PDA

View Full Version : حرفه ای: تعریف دامنه استاندارد

مهدی موسوی دیوا
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 09:48 صبح
من یک برنامه آزمایشگاهی نوشتم ولی نمی تونم دامنه استاندارد رو برای اون تعریف کنم. چون در خصوص یک محصول مثلاً میزان چربی 3 الی5 می باشد ولی برای محصول دیگر 4 الی6 و نمی شه میزان چربی را عدد ثابتی در نظر گرفت و باید برحسب نوع محصول تغییر کنه .می خوام به شکلی باشه که وقتی از دامنه استاندارد خارج باشه در زیرش چیزی بنویسه یا رنگیش کنه و یا غیره مخصوصاً تو گزارش. خیلی گیرشم.اگه برنامه ای هست که مشابه هم برام بفرستین ممنون می شم. کمکم کنید.:افسرده:

bita_ziba77
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:56 عصر
من یک برنامه آزمایشگاهی نوشتم ولی نمی تونم دامنه استاندارد رو برای اون تعریف کنم. چون در خصوص یک محصول مثلاً میزان چربی 3 الی5 می باشد ولی برای محصول دیگر 4 الی6 و نمی شه میزان چربی را عدد ثابتی در نظر گرفت و باید برحسب نوع محصول تغییر کنه .می خوام به شکلی باشه که وقتی از دامنه استاندارد خارج باشه در زیرش چیزی بنویسه یا رنگیش کنه و یا غیره مخصوصاً تو گزارش. خیلی گیرشم.اگه برنامه ای هست که مشابه هم برام بفرستین ممنون می شم. کمکم کنید.:افسرده:

با سلام
شما ابتدا يك فيلد كه نام محصول (tetx1)را نمايش مي دهد را در فرم قرار دهيد . سپس دوفيلد كه مرتبط با حد بالا (tetx2)و پايين (text3)تعيين شده است را قرار داده و سپس به سادگي مي توان شرطي را در فيلد ديگر تعريف نماييد مانند زير:fat1=محصول1 ، fat2=محصول2
iif([text1]=fat1 ;iif([text2]=3 and [text3]=5 ;"fat1 is correct";"fat1 is incorrect");iif([text1]=fat2;iif([text2]=4 and [text3]=6 ;"fat2 is correct";"fat2 is incorrect");""))g

شما ميتوانيد شرط بالا را براي حدبالا و پايين بيشتري را بسط دهيد.
متاسفانه من امكان upload فايل را ندارم تا نمونه اي را براي شما قرار دهم

با تشكر

wolfstander
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 18:22 عصر
یه راه حل دیگه رو هم من میتونم پیشنهاد کنم
اونم اینکه یک کوئری بنویسید که در اون مقادیر داده شده رو با مقادیر استاندارد مقایسه کنه
با دستور iif
بعد در صورتی که در محدوده مجاز بود، آلارم نده و در غیر اینصورت پیغام شما رو وارد کنه
بعدش در یک گزارش همه اینها رو نمایش بده
البته بستگی داره که شما بخوای روی مقدار ورودیت کنترل بذاری ، یا روی نتیجه آزمایش
مثلا شما ممکنه بخوای روی ورودی سن بگی که اگه بالاتر از 120 و کمتر از 1 بود آلارم بده
اینجا از DataValidation استفاده میکنی
ولی یه موقعی هست که میخوای روی نتیجه آزمایش آلارم بذاری
به این صورت که بگی اگه کلسترول یا قند یا چربی مریض از حد خاصی بالاتر بود ، کلمه
Attention رو نمایش بده
یا اگه در محدوده خاصی بود، بنویسه Normal

این میشه همون کوئری و همون گزارش
در نتیجه امر و نهایتا ً به اینجا میرسیم که اول معلوم بشه شما چه انتظاری از برنامه ات داری، بعدش ما بتونیم به شما -البته خود من اگه علمش رو داشته باشم ها :خجالت:- کمک کنیم
در این جور مواقع بهتره که شما نمونه برنامه ات رو بذاری و بعدش بگی که چی میخوای
و اشکالاتت رو دونه به دونه مطرح کنی
ولی بهترین کار ، دیدن نمونه مثالهایی هست که تو سایت دوستان میذارن برای استفاده همه و لطف میکنند و کامل هم توضیحاتشو میدن
این نمونه برنامه ، دید خوبی به خود من داده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=221938
حالا باز میرسیم به یه مبحث دیگه و اون رو هم میتونی در اینجا ببینی
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=227959
و بعنوان آخرین حرف میتونم بگم : تلاش، تلاش، تلاش
و پیشتکار و پشتکار و پشتکار
هیچ چیز دیگه ای نمیتونه شما رو به جایی برسونه
البته "فروم سرچ هم داره"
همه این چیزهایی که شما میخوای ، قبلا ً بحش شده
از ابزار جستجو استفاده کنی، به سرعت تمام میرسی بهشون
خیلی ساده و راحت
کتاب نکته های اکسس آقای انگوران رو هم دانلود کن
خیلی به درد میخوره

مهدی موسوی دیوا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 23:28 عصر
ممنون از پاسخها. نمونه اولیه برنامه رو گذاشتم. اگه کسی می تونه برام درست کنه ممنون می شم. مشکل در اینه که دامنه استاندارد مثلاً چربی برای هر محصول متفاوته و ممکنه از محصول به محصول دیگه فرق بکنه. و می خوام تو گزارش به من اعلام کنه که آیا در دامنه استاندارد هست یا بالاتره یا پائین تر. ممنون می شم. با تشکر

