PDA

View Full Version : سوال: چرا متن داخل تکس باکس بصورت ؟؟؟ در بانک ذخیره میشه ؟

mohammad_2039
سه شنبه 25 خرداد 1389, 09:03 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
یکی از دوستان یه ماسک تکس باکس تو سایت گذاشته (بصورت dll) که تاریخ رو بصورت شمسی دریافت میکنه.(پایین براتون گذاشتم) مشکل اینجاست که وقتی تاریخ رو تو بانک sql ذخیره میکنم بصورت ؟؟/؟؟/؟؟؟؟ ذخیره میشه :متفکر: نوع داده ای رو char و nchar گرفتم اما درست نشد. وقتی قبل از ذخیره تو یه مسیج باکس نمایش میدم درسته اما وقتی ذخیره میشه ؟؟ میزنه. اگه امکان داره دوستان راهنمایی کنند. با تشکر

sharifi_reza
سه شنبه 25 خرداد 1389, 09:53 صبح
سلام
فونتتو عوض كن شايد درست بشه.اكه نشد داخل sqlبايد فونت تيبلتو عوض كني.

mohammad_2039
سه شنبه 25 خرداد 1389, 10:01 صبح
فونتو عوض کردم نشد. فونت تیبل رو چطوری عوض کنم ؟

sharifi_reza
سه شنبه 25 خرداد 1389, 10:48 صبح
اره منمم اين مشكلوداشتم فونتشو عوض كردم درست شد.

mohammad_2039
سه شنبه 25 خرداد 1389, 10:52 صبح
اره منمم اين مشكلوداشتم فونتشو عوض كردم درست شد.

دوست عزیز از چه فونتی استفاده کردی؟

sharifi_reza
سه شنبه 25 خرداد 1389, 11:02 صبح
داخل sql روي تيبل كليك راست كن توproperties يه قسمت داره واسه نوع زبان مورد نظره.اگه فارسي ميخاي وارد كني بايد arabic_b رو انتخاب كني.

mohammad_2039
سه شنبه 25 خرداد 1389, 12:10 عصر
من این گزینه ای که گفتی رو پیدا نکردم. واسه فارسی وارد کردن مشکل ندارم فقط این مورد مشکل داره هر چقدر هم فونت ها رو تغییر دادم بی نتیجه بود.

ASKaffash
سه شنبه 25 خرداد 1389, 15:26 عصر
سلام
متد ToWinNumbers در کلاس دارد فونت اعداد را به کارکترهای فارسی تبدیل میکند در ضمن دستور ارسال این فیلد به بانک چیست ؟

akarsu
سه شنبه 25 خرداد 1389, 15:55 عصر
یکی از دوستان یه ماسک تکس باکس تو سایت گذاشته (بصورت dll) که تاریخ رو بصورت شمسی دریافت میکنه.(پایین براتون گذاشتم) مشکل اینجاست که وقتی تاریخ رو تو بانک sql ذخیره میکنم بصورت ؟؟/؟؟/؟؟؟؟ ذخیره میشه :متفکر: نوع داده ای رو char و nchar گرفتم اما درست نشد. وقتی قبل از ذخیره تو یه مسیج باکس نمایش میدم درسته اما وقتی ذخیره میشه ؟؟ میزنه. اگه امکان داره دوستان راهنمایی کنند. با تشکر
دوست عزيز نوع داده رو nvarchar بگير ببين درست ميشه
:متفکر:

ostovarit
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:21 عصر

فقط ماسک تکست باکس هست که اینجوری میشه یا کلا هر چی عدد ذخیره میکنی علامت سواله؟

فونت رو عوض کن ... نوع داده رو nvarchar بگیر ... دستوری رو که باهاش اطلاعات رو ذخیره میکنی بنویس ببینیم ...

اگرم اسراری نداری به ماسک تکست باکس عوضش کن به جاش Datebox استفاده کن dll تو همین فروم هست سرچ کنی پیدا میکنی ... من از اون استفاده میکنم ... مشکلی نداره