PDA

View Full Version : گزارش گیری در وی بی

miraghaee
شنبه 21 خرداد 1384, 12:52 عصر
با سلام به همه دوستان برنامه نویس

چطور می توانم در گزارش گیری یک یا چند پاراگراف متن کاملا فارسی را نمایش دهم و در بین این چند خط از فیلد های بانک اطلاعاتی نیز بهره بگیرم. مثلا اگر بخواهیم متنی بصورت زیر داشته باشیم که نام و نام خانوادگی و مدرک تحصیلی هر فرد از بانک اطلاعاتی خوانده شده و سپس در گزارش در بین متن فارسی قرار گیرد چه باید کرد؟
نوع ویندوز 98 می باشد. البته در گزارش گیری بکمک ActiveReport کنترل Rich Editهست که شبیه به این کار را می توان انجام داد ولی این کنترل برای متن های انگلیسی طراحی شده و برای متن های فارسی نامناسب بوده و متن را بهم می ریزد. بخاطر ذکر نام فیلدها بصورت انگلیسی در بین متن فارسی.

این قرارداد فیمابین شرکت ... و آقای رضا اسماعیلی فرد با مدرک تحصیلی کارشناسی منعقد گردیده و ...

hadi2345
یک شنبه 22 خرداد 1384, 06:21 صبح
با سلام.
دوست عزیز یا سوالت خیلی آسونه و یا من متوجه منظورت نشدم . ببین اگه منظورت اینه که مقدار چند فیلد رو توی یک رشته نشون بدی و فقط مقادیر اون جند فیلد عوض بشن ، که خیلی راحت میتونی مقادیر هر چند تا فیلد رو که خواستی پیدا کنی و اونو با استفاده از & توی رشته مورد نظرت قرار بدی و همون رشته رو هر جا که میخوای مورد استفاده قرار بدی . من خودم که همین روشو به کار بردم .
موفق باشید.