PDA

View Full Version : سوال: دو سوال در مورد Update Panel

rana-writes
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:40 صبح
سلام
من دو تا سوال در مورد Update Panel دارم، تاپیکهای مختلف و برنامه هایی که دوستان سورسش رو گذاشته بودن هم گرفتم و بررسی کردم ولی به جواب نرسیدم
من یه گریدویو دارم، که کاربرها توش نظر میذارن یا مثل جعبه گفتگو داخلش مطلب درج میکنن
گریدویو و دکمه ثبتم رو توی Update Panel گذاشتم اما اصلا گرید آپدیت نمیشه و باید دستی صفحه رو رفرش کنم تا تغییرات رو ببینم
برای کار با آپدیت پنل باید کد خاصی رو هم به صفحه اضافه کنم؟
مثالی که توی MSDN هست و از آپدیت پنل برای تغییرات یه Label استفاده کرده رو هم دیدم، اونجا کد خاصی ننوشته بودن، برای گریدویو فرق میکنه؟
سوال بعدیم هم اینه که استفاده از آپدیت پنل برای گرید چه مزایا و معایبی داره؟ چرا تو سایتی مثل بلاگفا اصلا ازش استفاده نکردن ؟ و اینکه وقتی توی هاست بره، مشکلی ایجاد نمیکنه؟ نباید چیز خاصی همراهش نصب بشه؟
ممنون از راهنماییتون

naser2009
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 10:56 صبح
سلام

گریدویو و دکمه ثبتم رو توی Update Panel گذاشتم اما اصلا گرید آپدیت نمیشه و باید دستی صفحه رو رفرش کنم تا تغییرات رو ببینم
برای کار با آپدیت پنل باید کد خاصی رو هم به صفحه اضافه کنم؟
مثالی که توی MSDN هست و از آپدیت پنل برای تغییرات یه Label استفاده کرده رو هم دیدم، اونجا کد خاصی ننوشته بودن، برای گریدویو فرق میکنه؟
نه فرقی نمیکنه من هم از این حالت تا حالا استفاده کرده ام(گذاشتن gridview داخل update panel) دکمتونم داخل update panel باشه سر آخر هم یه بار داده ها رو از بانک بخونین و به grid بایند کنید.

سوال بعدیم هم اینه که استفاده از آپدیت پنل برای گرید چه مزایا و معایبی داره؟ چرا تو سایتی مثل بلاگفا اصلا ازش استفاده نکردن ؟
ممنون از راهنماییتون
از چند تا از دوستان با تجربه شنیدم این کار زیاد جالب نیست چون update panel در هر بار refresh خودش تمامی عناصر رو دوباره evaluate میکنه و این سربار زیادی رو سرور و برنامه تون میاره.
در کل تا موقعی که واقعا احتیاج ندارین از این حالت استفاده نکنین.

rana-writes
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:09 صبح
خیلی ممنون از راهنماییتون من گریدم رو بایند نمی کردم
مشکلم حل شد
اما مورد دوم اینکه گفتین :

در کل تا موقعی که واقعا احتیاج ندارین از این حالت استفاده نکنین.

این واقعا احتیاج داشتن از روی چی سنجیده میشه؟
من توی یه گریدم فقط 5 تا رکورد آخر رو نشون میدم، یه گرید چت باکسه که توی مستر پیج قرار گرفته
حالا به نظر شما برای همچین گریدی که توی صفحات فرزند هم تکرار میشه، قرار دادنش تو Update Panel مشکل ایجاد میکنه؟

rana-writes
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:16 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=194414&highlight=Update+Panel+GridView
این تاپیک رو پیدا کردم در مورد گرید با تعداد رکورد کم گفته
اما سوال من اینه که فقط تعداد رکوردهای گرید مطرحه؟ یا با توجه به اینکه گفتم :

یه گرید چت باکسه که توی مستر پیج قرار گرفته

استفاده از Update Panel بازم سربار اضافی تولید میکنه؟

naser2009
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:16 صبح
این واقعا احتیاج داشتن از روی چی سنجیده میشه؟
من توی یه گریدم فقط 5 تا رکورد آخر رو نشون میدم، یه گرید چت باکسه که توی مستر پیج قرار گرفته
حالا به نظر شما برای همچین گریدی که توی صفحات فرزند هم تکرار میشه، قرار دادنش تو Update Panel مشکل ایجاد میکنه؟
آره مثلا واسه این حالت که حجم داده هاتون کمه مناسبه.

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:17 صبح
داستان ajax از xmlhttprequest شروع می شه. برای استفاده از این موجود شما نیاز دارید تا سمت کلاینت کدنویسی کنید. برای راحت تر بودن شما می تونید برای پیاده سازی ajax از page method ها یا ajax webservice ها استفاده کنید و برای اینکه کاملا از کدنویسی سمت کلاینت خلاص بشید می تونید از update panel استفاده کنید. اما حجم داده ای که به سمت سرور فرستاده و گرفته می شه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کنه و این یعنی کاهش سرعت. پیشنهاد می کنم تاپیک زیر رو ببینید

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218859