PDA

View Full Version : پیدا کردن so_system.so

houtanal
یک شنبه 22 خرداد 1384, 05:37 صبح
سلام

من در mysql با privilage کامل(root) می خواهم تابعی تعریف کنم که در راهنماش به این صورت توضیح داده

mysql> create function do_system returns integer soname 'so_system.so';

در راهنمای mysql هم راجع به بخش آخر نوشته

shared_library_name is the basename of the shared object file that contains the code that implements the function. The file must be located in a directory that is searched by your system's dynamic linker.

من از redhat9 استفاده می کنم اما چنین کتابخانه ای درش پیدا نکردم.(so_system.so) :گیج:

در ضمن کسی اینجا اطلاع داره اگر در win32 بخوام از همین طریق با تعریف یک تابع در mysql فرمانی را در خط فرمان استفاده کنم باید از چه کتابخانه ای استفاده کنم؟

tnx

Inprise
یک شنبه 22 خرداد 1384, 15:46 عصر
من از redhat9 استفاده می کنم اما چنین کتابخانه ای درش پیدا نکردم.(so_system.so)

راهنما، شکل کلی دستور رو نشون داده . اگر کتابخانهء خاصی داری و مایلی از یکی از فانکشنهاش استفاده کنی باید به اون شکل تعریف و معرفی اش کنی . UDF ها ( همان User-Defined Function ) برای تکمیل یا افزودن ویژگی به بانکهای اطلاعاتی در نظر گرفته میشن و باید خودت اونو بنویسی ، یا از کسی که دقیقا" برای بانک مورد نظرت اون رو نوشته بگیری . برای تولید یه UDF باید از قاعده های مشخصی تبعیت کنی و توابع مشخصی رو اکسپورت کنی و ...؛ درست مثل نوشتن یک پلاگین برای یک نرم افزار مثل فتوشاپ.

houtanal
دوشنبه 23 خرداد 1384, 01:24 صبح
ممنون
کلا دید درستی در این زمینه نداشتم

با سرچ کردن راجع به این موضوع و با استفاده از gcc بوسیله تابع system تونستم در محیط Mysql یک فرمان را در خط فرمان اجرا کنم.

برای سیستم های ویندوزی چطور باید عمل کنم؟

tnx

Inprise
دوشنبه 23 خرداد 1384, 01:30 صبح
نگارش تحت ویندوز MySQL در حال حاضر از UDF ها حمایت نمیکنه .