PDA

View Full Version : فروش رفتن سورس های دزدی برنامه نویسان

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:44 عصر
با سلام خدمت دوستان و تمامی برنامه نویسان

چند وقت پیش داشتم توی اینترنت دونبال یک سورس میگشتم که یک دفعه چشمم به سایت هایی خورد که باور نکردنی بود:متعجب:

سورس های زیادی رو دیدم که در حال فروش رفتن بود مثل سورس های کاربر Ali110 خودم

نمونه سورس ویدئوکلوپ خودم که رایگان گذاشتم

یک چند تا سورس ++C که اسم کاربران رو نمی دونم و یا سورس های Reza programmer مدیر تالار ویژوال بیسیک ؟؟؟؟:عصبانی++:

واقعا جای تاسف داره که تلاش ها رو ما می کنیم فروش رو دیگران ؟؟؟؟؟؟

چرا سایتی نیست که ما سورس های ما را در آن اثبات کنیم و بتون شکایت کنیم ؟؟؟؟

به نظر شما ما باید چیکار کنیم

دوستان اگر در نظر شما هست که یک سایت برای ثبت کردن سورس ها طراحی کنیم و آن را ثبت رسمی کشور کنیم و در صورت دزدین اطلاعات از این سایت و فروش آن امکان شکایت وجود داشته باشد

من از همین حالا قول یک سایت ( هاست و دومین ) با من بدون هیچ هزینه ای برای رفاع من و تمام برنامه نویسان باشد در صورت اوکی بود اطلاع بدین تا شروع کنیم

برنامه نویسان باید حمایت شوند

Dr.Bronx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:08 عصر
دوستان اگر در نظر شما هست که یک سایت برای ثبت کردن سورس ها طراحی کنیم و آن را ثبت رسمی کشور کنیم و در صورت دزدین اطلاعات از این سایت و فروش آن امکان شکایت وجود داشته باشد

همه حرفهاتون درست.
شما اومدی و ثبت کردی . به نظرت کدوم قانون میتونه جلوی این کار رو بگیره ؟
copyright که توی کشور ما بیداد میکنه .

نه برادر . کار باید از ریشه درست بشه .

موفق باشید ./

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:15 عصر
طبق بررسی که من در وزارت ارشاد انجام دادم قانون کپی رایت نرم افزار های فارسی که طراحی آنها را ایرانیان انجام دادن پیگرد قانونی داره

1.در صورت فروش بر روی سایت طبق شکایت صاحب نرم افزار ( سایت ف ی ل ت ر ) می شود
2.در صورت فروش در مغازه و یا فروشگاه ها صاحب مغازه و یا فروشگاه جریمه می شود

خب چرا ما در علم خودمون جلو نزنیم من با وزارت ارشاد صحبت کردم و آنها در جواب بهم گفتن به همت خودتون بستگی داره یعنی اگر ما یک سایت راه بندازیم و ان سایت رو قانونی کنیم و قابلیت شکایت بهش بدیم موتمعا هستم که این کار در کشور ما هم انجام می شه :افسرده:

HamedNet_ir
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:17 عصر

از همین الآن اعلام همکاری میکنم. ( بعد از امتحانات میانترم حداقل روزی 2 ساعت میتونم همکاری کنم )

یک سایت خوب که بتوان در آن سورسها رو جستجو و دانلود کرد ( و احیانا پشتیبانی )
مطمئنا دکان این افراد سودجو بسته خواهد شد و بسیاری از برنامه نویسان مشکلاتشان حل خواهد شد.

Felony
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:28 عصر
من هم قبلا یک نرم افزار ساخت Setup با دلفی نوشتم ولی وقت نکردم به طور کامل توسعه بدمش ولی در کل کار میکرد و سورس رو برای استفاده عموم در بخش دلفی قرار دادم ، چند روز پیش یکی از دوستان که آزاد قزوین درس میخونه گفت یه همچین برنامه ای برای پروژه پایان ترم خریده و نمیتونه کامپایلش کنه و قرار شد بیاره و من براش ردیفش کنم ، وقتی سورس رو دیدم متوجه شدم برنامه خودمه فقط فرم About حذف شده بود! با کمل تعجب دیدم این برنامه رو 150 هزار تومان خبرای پروژه پایانییش از یک سایت خریده بود !

از نظر مالی مشکلی نیست و کوفت طرف بشه ! ولی آدم از اینجا ناراحت میشه که برنامه ای که با 1000 زحمت نوشتی و برای موارد آموزشی به صورت رایگان قرار دادی رو میفروشن !

ایمان اختیاری
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:36 عصر
رو کمک منم می تونید حساب کنید ..

