PDA

View Full Version : سوال: انتقال برنامه به همراه بانک از سیستمی به سیستم دیگه

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 25 خرداد 1389, 17:46 عصر
سلام
من یه پروژه با #C و sql تو سیستم خودم نوشتم (پروژه کارشناسی) ، حالا باید ببرم به استاد تحویل بدم. اما نمیدونم باید چطوری اینکارو بکنم. هر کاری می کنم نمی تونم تو یه سیستم دیگه برناممو اجرا کنم.
لطفا کمکم کنید. زیاد فرصت ندارم.

svahidm
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:03 صبح
سلام
اگه مي خواين رو سيستم استاد نصب كنين كه يه پروژه setup براي application درست كنيد و براي db هم ميتونين نسخه ي sqlexpress و Sql server management Express رو از اينترنت دانلود كنين و روي سيستم استاد نصب كنيد و بعد از attach db و مطمئن شدن از درست بودن همه چي SSMS رو remove كنين البته اينو بدون داشتن SSMS هم مي تونين انجام بدين كه بايد از SQLCMD استفاده كنين كه يه خورده بلدي ميخواد ولي ساده است.ولي اگه مي خواين بهش بدين خودش نصب كنه مي تونين يه برنامه ساده C# بنويسين كه نصب Sqlexpress و attach ديتابيس رو با دستورات سيستمي انجام بده؛البته فكر كنم sqlexpress رو ميتونين تو پروژه setup كه قبلا توضيح دادم بعنوان پيش نياز بذارين تا خودش نصب كنه . ولي از همه ي اينا كه بگذريم اگه از db تو connectionstring به صورت فايلي استفاده مي كنين احتياج به attach هم ندارين و فقط كافيه كه sqlexpress رو نصب كنين
AttachDbFilename=|DataDirectory|DataBaseName.mdf اين تو connectionstring يعني كه connection فايلي هست

faraco
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 16:38 عصر
منم یک مشکل مشابه دارم
اولا در مورد دستورات سیستمی یکم توضیح بدید و دوما اگه بخوایم از db بصورت فایلی استفاده نکنیم باید connectionstring رو چطور تنظیم کنیم ؟