PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه ساخته شده در C#‎ در ویندوز 7

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 11:20 صبح
سلام
من تو محیط xp یک برنامه ویندوزی با دیتابیس درC#‎ نوشتم که تو سیستمهای مختلف xp خیلی خوب کار میکنه ، ولی حالا که می خوام تو ویندوز 7 ، 64 بیتی اجراش کنم نه دیتابیس رو باز می کنه و نه برنامه رو اجرا می کنه.
لطفا به من بگید برای انتقال برنامه از xp به ویندوز 7 ، 64 بیتی باید چیکار کنم.
خیلی ضروریه... خواهش می کنم اگه می دونید کمکم کنید ، من امروز باید پروژمو تحویل بدم .:گریه:

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 13:44 عصر
سلام
نبايد مشکلی داشته باشه ، بانکت کجا قرار داره ؟؟
چه خطايی ميده ؟؟

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 14:14 عصر
سلام
نبايد مشکلی داشته باشه ، بانکت کجا قرار داره ؟؟
چه خطايی ميده ؟؟

ولی داره ... بانکم و برنامم یه جا هستن.
خطاشم اینه :
can not opening physical file "F:/projrct/data/tashilat"
اونم آدرس بانکمه... ظاهرا نمی تونه بازش کنه. ولی وقتی که کل فولدر پروژم تو فلش باشه می تونم بانکو attach کنم ، همین که کپیش می کنم دیگه نمیشه.
البته اونم که attach میشه بازم مشکل داره. انگار دیگه به برنامه وصل نیست. تورو خدا کمکم کنید ، من بدجور تازه کارم.:گریه:

ASKaffash
سه شنبه 25 خرداد 1389, 15:04 عصر
سلام
برنامه دات نتی روی 64 بیتی که یک ضرب اجرا می شه ولی بانکت چیه ؟

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 15:15 عصر
از بانک SQL Server 2008 استفاده می کنم.

ASKaffash
سه شنبه 25 خرداد 1389, 15:20 عصر
سلام
مطمئن هستی Permission برای فایل داری ؟ سون و ویستا سخت گیر هستند (برای تست ببین فایلهای بانک را میتونی به یک فولدر دیگه Move کنی ؟)

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:49 عصر
پروژه رو بفرست ، ببينم ميتونم کاريش کنم ..

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:51 عصر
شرمنده ، متوجه منظورتون نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید.
البته اگه لطف کنید و تمام مراحل انتقال برنامه و بانک رو به یه سیستم دیگه حتی xp برام بگید ممنون می شم.

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:53 عصر
پروژه رو بفرست ، ببينم ميتونم کاريش کنم ..

شرمنده ، پروژه مربوط به یک شرکت دولتیه . اجازه ی چنین کاریو ندارم. اگه همینطوری توضیح بدید ممنون میشم.

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:57 عصر
سلام
مطمئن هستی Permission برای فایل داری ؟ سون و ویستا سخت گیر هستند (برای تست ببین فایلهای بانک را میتونی به یک فولدر دیگه Move کنی ؟)

فکر نميکنم مشکل از سطح دسترسی به فايل باشه ، چون خود سيستم در سون از يوزر با نام System استفاده ميکنه که همه دسترسی ها رو داره.

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:58 عصر
شرمنده ، پروژه مربوط به یک شرکت دولتیه . اجازه ی چنین کاریو ندارم. اگه همینطوری توضیح بدید ممنون میشم.
کانکشن استرينگ رو هم بفرستيد ، کمک ميکنه.

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 17:12 عصر
کانکشن استرينگ رو هم بفرستيد ، کمک ميکنه.