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:43 عصر
دوستان اگر مائل به این کار هستید من شروع کنم و سایت رو بازسازی کنم

لطف کنید این رو در تمام فروم پخش کنید که ما این کار رو شروع میکنم

این درد باید درمان بشه

Dr.Bronx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:53 عصر
طبق بررسی که من در وزارت ارشاد انجام دادم قانون کپی رایت نرم افزار های فارسی که طراحی آنها را ایرانیان انجام دادن پیگرد قانونی داره

1.در صورت فروش بر روی سایت طبق شکایت صاحب نرم افزار ( سایت ف ی ل ت ر ) می شود
2.در صورت فروش در مغازه و یا فروشگاه ها صاحب مغازه و یا فروشگاه جریمه می شود

خب چرا ما در علم خودمون جلو نزنیم من با وزارت ارشاد صحبت کردم و آنها در جواب بهم گفتن به همت خودتون بستگی داره یعنی اگر ما یک سایت راه بندازیم و ان سایت رو قانونی کنیم و قابلیت شکایت بهش بدیم موتمعا هستم که این کار در کشور ما هم انجام می شه :افسرده:

اگر اینطوری هست که شما میگید پس زودتر دست به کار بشید .

پ.ن : @مدیران

اگر امکانش هست کاری کنید که کاربرانی که فقط بالای 50 پست دارند بتونند ضمیمه هارو دانلود کنند . اینجوری هر کسی سریع ثبت نام میکنه و خوب عواقب بعدیش هم به وجود میاد .اما کسی که 50 تا پست داده ( مفید ) اقلا یک کاری در انجمن انجام داده ، 50 تا پست کم نیست . نمیشه به یک یا دو روز این همه پست رو ارسال کرد .

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 14:09 عصر
خب من سایت رو اماده کردم اسکریپت دیتالایف روش نصب کردم که از نظر امنیت 20 هست

سفارش طراحی قالبشم دادم امکاناتشم این فرمی که می تونم به کاربران ویژه اجازه دانلود بدم

کاربران ویژه : کسانی که خودشون طراحی می کنند

شما می تونید با عضو شدن و ارسال مطلب مطلب خود رو ارسال کنید که پس از تائید مدیریت روی سایت بارگذاری می شه و ثبت قانونی می شه

bahman_akbarzadeh
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 14:45 عصر
برای دفاع از حقوقتون، باید نرم افزار رو ثبت کرده باشید.
البته ثبت اختراع نکینید. چون اون موقع، دزدی ازتون میدزده که هیچی نمیتونین بهش بگین.
قانون ثبت اختراع تو ایران اینه که، 20 سال بعد از ثبت نرم افزار یا هر چیز دیگه ای، دولت حق داره از اختراع شما به نفع خودش بهره برداری کنه.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 14:50 عصر
راستش قراره به زودی تغییرات اساسی تو سایت برنامه نویس و چند تا فروم دیگه رخ بده... طبق صحبت هایی که با مدیران این فروم و فروم های دیگری مثل ایران ویج داشتم (مخصوصا آقای مسعود غیبی) و نیز افراد حرفه ای و نخبه ای که در طی این چند سال در دیگر فروم ها با آن ها آشنا شدم، قرار هست در آینده نزدیک این چند تا فروم ادغام بشوند و تمام افراد ذکر شده در یک فروم واحد به فعالیت بپردازند، ضمن اینکه بنده مسئول Hosting و حفاظت و حراست از سرور مربوطه و نیز تهیه بهترین سیستم های مورد نیاز از جمله آخرین ورژن فروم VBulletin و همچنین اقدامات لازم برای ادغام و یکپارچه سازی این فروم ها و نیز مرتب و بهینه سازی تاپیک ها و پست های موجود در آن ها خواهم بود (البته به کمک چند تا از دوستان)... پشت این سیستم یکسری سرمایه گذاری های مالی و پشتیبانی هم قرار خواهد گرفت تا امر توسعه و پیشرفت را بهبود یبخشد...

مسائلی هم که در موردشون صحبت کردید به طور کامل حل و فصل خواهد شد، چون تغییراتی تو ارایه آموزش ها و نیز پرسش و پاسخ ها و نیز پرمیشن ها و سیاست های کلی و جزیی اتفاق میفته که تمام مشکلات موجود رو حل می کنه (اینی که شما گفتید یکی از چند ده مشکلی هست که حل و فصل خواهد شد) ضمن این که فضای جدید، موجبات پیشرفت و ترقی افراد و آسودگی خاطر کاربران و نظم را در پی خواهد داشت.
افراد فوق نخبه و حرفه ای که در آینده در این سیستم مورد شناسایی قرار می گیرد، در تیم Nexus گرد هم آمده و به انجام پروژه های حرفه ای مشغول خواهند شد. (با حقوق و دستمزد) و در واقع این سیستم جدید یک بخش Priv8 خواهد داشت.
در نهایت این سیستم تحت نظر قانون کپی رایت چه در سطح محدود ایرانی و چه بین المللی قرار خواهد گرفت و نیز تیم PISARC که حراست و حفاظت امنیتی از سیستم را بر عهده خواهد داشت، بر این مسئله نظارت خواهد کرد و با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد (تیم هک و امنیت هست دیگه :شیطان:).

