PDA

View Full Version : مسیر image

Tarrah
شنبه 21 خرداد 1384, 21:26 عصر
سلام.با کدوم خاصیت image می تونم با کلیک روی اون مسیری که ذخیره شده و اسمشو پیدا کنم؟ :oops:

hr110
شنبه 21 خرداد 1384, 21:55 عصر
سلام
چنین چیزی وجود ندارد، شما با استفاده از متد loadfromfile که متعلق به picture (یکی از پراپرتیهای TImage) میتوانید یک تصویر را در این کلاس لود کنید ولی عکس این مطلب ممکن نیست
:flower:

kamyar_kimiyabeigi
یک شنبه 22 خرداد 1384, 07:48 صبح
سلام
ولی عکس این مطلب ممکن نیست

همون طور که دوستان گفتن شما می تونین یک picture را در یک image

load کنی و اینکه از picture بخوای به مسیرش دسترسی داشته باشی نمیشه

hr110
یک شنبه 22 خرداد 1384, 08:17 صبح
جناب کامیار عزیز من هر چه فکر کردم علت پست شما رو متوجه نشدم، اگه شما مطلبی به مطالب دیگران اضافه ننمایید و فقط نظرات دیگران را تایید کنید دچار off topic شده و طبق قوانین باید حذف شود.

Ali_Hashemi
یک شنبه 22 خرداد 1384, 08:46 صبح
سلام
اگر تصویر این image ها رو خود برنامه شما از مسیری load میکنه ، اونوقت میتونی مسیر هر تصویر رو
هم تو یک متغیری چیزی مثلا tstringlis ذخیره کنید. اونوقت میتونید به مسیر هر تصویر دسترسی داشته باشید.
مثل Acd see اما اگر این برنامه شما نیست که تصویر ها رو load میکنه ، پس از کجا تصویر ها بدست میان ؟
اونوقت شاید اصلا فایل وجود فیزیکی نداشته باشه ، و در exe قرار گرفته باشه ! :embr:

اگه مشکل شما حل نشد یه کم بیشتر توضیح بده.

Tarrah
یک شنبه 22 خرداد 1384, 09:28 صبح
سلام.
با تشکر از همه دوستان.
آقای هاشمی حدستون درسته.می شه این مطلب رو توضیح بدین که چه جوری؟

اگر تصویر این image ها رو خود برنامه شما از مسیری load میکنه ، اونوقت میتونی مسیر هر تصویر رو
هم تو یک متغیری چیزی مثلا tstringlis ذخیره کنید.

kamyar_kimiyabeigi
یک شنبه 22 خرداد 1384, 12:24 عصر
مدیر بخش عزیز من فقط یک نقل قول از شما کردم و بعد نظر خودمو نوشتم فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه.
در ضمن در جای دیگه ایی از این سایت یه بنده خدایی topic منو مسخره کرده بود ولی کسی چیزی بهش نگفته بود اما من که فقط نظرمو دادم باید اختار بگیرم؟ :گیج:

یک شنبه 22 خرداد 1384, 15:08 عصر
این تصویر ممکن است در resource های برنامه همراه فایل exe باشند و مسیری وجود نداره که بخوای مسیر رو پیدا کنی .

:موفق:

Tarrah
یک شنبه 22 خرداد 1384, 17:31 عصر
نه.عکسها رو خودم load می کنم :wise1:

Ali_Hashemi
یک شنبه 22 خرداد 1384, 17:49 عصر
خوب

ببین - یه راهش اینه که من میگم
شما میتونی به هر کدوم از image ها یک مقدار به خاصیت tag اونه بدی
مثلا image اول رو 0 بذاری ، بعدی رو 1و2 و .....
یک متغیر عمومی از نوع Tstringlist تعریف میکنی مثلا ST
بعد زمانی که برنامه داره تصویر هرو توی image ها لود میکنه شما مسیر فایل رو در متغیر ذکر شده ذخیره میکنی :

image1.picture.loadfromfile('c:\a.jpg');
TS.add('c:\a.jpg');

بعد توی رویداد onclick مربوط به image ها این کد رو بنویس :

Label1.Caption:=TS[(Sender As Timage).tag];

راستی هنگام ساخته شدن فرم باید اینو بنویسی :

Ts:=Tstringlist.create;
و در رویداد بسته شدن فرم هم اینو :

Ts.free;
که مسیر فایل تصویر رو مثلا در Label1 نشون میده.

البته این روش اصلا و ابدا اصولی نیست! ولی جواب میده!. و بهترین راه اینه که شما یک آرایه از نوع یک رکورد تعریف کنید
و اون رکورد دو عضو داشته باشه یک عضو از نوع Timage و یک عضو هم از نوع String که مسیر فایل رو تو خودش نگه داره

البته بازم اگه بخوای بیشتر پیش بری میتونی یک کلاس تعریف کنی که این کارها داخل اون انجام بشه

امیدوارم مشکلت برطرف بشه . اگر توضیح بیشتری داده بودی شاید بیشتر میتونستم کمکت کنم.

Tarrah
یک شنبه 22 خرداد 1384, 19:32 عصر
ممنون آقای هاشمی.مشکلم حل شد. :oops: