PDA

View Full Version : طریقه گرفتن عملگر از ورودی

delta_qi
دوشنبه 24 خرداد 1389, 22:33 عصر
با سلام خدمت اساتید.چه جوری میتونیم یه عملگر رو(+ - * / ) به عنوان ورودی برنامه وارد کنیم؟مثلا یه عملوند رو که با d% میگیرن اونوقت اینارو چه طوری میگیرن؟

qwerty11
سه شنبه 25 خرداد 1389, 11:38 صبح
اگر میخوای کاراکتر بگیری میتونی از %c استفاده کنی. با تابع getche هم میشه.

delta_qi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 20:46 عصر
آقا من خیلی بلد نیستم میشه یه مثال بزنی؟ مثلا این برنامه رو برام مثال بزنید:اول برنامه یه عملگر بگیره بعد 2تا عدد بگیره و جواب اون رو بده.مثال.+ و 3 و2 رو بگیره و خروجی عدد 5 رو چاپ کنه.
از اینکه جوابم رو دادید ممنونم

qwerty11
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 04:13 صبح
scanf("%c %d %d",&c,&a,&b);
حالا با توجه به اینکه عملگرتون چی هست میتونید با استفاده از حلقه های ساده ی if خروجی مورد نظرتونو چاپ کنید.

Web.Designer01
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:57 صبح
اول برنامه یه عملگر بگیره بعد 2تا عدد بگیره و جواب اون رو بده.مثال.+ و 3 و2 رو بگیره و خروجی عدد 5 رو چاپ کنه.

یعنی شما واقعا تو نوشتن برنامه به این سادگی هم مشکل دارید؟!
قبل از اینکه شروع به برنامه نویسی کنید بهتره یه سری از بدیهیات رو مطالعه کنید.:افسرده:

delta_qi
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 22:52 عصر
آقا دمت گرم دیگه شرمنده مون نکن ما که همون اول نوشتیم چیزی بارمون نیست.این رو که پچه ها نوشتن میدونستم ولی نمیدونم چرا برنامه ارور میده .حالا اگه لطف کنید این برنامه رو برام حل کنید ممنون میشم.بازم از انتقاد مثبتی که داشتید ممنونم:قهقهه:
#include <stdio.h>
int main(){
int a, b ,c ,d;
printf("enter amalgar:");
scanf("%c\n",&c);
scanf("%d%d",&a,b);
if(c==/)
{
d=a/b;
}
else if(c==-)
{
d=a-c;
}
else if(c==*)
{
d=a*b;
}
else
{
d=a+b;
}
printf("%d",d);
return 0;
}

Web.Designer01
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 23:15 عصر
بازم از انتقاد مثبتی که داشتید ممنونم:قهقهه:

خواهش میکنم،میدونستم انقد تو روحیت تاثیر میذاره و شادت میکنه زودتر میگفتم.
بهتره متغیر c رو از نوع char تعریف کنی.
کداتون بذار تو تگ مخصوص کد که بشه خوندش.
از swich case استفاده کن.(اگه نمیدونی چیه سرچ کن)
اونجایی که میخوای متغیر c رو مقایسه کنی عملگرو تو "" بذار("/")
حالا این پروژرو برا کجا داری مینویسی؟! :لبخند:
موفق باشی.

delta_qi
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 22:46 عصر
حالا این پروژرو برا کجا داری مینویسی؟! :لبخند:
برای دل خودم مینویسم.:قهقهه:
پروژه درسی هست.باور کن یه ترمه ما فقط فلوچارت و حلقه ها رو خوندیم و این دستوراتی که شما میگید تا حالا نشنیدم.ولی سعی میکنم حلش کنم.ممنون

Web.Designer01
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 23:56 عصر
برای دل خودم مینویسم.:قهقهه:
پروژه درسی هست.باور کن یه ترمه ما فقط فلوچارت و حلقه ها رو خوندیم و این دستوراتی که شما میگید تا حالا نشنیدم.ولی سعی میکنم حلش کنم.ممنون
من چند وقت دیگه درسم تموم میشه و لیسانسمو میگیرم،بذار یه چیزی بهت بگم،اگه میخوای پیشرفت کنی و یه حرفه ای رو یاد بگیری و بعد از اینکه فارغ التحصیل شدی احساس نکنی عمرت تلف شده؛اصلا به درسای دانشگاه دلتو خوش نکن،این همه منبع(کتاب،CD،اینترنت،دوره های آموزشی و ...)،خودت برو دنبال اون چیزی که بهش علاقه داری،بعضی از استادای ما هم هیچی بارشون نبود و کلی سوتی میدادن،ولی این دلیل نمیشه من بگم چون استادم هیچی بارش نبود پس منم الان هیچی بلد نیستم.
خلاصه مطلب اینکه خودت برو دنبال اون چیزی که دوست داری منتظر دانشگاه و استاد نباش.
موفق باشی:قلب:

delta_qi
جمعه 28 خرداد 1389, 19:30 عصر
بدبختی من اینه که این برنامه نویسی اصلا ربطی به رشته ام نداره(نقشه برداری)فقط باید پاس بکنم همین

delta_qi
جمعه 28 خرداد 1389, 20:26 عصر
آقا من این برنامه رو نوشتم.ممنون از همه اساتید که مارو قابل دونستن جواب مارو دادن.اینم برنامه که نوشتم:
[HTML]
#include <stdio.h>
int main(){
float a, b;
char c;
printf("enter amalgar:");
c=getchar();
printf("enter two nember:\n");
scanf("%f%f",&a,&b);
switch(c)
{
case '+':