PDA

View Full Version : سوال: فرمول نويسي توسط كاربر

mohsenm66
دوشنبه 24 خرداد 1389, 20:35 عصر
قبل از هر چيز خواهشمندم اين تاپيك را حذف نكنيد و يا انتقال ندهيد من اين سوال را در بخش مربوط به crystall report مطرح كردم ولي هيچ كس به آن جواب نداد به همين خاطر آوردم در اين قسمت از سايت و سوال را مطرح كردم .

من در گزارشم يه قسمت دارم مه فرمول محاسبه آن دائما تغيير مي كند .
بنابراين تصميم گرفتم در برنامه ام يه قسمتي بزارم كه كاربر خودش بتونه فرمول را وارد كنه و بر اساس فرمول وارد شده گزارش گيري انجام بشه .
مثلا در ايام ولادت ها و مناسبت ها كاربر مي خواهد به مشتريان 15 درصد تخفيف بدهد و در بقيه ايام 5 درصد تخفيف مي دهد .
من ميخواهم در برنامه خود كاربر بتونه اين ميزان درصد تخفيف را وارد كنه و برنامه بر اساس آن كار كند ولي نميدانم كه چجوري بايد از طريق كد نويسي فرمول ها را دستكاري كنم .
لطفا منو راهنمايي كنيد . در ضمن محيط برنامه نويسي من vb.net است

mohsenm66
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:07 عصر
بابا يكي جواب بده
خيلي لازمه

touraj
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 20:08 عصر
ببین این به دردت میخوره؟
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=630524&postcount=21

mohsenm66
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 08:58 صبح
ممنون دوست عزيز
من خودم هم قبلا اينو ديده بودم ولي به درد كار من نميخوره
من ميخواهم كاربر فرمول هاي كريستال ريپورت را وارد كنه نه كدهاي vb

touraj
شنبه 29 خرداد 1389, 01:03 صبح
خب نمیدونم چطوری برنامه رو نوشتی. اما میتونی یه لیبل بذاری توی برنامه که نتیجه محاسبه فرمولت باشه و مقدار اون رو تو ریپورت نشون بدی.
تا اونجایی که من کار کردم یوزر نمیتونه کدهای کریستال ریپورت رو دستکاری کنه. حداقل من بلد نیستم.
اینجور وقتها من با vb نتیجه رو بدست میارم و نتیجه رو تو ریپورت نشون میدم.

vali82
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:26 صبح
سلام
این روش فقط خروجی رو به یک فایل اجرایی می فرسته چطور خروجی برنامه رو به یک متغییر اختصاص بدهیم یعنی نتیجه محاسبه فرمول رو بزاره توی یک متغیر

کاظم فلاحی خواه
یک شنبه 13 فروردین 1391, 21:17 عصر
به لینک زیر سری بزن .
http://www.codeproject.com/Articles/237030/Using-Formula-in-Crystal-Report

vali82
دوشنبه 14 فروردین 1391, 07:47 صبح
سلام این لینک مربوط میشه به کریستال ریپورت من منظورم اون لینک اولی بود که داخلش نوشته بودن اجرای فرمول که خوروجی رو به یک فابل exe می فرسته من می خوام اونو به یک متغیر یا یک لیبل بفرسته

vali82
سه شنبه 15 فروردین 1391, 07:34 صبح
دوستان اگه ممکنه کمک کنید

vali82
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 07:43 صبح
سلام دوستان حتما یک راهی وجود داره کمک کنید