PDA

View Full Version : سوال: اهمیت استفاده از viewstate در چیه

احمد سامعی
شنبه 29 خرداد 1389, 00:01 صبح
سلام

من وقتی فرم هام enableviewstate برابر true می زارم بعد پست بک مقادیر تکس باکس ها خالی بر می گردند وقتی که ان مقدار false کنم آیا امنیت داده و فرم از بین نمی ره ؟

Alireza_Salehi
شنبه 29 خرداد 1389, 00:24 صبح
viewstate قابلیتی جهت حفظ حالت (مقادیر و ...) کنترل ها هنگام postback است. صرفا محلی است که مقایدر کنترل ها به صورت رمز شده در آن قرار می گیرند، اگر لازم نیست مقدار یک کنترل بعد از postback حفظ گردد بهتر است آن را false کنید.
مهمترین مشکلی که ایجاد میکند افزایش حجم صفحه است، خصوصا در کنترل هایی مثل GridView...

معمولا از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نمی کند، مگر این که اطلاعات خساسی در یک کنترل ذخیره شده باشد.

احمد سامعی
شنبه 29 خرداد 1389, 01:01 صبح
ممنون
من خودم مقداری به viewstate نمی دم و از کنترلهای Login و LoginStatus خود ASP.NET استفاده می کنم در نتیجه برای مدیریت کاربرها هم از بانک پیش فرض خودش استفاده می کنم. اما وقتی چند دقیقه از یک صفحه استفاده نمی کنم خطای EnableViewStateMac می گیره

سوال: آیا اگر در تمام صفحات مثل کد زیر استفاده کنم مشکل امنیتی نداره ؟

<%@ Page Language="C#‎‎" ViewStateEncryptionMode="Never" EnableViewState="false" EnableViewStateMac="false" %>

و چرا وقتی EnableViewState="false" تو وب کانفیگ می زارم نمی تونم از کلاس Role استفاده کنم ؟