به هر حال نگرانی شما و دیگران در مورد این مسائل و همچنین مشکلات فراوان موجود در فروم، در آینده ای نه چندان دور برطرف خواهد شد. :چشمک: :قلب:

برنامه نویس قراره با تالار های دیگه ادغام بشه؟
تا جایی که من می دونم این خبر رو مثلا آقای کرامتی یا اقای کشاورز یا کسانی که مدیر ارشد هستند باید اعلام کنن.
چقد این خبر صحت داره؟

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 15:07 عصر
خب اگر این خبری که دوستان اعلام فرمودن صحت داشته باشه و من هم فکر میکنم که بعید باشه ؟؟؟ چون میزان خطرات بالا میره یعنی اگر بخوان این کار رو بکنن باید حتما یک سرور اختصاصی تهیه کنن که قیمتش تو ایران سرسام آوره

از قیمت خود سیستم گرفته تا ثبت کردن در وزارت ارتباطات

اگر بخوایم این جوری پیش بریم بازم به هیچ نتیجه ای نمیرسیم

shirin_sh1024
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 15:20 عصر
زیر یکی از تاپیک هایی که یکی از بچه ها سورس برنامش رو گذاشته بود یکی نوشته بود دست شما درد نکنه به خاطر سخاوتمندیتون خیلی ها اینجا خسیسن و ...
راستش به نظر من اصلا بحث خساست نیست یکی از دلایلی که آدم رغبت زیادی به گذاشتن سورس نداره اینه که میدونه خیلی ها ازش سوء استفاده میکنند حالا کاش فقط خودشون استفاده میکردند ولی اینکه برن بفروشن دیگه...
کاش واقعا راه حلی داشت من که بعید میدونم بشه کاری کرد

shask00l
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 15:21 عصر
دوستان عزیز

تلاش شما برای حفظ حقوقتون و دیگران جای تقدیر داره . اما کمی منطقی بودن هم بد نیست .
فرض کنید شما یک چک 1000000 تومنی از یک نفر دارید . چک محل نداره . از چه راهی میشه نقدش کرد .؟ شکایت ؟ . یادم میاد یه بنده خدایی که خودش توی قوه قضاییه کار میکرد می گفت توی ایران آدم اگه شاکی باشه خیلی بیشتر دردسر میکشه تا اینکه خوانده باشه .

امیدوارم موفق باشید

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 15:25 عصر
دوست عزیز اینجا ما بحث سیاسی نمی کنیم

منظور ما از این پست این که بتونیم یک راحی پیدا کنیم تا سورس هامون به حراج نره اگر سورس رو قفل بذاریم میگن چرا قفل گذاشتی خسیسی اگر نذاریم می رن می فروشن ؟؟؟؟؟

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 15:53 عصر
با توجه به مجموعه قوانین موجود منطقی ترین راه اینه که source نذاریم. این صحبت ها که یه تیم هک داریم می زنه پدر طرف رو در میاره، چطوری می تونه این مشکل رو حل کنه؟ زدیم پدر طرف رو هم در اوردیم، چی به ما می رسه؟
وقتی ما قانونی نداریم که اگه یه کد رایگان رو یکی فروخت n برابر جریمه بده، بهتره هیچ کد رایگانی گذاشته نشه

ایمان اختیاری
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 16:40 عصر
به نظر من از این به بعد کد کامل در سایت قرار داده نشه و فقط بابت راهنمایی کسی که سوال پرسیده قسمتی از کد یا نهایت شبه کد توی سایت قرار بگیره .. این جوری خیال همه راحت می شه .. نظر شما چیه؟

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 17:12 عصر
دوستان این مطلب تو سایت گرداب بود گذاشتم تا ببینید

‌قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای (http://gerdab.ir/fa/pages/list.php?sid=2&catid=8)
حق نشر، عرضه، اجرا و حق بهره برداری مادی و معنوی نرم افزار رایانه‌ای متعلق به پدید آورنده آن است. نحوه تدوین و ارائه داده‌ها در‌محیط قابل پردازش رایانه‌ای نیز مشمول احکام نرم‌افزار خواهد بود. مدت حقوق مادی سی (۳۰) سال از تاریخ پدید آوردن نرم‌افزار و مدت حقوق‌معنوی نامحدود است.

LORD AELX
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 17:13 عصر
برنامه نویس قراره با تالار های دیگه ادغام بشه؟
تا جایی که من می دونم این خبر رو مثلا آقای کرامتی یا اقای کشاورز یا کسانی که مدیر ارشد هستند باید اعلام کنن.
چقد این خبر صحت داره؟

در ابتدا بگم که در این مورد با مدیر اصلی برنامه نویس یعنی آقای کرامتی هیچ صحبتی نکردم، و فقط با چند تا از مدیران ارشدی که عملا صاحب فروم و برند barnamenevis نیستند حرف زدم (البته حواسم نبود و عذر میخوام :اشتباه:). ضمن اینکه باید با مدیران پشت صحنه هم صحبت بشه، من میدونم که چنین پیشنهادی چتد سال قبل هم مطرح شد و اعضا سایت مخالفت کردند (به دلایل شخصی، کاری و ...) ولی من پیشنهاداتی دارم که مطمئنم قضیه به نتیجه میرسه... ولی در مورد بقیه فروم هایی که عرض کردم قضیه 100% هست البته ایران ویج 10% امکان داره با شرایط قبلی که پیشنهاد شد رضایت نده که من مشکلی ندارم و رضایتشون رو بدست می آورم.

