PDA

View Full Version : مبتدی: من چطوری یه صفحه گرافیکی طراحی کنم؟

Hadiir.net
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 21:00 عصر
با سلام
نمیخوام تعریف کنم یا به اصلاح خودمون (گنده بیام) :لبخند:
اما حدود 10 ساله دارم برنامه نویسی میکنم البته همش برای ویندوز بود و سروکارم با فرم ها بوده ، طراحی روی یه فرم خیلی راحته و در واقع اصلاٌ کاری نداره اما همین مسئله برام توی طراحی صفحات وب یه مسئله شده حسابی کلافه شدم :عصبانی++: صفحه ها اونطوری که میخوام در نمیان
کسی میتونه منو در این باره راهنمایی کنه، دعاش میکنم.
با تشکر.

bravia2009
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 22:11 عصر
سلام . اغلب اپلیکیشن کارا با وب مشکل دارند . دلیلشو نمیدونم ولی شما هم از این قاعده مستسنی نیستی.
دوست عزیز برای کار با گرافیک وب بهتره از html بهره بگیری و برای راحتتر شدن نرم افزارای زیادی هست ولی بهت توصیه میکنم برای راحتی با نرم افزار expreesion مایکروسافت کار کنی راحتتره
ضمنا اولا باید فرمتوطراحی کنی بد بری سراغ کد .فرم با همین نرم افزار طراحی کن
:چشمک:

Hossein Bazyan
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 00:44 صبح
با سلام
نمیخوام تعریف کنم یا به اصلاح خودمون (گنده بیام) :لبخند:
اما حدود 10 ساله دارم برنامه نویسی میکنم البته همش برای ویندوز بود و سروکارم با فرم ها بوده ، طراحی روی یه فرم خیلی راحته و در واقع اصلاٌ کاری نداره اما همین مسئله برام توی طراحی صفحات وب یه مسئله شده حسابی کلافه شدم :عصبانی++: صفحه ها اونطوری که میخوام در نمیان
کسی میتونه منو در این باره راهنمایی کنه، دعاش میکنم.
با تشکر.

سلام
به راحتی ویندوزه اما باید css و html رو خوب وارد باشی.

mirmousavi.m
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 12:54 عصر
من هم همین مشکل رو داشتم...
css خیلی کمک میکنه ولی قبلش لازمه html رو تا حدودی یاد بگیرید...

Hadiir.net
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 19:31 عصر
من از لحاظ کد نویسی مشکل خاصی ندارم فکر میکنم مشکلم نحوه چگونگی استفاده اوناست، البته در حال حاضر عمده مشکلم توی قسمت طراحی بلوک هاست. من یه نمونه به صورت عکس میذارم میخوام بدونم این بلوک ها رو چطور طراحی میکنن.
ممنون میشم اگه یه توضیحی در این باری بدین

http://img16.img98.com/out.php/i95090_1.png

با تشکر

trade_mark
جمعه 28 خرداد 1389, 00:38 صبح
من از لحاظ کد نویسی مشکل خاصی ندارم فکر میکنم مشکلم نحوه چگونگی استفاده اوناست،
دوست من پیشنهاد می کنم شما یه مقاله خوب در مورد CSS بخونید .چون مسلما شما فعلا تنهایی قصد طراحی وب دارید باید رو این بخش هم خوب کار کنید.این عکسی که شما گذاشتید طراحیش چیز زیاد سختی نیست اما به شرطی که CSS و استفاده از تگهای html را به خوبی بلد باشی.
بعدا که به شرکت یا یک گروه نرم افزاری ملحق شدید می توانید تمرکز خود را به بخش خاصی متمرکز کنید
موفق باشید

mirmousavi.m
جمعه 28 خرداد 1389, 00:51 صبح
css لازمه چون باید مثلا اندازه و محل قرار گیری اشیا رو بهش بگیم.
باید css رو یاد بگیریم که بتونیم بفهمیم چه کارهایی مبشه کرد.
مثلا میشه لبه‌های یک قسمت رو با عکس گرد کرد و خیلی‌ها هم انجام میدن ولی اگه کسی بدونه با css هم میشه این کار رو انجام داد بهتره و کار قشنگتری درست میکنه...

ABDOLHAMID(R@iny)
جمعه 28 خرداد 1389, 02:12 صبح
css لازمه چون باید مثلا اندازه و محل قرار گیری اشیا رو بهش بگیم.
باید css رو یاد بگیریم که بتونیم بفهمیم چه کارهایی مبشه کرد.

