما خوب اساتيدش عالي بودن همه چيزش عالي بود ميخواي يه بررسي بكن ميتوني از نيازمندي هاي همشهريم استفاده كني موفق باشي
نمی تونم که هم دانشگاه برم هم اینجا . . . !! اما ایکاش به جا دانشگاه اینجا می رفتم :گریه:

ArmanSo
سه شنبه 25 خرداد 1389, 23:05 عصر
راستش خود من هم بعد از سال ها برنامه نویسی با MSDN حال نمی کنم. و منابع دیگه را ترجیح میدم مگر زمانی که مجبور باشم.
به نظر من MSDN چندان دلچسب نوشته نشده.
میشه یکم در مورد MSDN توضیح بدین ؟ به چه درد می خوره ؟ ( فقط می دونم یه چیز تو میه های help هست همین ) :گیج:

amir-yeketaz
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 00:04 صبح
میشه یکم در مورد MSDN توضیح بدین ؟ به چه درد می خوره ؟ ( فقط می دونم یه چیز تو میه های help هست همین ) :گیج:
msdn توسط شرکت مایکروسافت برایه شما افزوده شده که میتونید باهاش کار با تابع های مختلف و event ها , property های مختلف و کتابخانه های مختلف در دات نت رو یاد بگیرید ...
آنلاینشم موجوده و میتونید از اون استفاده کنید
اینم آدرسش برای سی شارپ
http://msdn.microsoft.com/en-us/vcsharp/default.aspx

ولی خوب بدون شک مرجع کاملی نیست ولی help خوبیه و تو بعضی جاها کارتون بهش گیر میکنه و واقعا بدرد میخوره...

cardano7
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 14:26 عصر
میشه یکم در مورد MSDN توضیح بدین ؟ به چه درد می خوره ؟ ( فقط می دونم یه چیز تو میه های help هست همین )
بله. Help هست. اما به نظر من مثل یک منگل عقب مونده یی می مونه که بیل گیتس پس انداخته باشه.
کلا این رو بگم که مایکروسافت وجدان کاری نداره. کوچکترین چیزها رو با بزرگترین تبلیغات بیرون میده. همین دات نت هم رهبری اش دست کسانی هست که ماهیت اونا کاملا مایکروسافتی نیست. واسه همین هم زبان های قشنگی هستند. و گر نه کیفیت اونا یک چیزی می بود در حد کیفیت IE در برابر بروزر های بزرگی مثل Opera یا FireFox .
مایکروسافت دوست داره محصولاتش رو برای آدم های احمق تولید کنه. کلا خلاقیت رو از آدم می گیره. و اگه توجه کرده باشی دوست داره جزئیات رو دست شما نده. دوست داره همه چیز را در بسته تحویل آدم بده.
من از مایکروسافت خوشم نمیاد. اما عاشق دات نتم!

b.najafi_1387
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:06 صبح
سلام دوستان
منم سی شارپ رو به طور پراکنده تا الان خوندم ( مثلا با قومی و هاشمیان و ....) اما فکر میکنم اگه کلاس برم تو جمع بندی مطالب بهم بیشتر کمک می کنه!! مخصوصا برای asp , sql , و ...!اما تو انتخاب کلاس مرددم. مجتمع فنی حدودا یه تومن میگیره تو یه سال همه رو یاد میده(شعبه ی حافظ)اما اطلاع ندارم خوبه یا نه.نمی خوام وقتو پولمو هدر بدم.می شه لطفا به منم کمک کنید جایی که واقعا کارایی داشته باشه معرفی کنید؟ممنون می شم:خجالت: