PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با mysql هاست های رایگان مثل gigfa

sina_saravi1
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 11:23 صبح
سلام دوستان

یه سوال برام پیش اومد
میشه به mysql هاست های رایگان متصل شد؟
اگه میشه ، چجوری؟
یعنی هیچی از ارتباط با mysql نمیدونم

ممنون میشم که کمکم کنید
اگه این سوالو تو جای خودش مطرح نکردم ببخشید دیگه :لبخند:

lordofphp
دوشنبه 21 آذر 1390, 20:37 عصر
سلام میشه از کد نویسی و اتصال به مای اسکیو ال استفاده کن

کدهاش باید باشه

ممنون

SmjBlog.ir

omidquest
دوشنبه 21 آذر 1390, 22:15 عصر
دوست عزيز ارتباط با ديتا بيس در هاست هيچ ربطي به رايگان بودن يا نبودنش نداره فقط بايد قابليت remote database روي ديتابيس هاستت فعال باشه
كه معمولا 99 درصد هاست هاي رايگان اين كار رو انجام نميدن در ضمن gigfa رو خودم امتحان كردم و مطمعنم كه فعال نيست

براي ازتباط با ديتا بيسي كه remote اون فعال باشه هم هيچ جادو و جمبلي نياز نيست و فقط كافيه كانكشن استرينگت عوض بشه
مثلا

Provider=SQLOLEDB;Data Source=127.0.0.1;Persist Security Info=True;Password=0123456789;User ID=User_name

من از اين كانكشن استفاده ميكنم (البته بانك من sql server هست) ولي خوب فرقي نميكنه براي my sql فقط نوع Provider عوض ميشه كه بايد mysqlcn بشه
مابقي قصه هم تكراريه و هيچ فرقي با ديتا بيس لوكال نداره
موفق و پيروز باشيد

alimanam
سه شنبه 22 آذر 1390, 19:29 عصر
اول باید فایل ضمیمه رو دانلود کنی بعد هم به صورت Add Reference به پروژه خودت اضافه کنی . بعد هم در کدنویسی اون بالا به صورت Imports فضای نام زیر رو به کلاس مربوطه اضافه کنی :

Imports MySql.Data.MySqlClient

بعد هم نوبت کانکش استرینگ هست که با توجه به هاستی که ازش داری به عنوان سرویس دهنده پایگاه داده ات استفاده میکنی تغییرش بدی :

Private cnn As New MySqlConnection("Server=www.freesql.org;Uid=YourUserName;Pwd=YourPa ssword;Database=DatabaseName;Character Set=utf8;")

مابقی کدها دقیقا مثل بقیه دیتابیس ها است یعنی مثلا اینجوری :

Private ad As MySqlDataAdapter
ad = New MySqlDataAdapter("select * from usrs", cnn)

برای اینکه حجت رو بر شما تمام کرده باشم میتونی از سورسی که قبلا نوشته بودم برای آموزش استفاده کنی .

موفق باشید ./