تو ایران حد اقل 40 درصد از ie6 استفاده می کنند و گوشه گرد با css توی id6 جواب نمیده:لبخند:

دوست عزیز اگر خیلی خیلی کارتون گیره از ابزار slice tool فوتوشاپ استفاده کنید. این تنها یه راهه ولی بازم من پیشنهادش نمیکنم:افسرده:
در ضمن اگر تو خط طراحی cms هستید بهتره اول html رو یاد بگیرید. ( برای اینکه بتونید از همون اول یه تمپلیت منیجیر درست حسابی درست کنید و بعدا مجبور نشید کد هاتون رو تغییر بدید!)

Hadiir.net
شنبه 29 خرداد 1389, 18:27 عصر
دوست من پیشنهاد می کنم شما یه مقاله خوب در مورد CSS بخونید .چون مسلما شما فعلا تنهایی قصد طراحی وب دارید باید رو این بخش هم خوب کار کنید.این عکسی که شما گذاشتید طراحیش چیز زیاد سختی نیست اما به شرطی که CSS و استفاده از تگهای html را به خوبی بلد باشی.
بعدا که به شرکت یا یک گروه نرم افزاری ملحق شدید می توانید تمرکز خود را به بخش خاصی متمرکز کنید
موفق باشید

تشکر دوست عزیز نه من نمیخوام برای شرکت خاص و یا جای دیگه ای کار کنم. :چشمک:
برعکس میخوام برای خودم کار کنم و در واقع از خرید نرم افزارهای تحت وب دل خوشی ندارم راستش من یه فروشگاه اینترنتی دارم و باهاش خیلی مشکل دارم و نرم افزارهای فروشگاه سازهای دیگه رو هم دیدم هر کدومشون یه سری مزیت ها و معایبی دارند برای همین تصمیم دارم هر طور شده خودم به فکر تهیه و ساخت یه فروشگاه و همین طور طراحی وب بپردازم.

در ضمن اگه کتابی مقاله ای که به درد من بخوره و یه جورایی CSS رو از پایه آموزش بده اگه داشتین معرفی کنین، ممنون میشم.

البته من این کتاب و توی وب بصورت pdf دیدم و تقریبا 48 صفحه اول کتاب بود خوندم بنظرم جالب اومد و نکته پیچیده و سختی هم نداشت میخوام برم کتاب کاملشو بگیرم.

http://img18.img98.com/out.php/i97793_2rhsq3k.jpg

با تشکر از همه عزیزان

trade_mark
شنبه 29 خرداد 1389, 18:41 عصر
در ضمن اگه کتابی مقاله ای که به درد من بخوره و یه جورایی CSS رو از پایه آموزش بده اگه داشتین معرفی کنین، ممنون میشم.

دوست عزیز کتاب خوبیه ولی یکم قدیمیه
واسه شروع بعد نیست
اگر با زبان انگلیسی مشکلی نداری پیشنهاد می کنم از کتاب
WEBDESIGN
IN A NUTSHELL
از سری کتاب های o'reilly رو مطالعه کنید

Hadiir.net
شنبه 29 خرداد 1389, 19:03 عصر
دوست عزیز کتاب خوبیه ولی یکم قدیمیه
واسه شروع بعد نیست
اگر با زبان انگلیسی مشکلی نداری پیشنهاد می کنم از کتاب
WEBDESIGN
IN A NUTSHELL
از سری کتاب های o'reilly رو مطالعه کنید

منظور از اینکه کتاب قدیمیه رو متوجه نمیشم یعنی کدهایی که توی کتاب اموزش داده شده دیگه منسوخ شده ؟ :متفکر:
نه هیچ مشکلی نیست لینک دانلودشو لطف میکنی بهم بدی تشکر

trade_mark
شنبه 29 خرداد 1389, 22:03 عصر
منظور از اینکه کتاب قدیمیه رو متوجه نمیشم یعنی کدهایی که توی کتاب اموزش داده شده دیگه منسوخ شده ؟ :متفکر:
نه هیچ مشکلی نیست لینک دانلودشو لطف میکنی بهم بدی تشکر
http://rapidshare.com/files/273416150/fr3ebook.blogfa.com_CSS_Webdesign_for_dummies.pdf

rapidpich
یک شنبه 30 خرداد 1389, 12:34 عصر
این همون کتابه که گذاشتی؟ اسمش عوض شد!