مهدی موسوی دیوا
شنبه 29 خرداد 1389, 09:16 صبح
چی شد؟ کسی به داد من نمی رسه؟

alirezabahrami
شنبه 29 خرداد 1389, 10:34 صبح
سلام
چرا data type فيلدهاي fat ph dm در جدول از نوع text انتخاب كرده ايد ؟ در حالت text شما نميتوانيد بين اعداد مربوطه مقايسه بعمل آوريد .لذا ابتدا با توجه به اينكه اعداد فيلد هاي فوق اعشار پذير هستند آنها رااز نوع number و با خصوصيت فيلد سايز Double انتخاب كن و سپس در رخداد Detail_Format گزارشت كد زير را بنويس ( جهت قرمز شدن اعداد خارج از دامنه ):

If fat >= ph And fat <= dm Then
fat.ForeColor = 0
Else
fat.ForeColor = 255
End If

موفق باشيد

مهدی موسوی دیوا
شنبه 29 خرداد 1389, 11:25 صبح
با تشکر ولی این در صورتی هست که یک محصول داشته باشیم. در حالیکه اینجا چندین محصول وجود داره که هر کدوم ممکنه دامنه استاندارد متفاوت داشته باشند. اینجا باید چی کار کنم؟ خیلی گیرشم. ممنون

goolestan
شنبه 29 خرداد 1389, 11:51 صبح
این کار نیاز به طراحی دیتابیس نرمال دارد که باید DATA MODEL برنامه ات راببینم تا بتونم درست راهنمای تون بکنم میتونی با من از طریق GOOOL59@YAHOO.COM ارتباط برقرار کنی
ولی کار شیرین و در عین حال راحتی هست؟(لطفا خودتون را معرفی کنید)
موفق باشید

alirezabahrami
شنبه 29 خرداد 1389, 12:13 عصر
با تشکر ولی این در صورتی هست که یک محصول داشته باشیم. در حالیکه اینجا چندین محصول وجود داره که هر کدوم ممکنه دامنه استاندارد متفاوت داشته باشند. اینجا باید چی کار کنم؟ خیلی گیرشم. ممنون
سلام
كد فوق براي تمام محصولات صدق ميكند .گزارش برنامه خودت را در ضميمه ببين!
اعدادي(fat) كه خارج از حد پائين(ph) و حد بالا (dm)است به رنگ قرمز درآمده اند
موفق باشيد

مهدی موسوی دیوا
یک شنبه 30 خرداد 1389, 21:04 عصر
منظور من اینه که هر دفعه من مجبورم وقتی یک محصول رو می نویسم دامنه اش رو هم بیارم. این باید از جایی بخونه و خودش بفهمه که مثلاً خامه دامنه استاندارش اینه و شیر چیز دیگه. اینجوری من باید هر دفعه دامنه استاندارد بیارم. راهنمایی ام کنید لطفاً

مهدی موسوی دیوا
سه شنبه 01 تیر 1389, 10:18 صبح
کسی نیست به داد من برسه؟

alirezabahrami
سه شنبه 01 تیر 1389, 11:10 صبح
منظور من اینه که هر دفعه من مجبورم وقتی یک محصول رو می نویسم دامنه اش رو هم بیارم. این باید از جایی بخونه و خودش بفهمه که مثلاً خامه دامنه استاندارش اینه و شیر چیز دیگه. اینجوری من باید هر دفعه دامنه استاندارد بیارم. راهنمایی ام کنید لطفاً

کسی نیست به داد من برسه؟

سلام
به مطالبي كه در پست اول مطرح كرده ايد يكبار ديگر عنايت بفرما! خواسته اصلي شما در آن پست اينگونه مطرح شده : می خوام به شکلی باشه که وقتی از دامنه استاندارد خارج باشه در زیرش چیزی بنویسه یا رنگیش کنه و یا غیره مخصوصاً تو گزارش
و در نمونه اصلاح شده بنده اين خواسته شما برآورده شده ولي شما ظاهراً خواسته اول خودتان را ناديده گرفته و خواسته ايي ديگر مطرح كرده ايد ( نقل قول بالا)
علي ايحال براي اينكه خواسته جديدتان كه همان وارد كردن كد محصول يا نام محصول و فراخواني دامنه آن بصورت اتوماتيك نيز برآورده شود لازم است تغييراتي بصورت زير در جداولت انجام بدهيد :
1- در يك جدول فيلدهائي را ايجاد كن كه در آنها صرفاً اطلاعات اوليه و ثابت محصول وارد شود
تذكر : در اين جدول به هر محصول يك كد يكتا ( منحصر بفرد ) تحت عنوان كد محصول اختصاص بده و اين فيلد را بصورت كليد ( primery key)تعريف كن
2- در يك جدول ديگر فيلدهائي را ايجاد كن كه اطلاعات ثانويه محصول در آن وارد شود
تذكر : در اين جدول فيلد كد محصول نيز بايدايجاد شود ولي نه بصورت primery key
براي درك بهتر ، نام فارسي هر كدام از فيلدهاي ايجاد شده در قسمت caption را بنويس

مراحل فوق را انجام بده و فايلت را آپلود كن تا براساس خواسته شما اصلاح شود.
موفق باشيد