PDA

View Full Version : سوال: اکسس

هانیه دره باغی
دوشنبه 24 خرداد 1389, 09:46 صبح
سلام می خواستم ببینم با اکسس می شه دفترچه پرداخت قسط برای صندوق قرض الحسنه طراحی کرد؟
البته من این کار رو با گزارش انجام دادم ولی چون می خوام هنگامی که عضو صندوق وام گرفت دفترچه به اون تحویل داده بشه گزارش من به طور خودکار عمل نمی کنه هروقت اطلاعات پرداخت قسط اون ثبت می شه تغییرات اعمال می شه؟

zzzzzza
دوشنبه 24 خرداد 1389, 10:26 صبح
با سلام
اولا باید عرض کنم با اکسس خیلی کارها را میتوان انجام داد.و سئوال شما را بصورت کلی میتوان اینگونه پاسخ داد که:
در برنامه نویسی مهم این است که ابتدا کاری که میخواهی انجام بشه را تحلیل کنی و حتی المقدور یک گردش کاری حتی روی کاغذ هم که شده طراحی کنی (فلوچارت) بعد از اینکه شرایط برای برنامه نویسی فراهم شد شروع میکنی به اینکه چه جدولهایی نیاز داری چه کوئری هائی باید داشته باشی چه فرمهائی برای راحت شدن ورود اطلاعات باید طراحی شوند و از همه مهمتر دستوراتی که داخل فرمهای برنامه ایجاد شوند تا کل بانک اطلاعاتی را مدیریت کنند.
حالا هر کدام از این جدولها و ..... شرایط خاصی دارند که ممکن است بعد از طراحی چندید برنامه تجربه لازم را بدست آوری.
هنگاهی که تقریبا بانک نهائی شد میری سر گزارش سازی در این مرحله میتوانی انواع گزارشات را طراحی کنی.
حالا اگر این مراحل را پشت سر گذاشته اید و تا حدودی حرفه ای شدید میتوانید بانک خود را بگذارید تا برای تکمیل شدن آن اساتید این سایت کمکتان کنند.

هانیه دره باغی
دوشنبه 24 خرداد 1389, 14:08 عصر
سلام ممنون از راهنمایی خوبتون من تمام مراحلی رو که شما گفتید انجام دادم ولی از گزارش گیری که انجام دادم راضی نیستم پس من برنامه رو می ذارم تا دوستان راهنمایی ام کنند.
راستی یه سوال دیگه می شه اکسس رو جوری تنظیم کرد که خودش سر زمان مشخصی back up بگیره؟ مثلا یک هفته یکبار
رمز ورود:1342

zzzzzza
دوشنبه 24 خرداد 1389, 14:53 عصر
سلام ممنون از راهنمایی خوبتون من تمام مراحلی رو که شما گفتید انجام دادم ولی از گزارش گیری که انجام دادم راضی نیستم پس من برنامه رو می ذارم تا دوستان راهنمایی ام کنند.
راستی یه سوال دیگه می شه اکسس رو جوری تنظیم کرد که خودش سر زمان مشخصی back up بگیره؟ مثلا یک هفته یکبار
رمز ورود:1342
فایل شما FRONT_END است لطف کن BACK_END فایلتان را هم بگزارید

هانیه دره باغی
دوشنبه 24 خرداد 1389, 17:30 عصر
ببخشید این سوال رو می کنم باید چه کار کنم؟:خجالت:

fazl11
دوشنبه 24 خرداد 1389, 22:58 عصر
سلام
زحمت بكش جداول رو بصورت لينك نزار

moalla
دوشنبه 24 خرداد 1389, 23:11 عصر
من چند سال پیش برای یه صندوق قرض الحسنه یه برنامه با اکسس نوشتم
اون برنامه دفترچه هم چاپ میکرد
مقدار وام و تعداد اقساط رو میگرفت و توی کاغذهای آچار سر رسیدهای دفترچه رو مینوشت
توی هر سر رسید هم میزد که چقدر قسط مونده و چقدر پرداخت شده و تاریخ و ....
برای اینکه اون رو اینجا بذارم باید با سفارش دهنده اون صحبت کنم
اگرم اجازه نداد و شما خواستید میتونم قسمت چاپ قسطش رو جدا کنم و اینجا بذارم
فقط چون باید دوباره برنامه رو زیر و رو کنم و قسمتهای لازم رو جدا کنم زمان میبره و یک هفته ای شاید طول بکشه. الانم متاسفانه وسط امتحانات دانشگاهه