خب اگر این خبری که دوستان اعلام فرمودن صحت داشته باشه و من هم فکر میکنم که بعید باشه ؟؟؟ چون میزان خطرات بالا میره یعنی اگر بخوان این کار رو بکنن باید حتما یک سرور اختصاصی تهیه کنن که قیمتش تو ایران سرسام آوره
از قیمت خود سیستم گرفته تا ثبت کردن در وزارت ارتباطات
اگر بخوایم این جوری پیش بریم بازم به هیچ نتیجه ای نمیرسیم

این خبر در آینده ای نه چندان دور صحت پیدا می کنه، ضمن اینکه سعی در عوض کردن سیاست ها و تغییر در شیوه ناکارآمد تحول علمی و عملی است. من به هر شیوه ای که بتونم این کار رو پیش می برم و ضمنا قبلا هم گفتم که کل هزینه ها با بنده است و هیچ مشکلی حتی برای دور ریختن پولم ندارم! :لبخندساده: من میخوام سعی کنم باعث پیشرفت حداقل تو این حوزه بشم و این کار رو انجام میدم... بازم میگم تمام هزینه ها از جمله هاستینگ (که رو سرور شرکت خودم اجرا میشه) و بحث امنیتی (با گروه امنیتی خودم) و کلیه هزینه های جانبی رو شخصا تقبل می کنم. پس هیچ کس نیاد بگه آقا فلانه بهمانه ... هزینه ها رو چیکار می کنید، چطور این کارو انجام میدید، برای چی و ...

در چند هفته آینده با مدیران اصلی این فروم مذاکره می کنم...

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 17:43 عصر
تو این فروم البته پوزش می خوام زیاد حرف می زنن باید عمل رو هم دید شاید شما پولدار باشین ولی معمولا می گن هر کی پول داره خسیس تر می شه

LORD AELX
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 18:01 عصر
تو این فروم البته پوزش می خوام زیاد حرف می زنن باید عمل رو هم دید شاید شما پولدار باشین ولی معمولا می گن هر کی پول داره خسیس تر می شه

این مسئله شاید بین ایرانی ها رواج داشته باشه، ولی بین آمریکایی ها خرج کردن پول و در گردش انداختن اون معموله و هیچ کس پولش رو تو بالش اش قایم نمی کنه، ضمن اینکه تنها مشکل بنده نه مسئله مالی هست نه بحث هماهنگی بلکه راضی کردن صاحب این سایت به ادغام اون با دیگر فروم ها و ایجاد یه سیستم جدید، قوی و چند هزار نفری هستش که بیشتر به دلایل شخصی، مدیر حاضر به اجرای این قضیه نیست. البته میتونم این مشکل رو حل کنم... ضمنا من از اون دسته آدم هایی نیستم که حرف بزنم و عمل نکنم، چون وقتی حرفی رو می زنم ساعت ها و روز ها روش فکر و برنامه ریزی کردم و همینجوری از روی خوشی احوال و روی هوا، این ایده رو مطرح نکردم، ضمن اینکه تمام صحبت ها و هماهنگی ها به غیر از این فروم انجام شده است. :چشمک:

taghvajou
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 18:09 عصر
سلام به همه
حلول ماه رجب هم به اونهایی که قدرشو میدونن، مبارک! واسه ما ها هم دعا کنند.
خسته نباشین! ولی دوتا سوال؟
1- بر فرض که اومدیم که ثبت کنیم! نمی تونیم که خط به خط، یا کارکتر به کارکتر سورس رو ثبت کنیم! می تونیم؟ پس چی و چطور میخواد ثبت بشه؟
2- اون قانون که شما اسم می برین برای کپی رایت نرم افزارهای ثبت شده اند که باید اول توسط http://softreg.ir/ ثبت شده باشند. که اون هم خودش کلی ....

احساس کلی من اینه که به عنوان یه پروژه که دورهم کار کنیم و یه سایتی راه اندازی کنیم که از سورسهای خودمون تو اونجا صیانت بشه (***ویرایش شده توسط مدیر***) خیلی خوبه!
وحتی در بلند مدت تر شاید ثبت بودن یه کد یه فرد تو این سایت بشه یه اعتبار کاری واسه فرد.
ولی از اینکه بشه قانونا، حق کسی رو احقاق کرد، باید یه چند سالی صبر کنیم تا آقا امام زمان بیاد بعد بریم شکایت کنیم که فلانی سورس منو اوف کرد!

Dr.Bronx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 18:51 عصر
- اون قانون که شما اسم می برین برای کپی رایت نرم افزارهای ثبت شده اند که باید اول توسط http://softreg.ir/ ثبت شده باشند. که اون هم خودش کلی ....