اگه منظورتون اینه :

Data Source=.; AttachDbFilename=F:\project\Data\tashilat.mdf;Init ial Catalog=tashilat; Integrated Security =true;

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 17:27 عصر
اين راه رو امتحان کن :
1.فايل رو به پروژه Add کن.
2.بعد روش کليک راست کن و در پنجره Propertis در قسمت Copy to Output مقدار Copy Always رو انتخاب کن.
3.کانکشن استرينگ رو به سرت زير تغيير بده :
Data Source=.; AttachDbFilename=tashilat.mdf;Initial Catalog=tashilat; Integrated Security =true;

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 17:41 عصر
از کجا باید add کنم؟
رو کدوم سیستم؟ مبدا یا مقصد؟
این copy always که گفتی تو propertice نیست. پس کجاست؟

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:00 عصر
عزيز من شما ميخوای سيستم رو تحت شبکه اجرا کنی ؟؟
مبدا چيه ؟ مقصد چيه ؟
چندتا سيستم هست مگه ؟
از اول دقيقاً توضيح بده چی داری و چی کار ميخوای انجام بدی !!

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:10 عصر
نه شبکه نیست، مبدا و مقصد و بی خیال ، اشتباه کردم.
ببین این پروژه کارشناسیمه ، تا حالا رو سیستم خودم بود . خیلی خوبم اجرا میشد. حالا باید ببرم به استادم تحویل بدم. نمی دونم باید چطوری کل برناممو به یه سیستم دیگه انتقال بدم.
سیستم خودم xp هست. می خوام برنامه رو بریزم تو لپ تاپ که سیستم عاملش 7 هست. البته مشکلم فقط 7 نیست .
این که گفتی فایلمو add کنم ، خوب تا حالا add بوده که کار می کرده دیگه. مگه نه؟:افسرده:

hamid67fathi
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:22 عصر
نه ديگه ، سخت در اشتباهيد .
اگه Add بوده که شما آدرس لوکالی نميدادی.

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:32 عصر
خوب چطوری باید add کنم؟
این که دیتابیسم تو server Explorer هست ، یعنی چی؟

حجتی نیا
سه شنبه 25 خرداد 1389, 18:43 عصر
connectionstring = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\sodour.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
1)این connectionstring رو بذار.
2)فایل دیتابیسو (mdf. & .ldf) رو تو پوشه برنامت (bin>debug)کپی کن
3)اگه تو برنامت دیتاست داری با همین connectionstring مطابقت بده.
4)زمان ساخت فایل exe تیک sqlexpress رو واسه نصب بزن.
مراحل رو درست انجام بده حتما کار میکنه(خودم داره استفاده میکنم)
درضمن تو همین تاپیک خیلی راجع به این موضوع بحث شده یه سرچی میزدی...

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 19:15 عصر
من تو تمام فرم هایی که ساختم SQLConnection ایجاد کردم. می دونم کار اشتباهیه ولی چون عجله داشتم و از طرفی تازه کارم این کار رو کردم...
لطفا سریعترین راه حل رو بهم بگید تا فعلا مشکلم حل بشه. این چیزایی که شما میگید رو من خیلی متوجه نمی شم ، اگه میشه خواهشا بیشتر توضیح بدبد.
ممنون

حجتی نیا
سه شنبه 25 خرداد 1389, 19:37 عصر
من تو تمام فرم هایی که ساختم SQLConnection ایجاد کردم. می دونم کار اشتباهیه ولی چون عجله داشتم و از طرفی تازه کارم این کار رو کردم...
لطفا سریعترین راه حل رو بهم بگید تا فعلا مشکلم حل بشه. این چیزایی که شما میگید رو من خیلی متوجه نمی شم ، اگه میشه خواهشا بیشتر توضیح بدبد.
ممنون
از این واضح تر یعنی برنامتو بفرست درستش کنم!:متعجب:
روش رو مرحله ای گفتم،چیرو بیشتر توضیح بدم؟

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 20:07 عصر
از این واضح تر یعنی برنامتو بفرست درستش کنم!:متعجب:
روش رو مرحله ای گفتم،چیرو بیشتر توضیح بدم؟

آخه من اصلا از SQLEXPRESS استفاده نکردم. از sql Server 2008 استفاده کردم. در ضمن من فعلا نمی خوام exe درست کنم ، فقط می خوام پروژمو از یه سیستم به یه سیستم دیگه ببرم. همین.با همه ی کد هاش.

