PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در ایجاد پایگاه داده

Accursed
سه شنبه 25 خرداد 1389, 14:25 عصر
سلام ، من یه تازه کارم ، از امروز شروع کردم به یادگیری php از روی کتاب مرجع کامل و مصور PHp به نویسندگی مهندس مهرداد توانا و مهندس سعید هراتیان ، ابتدا ممنون میشم نظرتون و در مورد کتاب بگین ، اما مشکل من : طبق راهنمایی کتاب من mysql 4.0 نصب کردم ، در کتاب گفته شده به این شکل یک پایگاه داده برای تست بسازم، درون run برم و بنویسم

C:\mysql\bin\mysqladmin.exe create testdb وقتی اینتر میزینم صفحه cp باز میشه و بسته میشه ، برای ساخت جدول در پایگاه داده کتاب این گونه توضیح داده که داخل run بنویسم mysql.exe و سپس وقتی اعلان mysql> اومد بنویسم : use testdb تا وارد پایگاه داده بشم تا بتونم جدول جدید ایجاد کنم ، ولی وقتی عبارت بالارو مینویسم پیغام خطای: unknown database 'testdb'

ببخشید اگه بد توضیح دادم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

BEHESHT*
سه شنبه 25 خرداد 1389, 14:58 عصر
برای کار با MySQL نیاز به یک اکانت معتبر دارید آیا قبلا یه اکانت معتبر و یا حتی بی نام ساختید که دستورات رو ارسال کنید؟

با دستور زیر میشه یه اکانت ایجاد کرد:

mysql -u accontname

من خودم کتاب PHP & MySQL نوشته janet valade ترجمه ی مهران صدرالادبایی رو می خونم کتاب خوبی هست به شرطی این که فصل 7و 8 رو جا بذارید و بعد از فصل 10 بخونید

و گرنه کتابچه های Help انگلیسی از همه چیز بهترند

Accursed
سه شنبه 25 خرداد 1389, 16:07 عصر
برای کار با MySQL نیاز به یک اکانت معتبر دارید آیا قبلا یه اکانت معتبر و یا حتی بی نام ساختید که دستورات رو ارسال کنید؟

با دستور زیر میشه یه اکانت ایجاد کرد:

mysql -u accontnameمن خودم کتاب PHP & MySQL نوشته janet valade ترجمه ی مهران صدرالادبایی رو می خونم کتاب خوبی هست به شرطی این که فصل 7و 8 رو جا بذارید و بعد از فصل 10 بخونید

و گرنه کتابچه های Help انگلیسی از همه چیز بهترند

داخل کتاب در این مورد چیزی توضیح نداده ،این دستور و جلوی اعلان mysql> بنویسم؟

BEHESHT*
سه شنبه 25 خرداد 1389, 21:26 عصر
اول پیشنهاد می کنم که برای تست کردن و آموزش بهتره از هاستینگ آماده استفاده کنید تا خیلی راحت بدون دقدقه خاطر از مشکلات به نحوه کد نویسی بپردازید و اما در مورد ارسال query باید کد زیر رو command promptt بله جلوی mysql> وارد کنید در ضمن حتما علامت سمی کالن ";" رو در آخر کدتون فراموش نکنید و گرنه query به mysql ارسال نخواهد شد

داخل کتاب در این مورد چیزی توضیح نداده در شروع کار نیاز به اکانت هست و توجه کنید اکانت بی نام هم صورت خوش از لحاظ امنیتی نداره

باز هم عرض می کنم یه هاست کوچولو هم باشه خیلی خوبه من هاست رایگان هم سراغ دارم :چشمک:

اما Cpanel نمیدها:لبخند: ولی خوب از ویندوز و درد سر هاش بهتره

trade_mark
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 01:07 صبح
خوب دوست عزیز شما بهتر از یه لوکال سرور درست و حسابی استفاده کنی
مثل vertrigo, wamp, xamp.....

bravia2009
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 09:05 صبح
سلام دوست عزیز . شما باید از یک دیتا بیس استفاده کنی . این جوری که من مشکلتو دریافتم از دیتا بیس استفتده نکردی مثل xampp اگر نداری از سایتش دانلود کن و سپس نصب کن سپس با ادرس localhost به اون وصل شو

Accursed
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:44 صبح
مرسی از همگی ، من نرم افزار xampp نصب کردم ، مشکلم حل شد ، احتمالا بازم سوال خواهم پرسید ، تا راه بیفتم زیاد مزاحم میشم

Accursed
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 11:03 صبح
بعد این که این نرم افزار و نصب کردم ، هنگام اجرای mysql این پیغام خطا ظاهر میشه : عنوان پنجره هم : Winmysqladmin

Access violation at address 1000aA1F7 in module 'LIBMYSQL.dll' reade of address 00000000