این سایت واقعا جالبه

توی بخش نرم افزار های ثبت شده برید

:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه:

ویندوز سون التیمیت کاربر

ویندوز 7 نسخه نهایی22اکتبر

اینترنت اکسپلورر 8

نرم افزار آهنگ سازی فاینال 2010

لینوکس فدورا 12

مجموعه کامپوننت ویژوال استودیو 2009

خیلی جالبه واقعا ؛

morrning
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 19:05 عصر
خب من سایت رو اماده کردم اسکریپت دیتالایف روش نصب کردم که از نظر امنیت 20 هست

سفارش طراحی قالبشم دادم امکاناتشم این فرمی که می تونم به کاربران ویژه اجازه دانلود بدم

کاربران ویژه : کسانی که خودشون طراحی می کنند

شما می تونید با عضو شدن و ارسال مطلب مطلب خود رو ارسال کنید که پس از تائید مدیریت روی سایت بارگذاری می شه و ثبت قانونی می شه

سلام اگه چند روز صبر کنید من میتونم یه سایت مثل googlecode براتون طراحی کنم هزینش هم نوش جونتون.

حامد مصافی
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 19:09 عصر
این سایت واقعا جالبه

توی بخش نرم افزار های ثبت شده برید

:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه:

ویندوز سون التیمیت کاربر

ویندوز 7 نسخه نهایی22اکتبر

اینترنت اکسپلورر 8

نرم افزار آهنگ سازی فاینال 2010

لینوکس فدورا 12

مجموعه کامپوننت ویژوال استودیو 2009

خیلی جالبه واقعا ؛

تمام نرم افزار هايي كه نام برديد در ليست اين سايت سه علامت قرمز رنگ دارند كه اگر توجه كنيد متوجه منظور آن خواهيد شد.

saeedzx
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 19:26 عصر
ما منتظریم جناب morrning (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=68755) ببینم چی کار می کنی

Sajjad.Aghapour
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 20:45 عصر
ببخشید ها.من تمام پست ها رو نخواندم ولی جواب موضوع تاپیک رو اینطوری میدم:

خود کرده را تدبیر نیست

شما حاضری سیستمت رو همین الان با تمام برنام هایی که روش داری، تمام قوانین کپی رایت رو قبول کنی و برداری بری توی آمریکا.به نظرت چند جریمه میشی؟

والسلام...

saeedzx
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 00:15 صبح
بابا دمت گرم sajjadlove (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=47172) زذی تو خال :قهقهه:

یکی از دزدان سورس بنده کلیک کنید (http://best-packing.blogfa.com/)

کلمه MST مخفف اسم منه :قهقهه::خجالت:

shirin_sh1024
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 00:43 صبح
شما حاضری سیستمت رو همین الان با تمام برنام هایی که روش داری، تمام قوانین کپی رایت رو قبول کنی و برداری بری توی آمریکا.به نظرت چند جریمه میشی؟

من که حاضرم تمام قوانین کپی رایت هم قبول میکنم سیستمم رو با همه برنامه های روش هم با خودم میبرم جریمشون هم روی چشم
شما چی؟ حاضری همین الان منو با سیستمم ببری آمریکا؟ :گیج:
آخه چه ربطی داره دوست عزیز! اولا که آمریکا ، آمریکاست ایرانم ایرانه! این دیگه از کپی رایت گذشته طرف داره سورسی که یکی دیگه نوشته رو میفروشه به نفع خودش .. کپی رایت چیه این دیگه دزدیه

mahdi68
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 01:30 صبح
آخه چه ربطی داره دوست عزیز! اولا که آمریکا ، آمریکاست ایرانم ایرانه! این دیگه از کپی رایت گذشته طرف داره سورسی که یکی دیگه نوشته رو میفروشه به نفع خودش .. کپی رایت چیه این دیگه دزدیه
دزدی دزدی هست !!! فرقی نداره هر دو تا دزدی و کار نادرستی هستن

FastCode
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 01:30 صبح

به خدا قسم میخورم که یک سنت هم جریمه نمیشم.چون هیچ چیز کرک شده ای استفاده نمیکنم.
SQLEXPRESS+ VS2010 EVAL
Windows روی لپتاپ
برای برنامه های دیگه هم از ubuntu استفاده میکنم.
هیچ چیز دیگه ای هم روی سیستمم نصب نیست.

