PDA

View Full Version : دیتا بیس و آجاکس

<برنامه نویس>
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 02:24 صبح
سلام دوستان

چطوری میتونم با استفاده از اجاکس مثلا یک دیتا بیس داشته باشم که هر موقع یه رکورد به اون اضافه شد توی صفحه خودش نشون بده بعنی مثلا یک روکورد جدید رو خودش اتوماتیک بیاره و نشون بده اگه مثال کوجولو باشه خیلی عالی میشه

maxpayn2
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 09:05 صبح
یه گرید یا ریپیتر یا ... بزار تو صفحه (UpdatePanel) که رکورد ها رو نشون بده ، یه تایمر بزار تو صفحه که مثلا هر 1 دقیقه (بسته به مهم بودن زمان نشون دادن رکورد) تیک بزنه ، توی هر تیک گرید رو DataBind کن

raziee
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 09:58 صبح
چطوری میتونم با استفاده از اجاکس مثلا یک دیتا بیس داشته باشم که هر موقع یه رکورد به اون اضافه شد توی صفحه خودش نشون بده بعنی مثلا یک روکورد جدید رو خودش اتوماتیک بیاره و نشون بده
به نظر من راحت ترین کار اینه که شما با jquery کار کنید.
یک Handler بنویس برای Insert Record و Get و....
بعد ما متد load یا ajax در jquery بهش مقدار بده و بگیر و نمایش بده.

یه گرید یا ریپیتر یا ... بزار تو صفحه (UpdatePanel) که رکورد ها رو نشون بده ، یه تایمر بزار تو صفحه که مثلا هر 1 دقیقه (بسته به مهم بودن زمان نشون دادن رکورد) تیک بزنه ، توی هر تیک گرید رو DataBind کن
updatepanle شاید پیشنهاد خوبی نباشه. برای شروع و سریع بودنش OK ولی در کل نه.
با یکم جاوا اسکریپت میتونید خودتون این کار رو انجام بدید

blackcats
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:12 صبح
میشه یه مثال عملی بزنی در مورد jquery و update کردن gridview

maxpayn2
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:12 عصر
اگه مثال کوجولو باشه خیلی عالی میشه

updatepanle شاید پیشنهاد خوبی نباشه. برای شروع و سریع بودنش OK ولی در کل نه.
با یکم جاوا اسکریپت میتونید خودتون این کار رو انجام بدید

فرمایش شما متین ولی با توجه به سوال دوستمون که فرمودند مثال کوچولو باشه فکر کنم بهترین پیشنهاد باشه ، چون کار با jquery و جاوا اسکریپت یه کم از کوچولو بزرگتره ، ولی پیشنهاد شما به نظر بهترینه

<برنامه نویس>
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 21:16 عصر
ببنید یه توضیح بدم فیس بوک که یک متن رو ارسال میکنی بدون اینکه رفرش بشه همون پایین اضافه میشه

بعد کن نمی خوتم با دیتا گردید کار کنم مثلا توی یم نکست باکس نشون بده