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 22:46 عصر
از همه دوستانی که سعی کردن کمکم کنن واقعا ممنونم ، اما متاسفانه اطلاعاتم اونقدر کم بود که نتونستم از کمکشون بهره ببرم.

حجتی نیا
سه شنبه 25 خرداد 1389, 23:07 عصر
خه من اصلا از SQLEXPRESS استفاده نکردم. از sql Server 2008 استفاده کردم. در ضمن من فعلا نمی خوام exe درست کنم ، فقط می خوام پروژمو از یه سیستم به یه سیستم دیگه ببرم. همین.با همه ی کد هاش.
اگه بخواین کد رو به یه سیستم دیگه ببرین و اونجا اجرا کنین نیاز به نصب vs و sqlserver هستش اما با ایجاد exe اینکار نیازی نیست و فقط با نصب sqlexpress شدنیه. اینکه دیتابیس با sqlserver2008 هستش مشکلی نداره...

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 23:44 عصر
همونطور که گفتم این پروژه کارشناسیمه ، باید با کد به استاد نشون بدم نه فقط فایل exe.
من هم vs و هم sqlserver رو تو اون سیستم نصب کردم ، ولی جواب نمی ده.
جالب اینجاست که وقتی می خوام برنامه رو تو لپ تاپی که ویندوز 7 داره اجرا کنم ، اگه دیتابیس تو خود سیستم باشه attach نمیشه ولی از رو فلش attach میشه. و البته برنامه ای که تو فلشه اجرا نمیشه ولی برنامه تو سیستم اجرا میشه. یعنی بانک تو فلش و کد تو سیستم. و هر وقت که فلش رو بردارم دیگه از بانک خبری نیست.:متعجب:

ostovarit
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 00:37 صبح
اخر نفهمیدیم مربوط به یک شرکت دولتیه یا پروژه دانشگاهی هست !!!

انقدرا هم داستان نداره همین راهنمایی هایی که دوستان کردن کامل بود !

خیلی اگر واست حیاتیه کد رو بزار واست درست کنن و...

فک نکنم کسی از رو پروژه ای که تو هر صفحه کانکشن استرینگ تعریف کرده و کار یک تازه کار هست به گفته خودتون بخواد کپی بر داری کنه!

گفتم شاید این تاپیک یک نکته ای داره یک اشتباهی کردیم بوکمارک کردیما D:

fatemeh rouzbeh
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:40 صبح
اخر نفهمیدیم مربوط به یک شرکت دولتیه یا پروژه دانشگاهی هست !!!

انقدرا هم داستان نداره همین راهنمایی هایی که دوستان کردن کامل بود !

خیلی اگر واست حیاتیه کد رو بزار واست درست کنن و...

فک نکنم کسی از رو پروژه ای که تو هر صفحه کانکشن استرینگ تعریف کرده و کار یک تازه کار هست به گفته خودتون بخواد کپی بر داری کنه!

گفتم شاید این تاپیک یک نکته ای داره یک اشتباهی کردیم بوکمارک کردیما D:

سوء تفاهم نشه ، این هم پروژه کارشناسیمه هم مربوط به یک شرکت دولتیه. اما چون واسه پروژه وقت کمی دارم و فعلا فقط همین روش رو بلدم از این راه استفاده کردم. ولی واسه اون شرکته 6 ماه دیگه وقت دارم ، پس می تونم درستش کنم. من برنامه نویسی رو از همین جا شروع کردم ، پس به تازه کار بودنم ایراد نگیرید. و اگه کمکم کنید می خوام پیشرفت کنم و مطمئن باشید که وقتی پروژه رو در اختیار شرکت میذارم به لطف خدا و پشتکار خودم حتی یه ایراد کوچولو هم نخواهد داشت.