مهران رسا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 01:36 صبح
از نظر مالی مشکلی نیست و کوفت طرف بشه ! ولی آدم از اینجا ناراحت میشه که برنامه ای که با 1000 زحمت نوشتی و برای موارد آموزشی به صورت رایگان قرار دادی رو میفروشن ! ناراحتی نداره اخوی ، شما نیتت کمک به خلق بوده . همین خودش جای تشکر و قدردانی داره . بذار 4 نفر هم از سورس شما نون بخورن ملالی نیست ...

shirin_sh1024
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 02:26 صبح
دزدی دزدی هست !!! فرقی نداره هر دو تا دزدی و کار نادرستی هستن

کسی که از روی نیاز دزدی کنه با کسی که داشته باشه و خودش بتونه کار کنه و از روی طمع و به خیال خودش زرنگی دستش رو بکنه تو جیب کسی و از زحمت یکی دیگه سوء استفاده کنه با هم فرقی نداره؟

کپی رایت نرم افزارهای خارجی شرایط خودش رو داره کسی نمیگه کار درستیه ولی شرایطش خیلی فرق میکنه من خودم تا وقتی خیلی از مسائل وجود داره اصلا این کار رو دزدی نمیدونم چون تا اندازه ای به خاطر خیلی از مسائل از روی اجباره.
کسی که سورس کدش رو گذاشته که دیگران دانلود کنند و استفاده کنند پس اصلا شامل کپی رایت نمیشه بحث اینه که فروختن سورسی که یه نفر واسه آموزش گذاشته درست نیست چه ربطی به کپی رایت داره؟! این کار اصلا اخلاقی نیست

shask00l
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 03:01 صبح
نکته ای رو باید در نظر گرفت . این که
بخش اصلی این مشکل رو خودمون ایجاد کردیم . این تالار ها برای کمک و راهنمایی ایجاد شدن . نه برای انتشار پروژه ها کامل. اگه خودمون پروژه های آماده و هلو برو تو گلو منتشر نکنیم این مشکلات کمتر پیش میاد.

mohmadd
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 04:02 صبح
کسی که از روی نیاز دزدی کنه با کسی که داشته باشه و خودش بتونه کار کنه و از روی طمع و به خیال خودش زرنگی دستش رو بکنه تو جیب کسی و از زحمت یکی دیگه سوء استفاده کنه با هم فرقی نداره؟

کپی رایت نرم افزارهای خارجی شرایط خودش رو داره کسی نمیگه کار درستیه ولی شرایطش خیلی فرق میکنه من خودم تا وقتی خیلی از مسائل وجود داره اصلا این کار رو دزدی نمیدونم چون تا اندازه ای به خاطر خیلی از مسائل از روی اجباره.
کسی که سورس کدش رو گذاشته که دیگران دانلود کنند و استفاده کنند پس اصلا شامل کپی رایت نمیشه بحث اینه که فروختن سورسی که یه نفر واسه آموزش گذاشته درست نیست چه ربطی به کپی رایت داره؟! این کار اصلا اخلاقی نیست

به شدت تایید میشه .

نکته ای رو باید در نظر گرفت . این که
بخش اصلی این مشکل رو خودمون ایجاد کردیم . این تالار ها برای کمک و راهنمایی ایجاد شدن . نه برای انتشار پروژه ها کامل. اگه خودمون پروژه های آماده و هلو برو تو گلو منتشر نکنیم این مشکلات کمتر پیش میاد.
اینم به شدت تایید میشه !

saeedzx
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:49 صبح
دوستان این جا بحث دزدی مطرح نیست ؟؟؟؟

بحث سرقت :قهقهه: اطلاعات شخصی :قهقهه: شوخی کردم

ببینید شنیدی هرکس باید نون بازوشو بخوره یعنی هر کس نداشته باشه باید بره دزدی این جوری که جامعه به گند کشیده می شود

morrning
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:14 صبح
ما منتظریم جناب morrning (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=68755) ببینم چی کار می کنی

دوستان به دلیل اینکه فعلا روی پروژه میرپا کار میکنم .یه چند روزی وقت لازم دارم ولی یه جست و جو کردم و یه اسکریپت توپ پیدا کردم که خیلی جالب بود فقط میمونه ترجمه به فارسی که در هفته آینده انجام خواهد شد. فقط دامنه میمونه برای یه بزرگواری که 4 هزار تومان صدقه بده و ثبتش کنه

مهران رسا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 13:52 عصر
بحث اینه که فروختن سورسی که یه نفر واسه آموزش گذاشته درست نیست چه ربطی به کپی رایت داره؟! این کار اصلا اخلاقی نیست
دوست عزیز مسئله اینجاست که خودتون به صورت Free و با هر نیتی کد برنامتون رو Share کردید . در این صورت از اینکه کسی کد رو ویرایش کنه و ازش کسب درآمد کنه نباید ناراحت بشید . در ضمن کسی که میخواد سورس کد با ارزشی رو برای آموزش در اختیار عموم قرار بده ، برای جلوگیری از سوء استفاده های بعدی ، هیچ وقت نباید به صورت کامل و همراه مخلفات ، کد رو منتشر کنه .

morrning
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 15:58 عصر
دوست عزیز مسئله اینجاست که خودتون به صورت Free و با هر نیتی کد برنامتون رو Share کردید . در این صورت از اینکه کسی کد رو ویرایش کنه و ازش کسب درآمد کنه نباید ناراحت بشید . در ضمن کسی که میخواد سورس کد با ارزشی رو برای آموزش در اختیار عموم قرار بده ، برای جلوگیری از سوء استفاده های بعدی ، هیچ وقت نباید به صورت کامل و همراه مخلفات ، کد رو منتشر کنه .

