PDA

View Full Version : ارتباط با Microsoft CRM

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:43 عصر
با سلام
دوستان كسي راهي يا كامپوننتي سراغ داره كه بشه از طريق دلفي به Microsoft CRM وصل بشيم و اطلاعات داخل ديتابيس آن بريزيم؟

mehrpars
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 01:57 صبح
با سلام
دوستان كسيراهي يا كامپوننتي سراغ داره كه بشه از طريق دلفي به Microsoft CRM وصل بشيم و اطلاعات داخل ديتابيس آن بريزيم؟

سلام ، من Microsoft CRM رو کار نکردم ولی اگر امکانشو گذاشته باشه خود Microsoft ، پس باید یک dll یا ActiveX ارائه داده باشه تا بشه توی Developer ازش استفاده کرد...

ببینید Microsoft به همچین چیزایی اشاره کرده ????

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 29 خرداد 1389, 15:25 عصر
راه حلي كه براي ارتباط با CRM پيدا كردم استفاده از Web Service ها هست. منتها هيچ تجربه ايي در اين زمينه ندارم
از دوستان كسي ميتونه منو در اين زمينه راهنمايي كنه !
ممنون

vcldeveloper
شنبه 29 خرداد 1389, 17:25 عصر
راه حلي كه براي ارتباط با CRM پيدا كردم استفاده از Web Service ها هست. منتها هيچ تجربه ايي در اين زمينه ندارم
اگر برای این کار وب سرویس ارائه میکنه، پس یک آدرس برای دسترسی به وب سرویس آن وجود داره. از منوی Tools در دلفی، برنامه WSDL Importer را اجرا می کنید، آدرس وب سرویس مورد نظر رو بهش می دید، برای شما یک یونیت جدید، حاوی رابطی برای کار با اون وب سرویس ایجاد میکنه. می تونید یک نمونه از اون کلاس بسازید، و متدهای آن را فراخوانی کنید. فراخوانی های شما به طور خودکار تبدیل به پیام های SOAP میشند، و به سرور ارسال میشند. در Demoهای دلفی برای کار با WebServices مثال هست. در کتاب های آموزش دلفی مثل Mastering Delphi هم مراحل کار ذکر شده.

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 30 خرداد 1389, 11:21 صبح
ممنون آقاي كشاورز
من اين كارو ميخواستم با دلفي 7 انجام بدم ولي ظاهرا با دلفي 2007 خيلي بهتره
منتها همونطور كه گفتم چون هيچ تجربه ايي در استفاده از web service ندارم الان به يك مشكل خوردم كه عكس پيغام رو ميزارم
دوستان ممنون ميشم كمكم كنين

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 30 خرداد 1389, 16:06 عصر
مشكل Error پست قبلي رو برطرف كردم ولي نميدونم چرا موقعي كه ميخوام اطلاعات به CRM اضافه كنم مدام ازم Username & Password ميپرسه و هرچي ميزنم قبول نميكنه در صورتي كه ميدونم Username & password درسته چون تو IE وصل ميشه حالا من بايد يجوري اين Username & Password رو تو web service بشناسونم بايد authoriz انجام بدم ولي نميدونم چجوري ؟

vcldeveloper
یک شنبه 30 خرداد 1389, 16:35 عصر
مشكل Error پست قبلي رو برطرف كردم ولي نميدونم چرا موقعي كه ميخوام اطلاعات به CRM اضافه كنم مدام ازم Username & Password ميپرسه و هرچي ميزنم قبول نميكنه در صورتي كه ميدونم Username & password درسته چون تو IE وصل ميشه حالا من بايد يجوري اين Username & Password رو تو web service بشناسونم بايد authoriz انجام بدم ولي نميدونم چجوري ؟
من نمیدونم Microsoft CRM دقیقا در WebServiceاش چی به شما میده. اینها را باید از مستندات همان نرم افزار بخونید. البته شاید از بعضی Extensionهای WebServices برای اعتبارسنجی کاربر استفاده میکنه.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 31 خرداد 1389, 15:41 عصر
ظاهرا" بايد كد زير رو كه در net. هست رو توي دلفي هم پياده سازي كنم ولي نميدونم چجوري؟

service.Credentials = CredentialCache.DefaultCredentials;

vcldeveloper
دوشنبه 31 خرداد 1389, 21:22 عصر
ظاهرا" بايد كد زير رو كه در net. هست رو توي دلفي هم پياده سازي كنم ولي نميدونم چجوري؟
اطلاع دقیقی ندارم، ولی به نظر میرسه بتونید با گرفتاری زیاد، توی XML ارسالی دست ببرید، و دستی، مشخصات مربوطه را در header مربوط به پیام SOAP از طریق HttpRio وارد کنید.

خودِ دلفی برای این کار چیزی بهتون ارائه نمیکنه. به نظر میاد اون وب سرویس از Windows Authentication استفاده میکنه. در هر حال، من جواب درست و حسابی براش پیدا نکردم. شاید این به دردتون بخوره:
http://www.experts-exchange.com/Programming/Languages/Pascal/Delphi/Q_25336801.html

ali_reza_nazari
جمعه 04 تیر 1389, 20:53 عصر
آدرس وب سرويس كه شما استفاده كرديد چي بود؟
چون من هم براي ارتباط با سي‌آرام مجبورم از وب سويس استفاده كنم
البته براي من فرقي نمي كنه كه دات نت باشه يا دلفي
آدرس وب سرويس و امكاناتش رو اگه ممكنه مي خواستم
ممنون

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 06 تیر 1389, 08:05 صبح
آدرس وب سرويس

http://Servername/mscrmservices/2007/crmservice.asmx

در مورد امكاناتش تمام Object پيش فرض CRM در وب سرويس وجود داره و ما بقيه فيلدهايي كه خودتون ميسازين نيز قابل دسترسي هست

ali_reza_nazari
یک شنبه 06 تیر 1389, 20:46 عصر
ممنون از راهنماييتون. تست مي كنم و جواب مي دم

ali_reza_nazari
سه شنبه 08 تیر 1389, 00:12 صبح
صفحه پايين توي وب سرويس هست
حالا من چطوري مي تونم يه ركورد رو به يكي از قسمتهاي سي‌آرام اضافه كنم؟

CrmService

The following operations are supported. For a formal definition, please review the Service Description.
Create
Creates an instance of an entity.

Delete
Deletes the instance of the specified entity.

Execute
Executes business logic and special operations using a message-based approach. The Execute method takes a message request class as a parameter and returns a message response class.

Fetch
Executes a query specified in the FetchXML language. The results are returned as an XML string.

Retrieve
Retrieves an instance of the specified entity.

RetrieveMultiple
Retrieves a collection of entity instances of the specified type, which meet the specified conditions.

Update
Updates the instance of the specified entity.

Kamyar.Kimiyabeigi
سه شنبه 08 تیر 1389, 08:54 صبح
customer := contact3.Create;
customer.salutation := 'دلفي';
customer.lastname := 'دلفي';
customer.jobtitle := 'دلفي';
customer.telephone1 := 'دلفي';
customer.emailaddress1 := 'دلفي';
gid := service.Create(customer);