zzzzzza
سه شنبه 25 خرداد 1389, 06:53 صبح
ببخشید این سوال رو می کنم باید چه کار کنم؟:خجالت:
شما این فایل را قبلا اسپلیت کرده اید هنگامی که یک فایل اسپلیت میشود به دو فایل تقسیم میشود:
1- یک فایل که تنها حاوی table ها است در یک مسیر ذخیره میشود و در انتهای آن be_ بصورت پیش فرض قرار میگیرد.
2- یک فایل دیگر که غیر از table همه چیز در آن وجود دارد ( کوئری فرم گزارش و ...) بعنوان front_end در مسیر اصلی برنامه ساخته میشود.
الان شما فقط فایل دوم را گذاشته اید.

پس از بررسی که انجام شد مشخص شد فایل اول شما با نام "be.mdb_صندوق قرض الحسنه" در این مسیر کامپیوتر خودتان وجود دارد:

C:\Documents and Settings\hanie\My Documents

باید آن را برای هم دوستان قرار دهید

هانیه دره باغی
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:39 صبح
من چند سال پیش برای یه صندوق قرض الحسنه یه برنامه با اکسس نوشتم
اون برنامه دفترچه هم چاپ میکرد
مقدار وام و تعداد اقساط رو میگرفت و توی کاغذهای آچار سر رسیدهای دفترچه رو مینوشت
توی هر سر رسید هم میزد که چقدر قسط مونده و چقدر پرداخت شده و تاریخ و ....
برای اینکه اون رو اینجا بذارم باید با سفارش دهنده اون صحبت کنم
اگرم اجازه نداد و شما خواستید میتونم قسمت چاپ قسطش رو جدا کنم و اینجا بذارم
فقط چون باید دوباره برنامه رو زیر و رو کنم و قسمتهای لازم رو جدا کنم زمان میبره و یک هفته ای شاید طول بکشه. الانم متاسفانه وسط امتحانات دانشگاهه

سلام ممنون از کمکتون می شه هر زمان وقت پیدا کردید این کار رو انجام دهید؟

هانیه دره باغی
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:59 صبح
شما این فایل را قبلا اسپلیت کرده اید هنگامی که یک فایل اسپلیت میشود به دو فایل تقسیم میشود:
1- یک فایل که تنها حاوی table ها است در یک مسیر ذخیره میشود و در انتهای آن be_ بصورت پیش فرض قرار میگیرد.
2- یک فایل دیگر که غیر از table همه چیز در آن وجود دارد ( کوئری فرم گزارش و ...) بعنوان front_end در مسیر اصلی برنامه ساخته میشود.
الان شما فقط فایل دوم را گذاشته اید.

پس از بررسی که انجام شد مشخص شد فایل اول شما با نام "be.mdb_صندوق قرض الحسنه" در این مسیر کامپیوتر خودتان وجود دارد:

C:\Documents and Settings\hanie\My Documents

باید آن را برای هم دوستان قرار دهید

سلام ممنون از پاسخ خوبتون ببخشید از این که این سوال رو پرسیدم آخه من خیلی تازه واردم این رو هم که می بینید طراحی کردم خودم با خوندن کتاب نوشتم مطمئنا اشکالات زیادی داره ولی به این کار خیلی علاقه دارم

هانیه دره باغی
دوشنبه 31 خرداد 1389, 15:05 عصر
چرا کسی فایل ضمیمه رو نمی بینه تا کمکم کنه؟ منتظرم

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 03 تیر 1389, 20:14 عصر
یه برنامه براتون ضمیمه کردم. و در ضمن این تایپیک رو نیز حتماً ببین.http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=136290