دمت 20:لبخند:

nofilter
شنبه 29 خرداد 1389, 17:07 عصر
پس قضیه اینه ؟؟
نتونستم نقل قئل بگیرم چون خیلی زیاد بود!

اولا به تعداد پست نیست! مثلا من خودم رو مثال میزنم(تعداد پست های من خیلی مسخره رفته بالا)
دوما چرا قبلا این بحث ها نبود؟ حالا که دیدین همه جا دارن این کارا رو می کنن می خواین جلوشونو بگیرین؟
اونایی هم که میگن سایت راه بندازیم به فکر منفعت خودشون هستن!

گفتم چرا کسی جواب پست های منو نمیده!
ولی به شما قول میدم که این روش اصلا به درد نمی خوره!

چاره کار :
مدیر (نه مدیران،چون بعضیاشونو اصلا در حد کاربر معمولی حساب نمی کنم(کارشون فقط شده حذف پست و ....)) سایت برنامه نویس باید خودش به فکر همچین مسئه ای باشه ، ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هست.این کار هم خیلی سخت و وقت گیر نیست.بجز این سایت هیچ جای دیگه نمی تونه امن باشه.

نمی خواستم دخالت کنم .

ولی ثواب داره یه نگاهی به پست های قبلی من بندازین.

با تشکر

bahman_akbarzadeh
شنبه 29 خرداد 1389, 20:34 عصر

کلمه MST مخفف اسم منه :قهقهه::خجالت:

خوب حالا که آقا دزده (؟) پیدا شد، یکم اذیتش کن.
شمارش که تو وبلاگ هست.
زنگ بزن بگو استادمون لج کرده گفته یه پروژه کامل باید برام بیارن همه، و 2 هفته بیشتر وقت نداده.
بگو 60 نفر تو کلاستونن و تا الان حدود 40 نفرشون میخوان.
باید ظاهرش هم عوض بشه. 30 40 تا اسم هم بهش بده.
فقط اگه پیش خواست، بگو داری جمع میکنی از دانشجو ها و تا چند روز دیگه میدی، ولی چون کار عجله ایه باید شرو بشه.
بعد 2 هفته، وقتی حالش گرفته شد از اینکه به پول نرسیده، داستانو بهش بگو.
حسابی حالش گرفته میشه :قهقهه:

حسین فلاحی
شنبه 29 خرداد 1389, 21:22 عصر
خوب حالا که آقا دزده (؟) پیدا شد، یکم اذیتش کن.
شمارش که تو وبلاگ هست.
زنگ بزن بگو استادمون لج کرده گفته یه پروژه کامل باید برام بیارن همه، و 2 هفته بیشتر وقت نداده.
بگو 60 نفر تو کلاستونن و تا الان حدود 40 نفرشون میخوان.
باید ظاهرش هم عوض بشه. 30 40 تا اسم هم بهش بده.
فقط اگه پیش خواست، بگو داری جمع میکنی از دانشجو ها و تا چند روز دیگه میدی، ولی چون کار عجله ایه باید شرو بشه.
بعد 2 هفته، وقتی حالش گرفته شد از اینکه به پول نرسیده، داستانو بهش بگو.
حسابی حالش گرفته میشه :قهقهه:

از کجا می دونین همین الآن به این پست نگاه نمی کنه و به ریش ما نمی خنده؟؟

trade_mark
شنبه 29 خرداد 1389, 22:15 عصر
و بعد از کلیک این پست رو خوندم .به شما هم پیشنهاد می کنم بخونید تا یه دل سیر بخندید:قهقهه::قهقهه:

سلام دوستان عزیزاین پست ر و برای کسانی زدم که هک بلد نیستن و یا شرایطشون برای یادگیری هک مساعد نیست
از این به بعد هر کسی درخواست هک داشت من در خدمتم
چه هک وبلاگ
هک ایمیل
هک آیدی
و هک سایت
برای درخواست هک با من تماس بگیرید

این آقا بقالی باز کرده
وای مردم از خنده:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

morrning
شنبه 29 خرداد 1389, 22:29 عصر
و بعد از کلیک این پست رو خوندم .به شما هم پیشنهاد می کنم بخونید تا یه دل سیر بخندید:قهقهه::قهقهه:

این آقا بقالی باز کرده
وای مردم از خنده:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

ما هم کلی خندیدیم

nofilter
شنبه 29 خرداد 1389, 22:36 عصر
دوستان این چاره کار نیست!
لطفا احساساتی رفتار نکنید
حرفای پایین به کسی بر نخوره دارم کلی می گم
دزدیدن این پروژه ها که خیلی مهم نیست و ناراحتی نداره!
من قبلا یادمه مترجم پدیده رو با قیمت خیلی بالا می خریدیم،ولی حالا نگاه کنید که قیمتش چنده ؟
اصلا قیمت داره؟ 1500 تومان و یا اینکه از اینترنت دانلودش کنید !

بنابراین نباید زیاد حرس خورد!
ما در ایران هستیم !

