PDA

View Full Version : سوال: مشکل با sqlexpress2005

romisa_18
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:18 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
من روسیستمم sql نسب نکردم و از sqlexpress2005 همراه visual studio2008 استفاده می کنم مشکلم با اضافه کردن بانک از طریق solution explorer هست.2 تا مشکل دارم اول یه برنامه نوشتم برنامه درست کار میکنه اطلاعات به بانک اضافه میشه ولی وقتی توی server explorer روی table راست کلیک میکنم وshow data رو میزنم هیچ رکوردی نشون نمیده ولی توی برنامه وقتی دکمه نمایش اطلاعات رو میزنم اطلاعات توی data grid view نمایش داده میشه لینک برنامه رو میزارم.

2-مشکل دومم اینه که وقتی برنامه رو تو کامپیوتر دوستم آزمایش میکنم همون مشکل بالا یعنی نشون ندادن رکورد ها توی table که هست هیچی تا وقتی برنامم بازه تو گرید نشون میده ولی وقتی برنامه رو میبندم و دوباره باز میکنم و دکمه نمایشو میزنم هیچی تو گرید نشون نمیده فکر کنم اصلا به دیتابیس اضافه نمیشه لطفا کمک کنید:گریه::گریه::گریه:

Open-Source
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:48 صبح
بله دوست عزیز.
وقتی یه فایل mdf (همون فایل sqlexpress2005 ) به پروژه ات اضافه میکنی، علاوه بر اینکه توی مسیر پروژه ات اضافه میشه، توی پوشه Debug هم اضافه میشه.
وقتی شما یه رکورد رو درج میکنید به فایل mdf داخا پوشه debug اضافه میشه نه به اون یل mdf ای که به محل پروژه ات اضافه شده و توی solution explorer میبینی؛
اگه روی اون فایل که توی solution explorer میبینی کلیک راست کنی و Properties رو ببینی؛ میبینی که هر بار که برنامه اجرا میشه این فایل شما روی اون فایل موجود توی پوشه Debug کپی میشه، برای همین هستش که اون فایل رو خالی میبینی.

مشکلی نیست.
این مساله تا زمانی که برنامه رو از توی خود VS اجرا کنی وجود داره.
اگه برنامه رو ازش Setup بسازی یا فقط از توی پوشه Debug اونو Run کنی مشکلی نداری.

حجتی نیا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:04 صبح
در تکمیل فرمایش دوستمون اگه میخوای مطمئن بشی میتونی تو soloution explorer فایل دیتابس رو حذف و حالا connect to new database>change>microsoft sqlserver daatbase file حال فایل دیتابیس که تو bin>debug پروژت هست رو انتخاب و اوکی کن،حالا میتونی اطلاعات ثبت شده رو ببینی

romisa_18
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:08 صبح
مرسی از جوابهاتون خیلی خیلی کمکم کردممنون درضمن من کد ها رو از برنامه شما(open source) گرفتم خیلی خوب بود
در رابطه با سوال دومم چی؟

حجتی نیا
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:18 صبح
مرسی از جوابهاتون خیلی خیلی کمکم کردممنون درضمن من کد ها رو از برنامه شما(open source) گرفتم خیلی خوب بود
در رابطه با سوال دومم چی؟
مشکل اولی حل بشه دومی هم حل میشه

romisa_18
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:35 صبح
نکاتی که گفته بودید رو انجام دادم مشکلم رفع شد و تونستم داده هامو ببنینم خیلی از کمکتون ممنون .

romisa_18
شنبه 29 خرداد 1389, 10:00 صبح
با عرض سلام
یه سوال دیگه ای داشتم میخواستم ببینم بانکی رو که از قبل تو2005 sqlexpress درست کردم میتونم ازsolution explorer اضافه کنم یا اینکه فقط می تونم از solution بانک جدید درست کنم آخه بانکی رو که قبلا درست کردم وقتی از solution اضافه میکنم از کانکشنم ایراد میگیره.:گریه::گریه::گریه: