PDA

View Full Version : تکمیل برنامه ماشین حساب

حجتی نیا
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 19:47 عصر
دوستان این برنامه رو به احتمال زیاد از همین سایت گرفتم:متفکر:،برنامش تقریبا کامله ولی اون چیزی که من میخوام اینه وقتی داخل فرم هستی،با کیبورد هم بشه چهارعمل اصلی رو وارد کرد مثه ماشین حساب خود ویندوز.
الان فقط میشه با موس اینکارو کرد..من درحال آماده کردن برنامه خودمم و روی این نمی تونم وقت بزارم،اگه امکان داره دوستان کاملش کنن.. (من فقط به 4عمل اصلی نیاز دارم)

akarsu
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 22:48 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=160157&highlight=%D9%83%D9%8A%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106104&highlight=%D9%83%D9%8A%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF

حجتی نیا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 15:29 عصر
public const int WM_LBUTTONDOWN = 0x0201;
public const int WM_LBUTTONUP = 0x0202;

[DllImportAttribute("user32.dll")]
public static extern int SendMessage(IntPtr hWnd, int Msg, int wParam, int lParam);

public Form1()
{
InitializeComponent();
this.KeyPreview = true;

this.KeyDown += new KeyEventHandler(Form1_KeyDown);
}

private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{
یکی از دوستان اینرو پیشنهاد دادن ولی من منظور از [DllImportAttribute("user32.dll")] رو متوجه نشدم یعنی تو کد وارد میکنم ارور میده؟

mmd2009
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 16:38 عصر
سلام دوست عزیز

اگر می خواهی با زدن دکم ههای جمع تقسیم منها یا ضرب رو انجام بدی کافیه کدهای زیر رو تو رویداد مشخص شده قرار بدی

private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{
if (e.KeyCode == Keys.Add)
jame_Click(sender, e);
if (e.KeyCode == Keys.Enter)
mosavi_Click(sender, e);
}

برنامه العا با + و = مشکلی نداره و خودت زحمت بقیش رو بکش

زنده باد یوونتوس

mmd2009
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 16:44 عصر
راستی دوست عزیز این ماشین حساب یک اشکال خیلی ضایع هم داره اونم اینه مثلا 3 * 3 = 9 و بعدش وقتی خروجی 9 رو نمایش میده و دوباره شما بخوای عدد 3 رو وارد کنی قانونا باید فقط عددی 3 تو تکست باکس نمایش داده بشه ولی این ماشین حساب عدد 93 رو نمایش میده این مشکلش رو هم برطرف کن

راستی یک مشکل دیگه هم پیدا کردم وقتی 3 بار یک رو با هم جمع می کنی جواب نهاییش میشه 2

کلا اگه خواستی بگو واست تکمیلش کنم :چشمک:

زنده باد یوونتوس

bghad1
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 18:59 عصر
با سلام..

در ضمن می تونی اینکار رو هم بکنی مثلا:

char ch;
if(ch == '+')
{
statments
}