NIK
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 11:09 صبح
سوء تفاهم نشه ، این هم پروژه کارشناسیمه هم مربوط به یک شرکت دولتیه...

:تشویق: :تشویق: :تشویق: :تشویق: :تشویق:

حجتی نیا
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 11:41 صبح
همونطور که گفتم این پروژه کارشناسیمه ، باید با کد به استاد نشون بدم نه فقط فایل exe.
من هم vs و هم sqlserver رو تو اون سیستم نصب کردم ، ولی جواب نمی ده.
جالب اینجاست که وقتی می خوام برنامه رو تو لپ تاپی که ویندوز 7 داره اجرا کنم ، اگه دیتابیس تو خود سیستم باشه attach نمیشه ولی از رو فلش attach میشه. و البته برنامه ای که تو فلشه اجرا نمیشه ولی برنامه تو سیستم اجرا میشه. یعنی بانک تو فلش و کد تو سیستم. و هر وقت که فلش رو بردارم دیگه از بانک خبری نیست.:متعجب:
منم از win7 داره استفاده میکنم البته sqlserver2005 & VS2008 . شما برنامتون رو از تو فلش اجرا میکنی یا اول کپی میکنی و بعدش اجرا میکنی؟ در ضکن 1
)اگه بخواین با VS اجرا کنین با اون connectionstring که گفتم به مشکل بر میخورین چون اون واسه exe هستش.
2)قبل از اجرا باید از داخل sqlserver دیتابیسو رستور کنین
3)از داخل vs و توی solution explorer دیتابیسو اضافه کنین
باید از این connectionstring استفاده کنی:

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

fatemeh rouzbeh
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 11:52 صبح
منم از win7 داره استفاده میکنم البته sqlserver2005 & VS2008 . شما برنامتون رو از تو فلش اجرا میکنی یا اول کپی میکنی و بعدش اجرا میکنی؟

برناممو کپی می کنم ولی از تو سیستم attach نمی کنه . (فقط تو 7)

حجتی نیا
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:53 عصر
برناممو کپی می کنم ولی از تو سیستم attach نمی کنه
منظورم اینه که شما یه بک آپ از دیتابیس بگیرین و بعدش تو سیستم مقصد رستور کنین..شما اینکارو میکنین؟
attach واسه زمانیه که فایل exe داشته باشین...

fatemeh rouzbeh
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 20:05 عصر
attach واسه زمانیه که فایل exe داشته باشین...

جدی ؟!!!:متعجب: خوب من اینو نمی دونستم . مرسی
حالا میشه بگید چطوری باید بک آپ بگیرم؟ شرمنده که همه چیو می پرسم.

حجتی نیا
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 23:32 عصر
جدی ؟!!!:متعجب: خوب من اینو نمی دونستم . مرسی
حالا میشه بگید چطوری باید بک آپ بگیرم؟ شرمنده که همه چیو می پرسم.
تو sqlserver رو دیتابیس کلیک راست و بعدش task>backup . آدرس ذخیره شدن رو بدین و خلاص.
تو سیستم مقصد همین راه ولی restore کنین و اول آدرس فایل بکاپ و بعدش نام دیتابیس که میخواین تو اونجا ذخیره بشه البت اگه همنام بدین بهتره

fatemeh rouzbeh
دوشنبه 31 خرداد 1389, 16:45 عصر
سلام به همه ی دوستانی که کمکم کردند. خدا رو شکر و به لطف شما مشکلم حل شد. خصوصا از دوست عزیز "حجتی نیا" متشکرم. من امروز پروژمو تحویل دادم و احتمالا "به گفته ی خود استاد" 20 می شم. خداییش یه 20 سه واحدی خیلی حال می ده.
البته من هنوزم به کمکتون نیاز دارما...