به مدیران(حالا دیگه بعضیا رو قبوا دارم) این سایت توصیه می کنم که به پیشنهاد من توجه کنند.

اگه بخواین بیشتر بحث می کنیم!

morrning
شنبه 29 خرداد 1389, 22:48 عصر
دوستان این چاره کار نیست!
لطفا احساساتی رفتار نکنید
حرفای پایین به کسی بر نخوره دارم کلی می گم
دزدیدن این پروژه ها که خیلی مهم نیست و ناراحتی نداره!
من قبلا یادمه مترجم پدیده رو با قیمت خیلی بالا می خریدیم،ولی حالا نگاه کنید که قیمتش چنده ؟
اصلا قیمت داره؟ 1500 تومان و یا اینکه از اینترنت دانلودش کنید !

بنابراین نباید زیاد حرس خورد!
ما در ایران هستیم !

به مدیران(حالا دیگه بعضیا رو قبوا دارم) این سایت توصیه می کنم که به پیشنهاد من توجه کنند.

اگه بخواین بیشتر بحث می کنیم!

توی ایران عمر متوسط یه نرم افزار 900 نسخه هست و توی اروپا 10000 نسخه بعد از اون سر و کله هکر و کراکر ها پیدا میشه و این یعنی یه چالش بزرگ برای ایران. به نظرم اینقدر واسه این کشور دلسوزی کردیم خودمون هم نا امیدیم.من که احتمالا 3 ماه دیگه برم کانادا ...
دیگه جایی برای دلسوزی توی این کشور نمونده از نونواییاش بگیر تا صنعت نرم افزارش

bahman_akbarzadeh
شنبه 29 خرداد 1389, 23:02 عصر
توی ایران عمر متوسط یه نرم افزار 900 نسخه هست و توی اروپا 10000 نسخه بعد از اون سر و کله هکر و کراکر ها پیدا میشه و این یعنی یه چالش بزرگ برای ایران. به نظرم اینقدر واسه این کشور دلسوزی کردیم خودمون هم نا امیدیم.من که احتمالا 3 ماه دیگه برم کانادا ...
دیگه جایی برای دلسوزی توی این کشور نمونده از نونواییاش بگیر تا صنعت نرم افزارش

بد نیست شمارو دوباره به این پست ارجا بدم :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=227902

ولی اینو قبول دارم که برای وارد شدن به بازار، باید بازاری شد.
البته بعد از بازاری شدن، دیگه سخت میشه به یک برنامه نویس (مهندس نرم افزار) برگشت.

پس میشه نتیجه گرفت : برنامه نویس بهتر = بی پولی بیشتر
و کلا" عالم با سواد = درویش مسلک

trade_mark
شنبه 29 خرداد 1389, 23:23 عصر
آقا حرص و جوش نخورین !!!!
کشوری که ما داریم توش زندگی می کنیم بهترین cracker ها رو داره.من و شما جلوی خودمون رو بگیریم آیا به نظر شما شرکت هایی که دارن از این راه نون می خورن هم جلوی خودشون رو میگیرن؟
شرکتهایی مثل پردیس یا چه می دونم lord یا king یا امثالهم که با هزار دوز و کلک برنامه های اصلی رو کرک می کنن تو بازار پخش می کنن
نتیجه: دوستان اینجا انجمن !! اگه سورسی داری که خودت نوشتی و ارزش فروختن داره یا خیلی براش زحمت کشیدی رو اینجا یا هر انجمن دیگه ای قرار ندین.برای راهنمایی دیگر دوستان هم یه قطعه کد کافیه
اگه دنبال تشکر جمع کردنین که هیچ...

aradeonas
یک شنبه 30 خرداد 1389, 08:40 صبح
توی ایران عمر متوسط یه نرم افزار 900 نسخه هست و توی اروپا 10000 نسخه
لطفا منبع این آمار را معرفی کنید
سپاس

morrning
یک شنبه 30 خرداد 1389, 08:47 صبح
لطفا منبع این آمار را معرفی کنید
سپاس

کلیک <ضمیمه روزنامه جام جم البته شمارشو یادم نیست

saeedzx
یک شنبه 06 تیر 1389, 22:15 عصر
واقعا هم واسیه خودم و هم واسیه تمامی شما متاسفم که دارین به این مسئله می خندین

شنیدین جوان ها سرمایه این ملت هستند :قهقهه: واقعاً باید خندید :قهقهه::قهقهه::قهقهه:

سرمایه ها به باد رفتن

SAASTN
دوشنبه 07 تیر 1389, 00:14 صبح
اگه سورسی داری که خودت نوشتی و ارزش فروختن داره یا خیلی براش زحمت کشیدی رو اینجا یا هر انجمن دیگه ای قرار ندین
"و دلشو ندارین" رو هم بهش اضافه کنید. فروش این کدها اصلا صحیح نیست، ولی اون یه مسئله مجزا از مسائل آموزشی این سایته. این که یه بابایی یه جای دیگه داره یه خلافی مرتکب میشه دلیل نمیشه ما اینجا کار درست رو زمین بگذاریم.