PDA

View Full Version : شما و user account control

DAMAVAND
شنبه 29 خرداد 1389, 01:12 صبح
همون طوري که ميدونيد ويندوز هاي ويستا و 7 به قابليت user account control مجهز هستن
اين قابليت که در واقع براي جلوگيري آلوده شدن سيستم به برنامه هاي مخرب و اشتباهات سهوي کاربران بوجود آمده بنظر ميرسه خودش به يک درد سر براي کاربران اين دو ويندوز تبديل شده البته کاراييش در 7 بهتر از ويستا است ولي کلا اعصاب آدم بخصوص ما برنامه نويس جماعت رو خط خطي :عصبانی++:ميکنه .هي بايد بگي بکن, هي نکن ! :گیج:هي اجازه ميخواد. تو ويندوز 7 خاموشش کردم و راحت شدم برام جالبه که شما چيکار مي کنيد ?
به نظرم اگه کاربر حرفه اي باشيد و يک آنتي ويروس خوب نصب داشته باشيد احتياجي بهش نيست. خيلي از وقت ها نميتونه جلوي دستکاري ويروس ها رو بگيره حتي بعضي از ويروس هاي قديمي مثل jf32 که زمان نوشته شدنشون اصلا نويسنده ويروس روحش هم از ويستا و 7 خبر نداشت.ه خودتون هم ميتونيد با اضافه کردن يه فايل مانيفست به برنامهاتون يا ويروس هاتون !!!! دورش بزنيد به همين راحتي. شما چکار کرديد ? روشن يا خاموش ? چرا ?:لبخندساده:

Felony
شنبه 29 خرداد 1389, 06:16 صبح
منم خاموشش کردوم چون میره رو اعصابم و برای من به شخصه نمیتونه مفید باشه .

vcldeveloper
شنبه 29 خرداد 1389, 11:32 صبح
بنظر ميرسه خودش به يک درد سر براي کاربران اين دو ويندوز تبديل شده البته کاراييش در 7 بهتر از ويستا است اتفاقا قابلیت خوبی هست، بخصوص در ویندوز 7. من هیچ وقت روی سیستم خودم UAC را غیرفعال نمی کنم. دلایلش هم مشخص هست، UAC باعث میشه که در صورت وجود برخی Exploitها در بعضی نرم افزارها، مثل مرورگر اینترنت، اثرات منفی سوء استفاده از اون Exploit کاهش پیدا کنند. همچنین UAC بسیاری از تکنیک های معمول افزایش دسترسی Processها را عقیم میزاره. مورد بعدی را هم در پاراگراف بعدی توضیح میدم...

ولي کلا اعصاب آدم بخصوص ما برنامه نويس جماعت رو خط خطي :عصبانی++:ميکنه .اتفاقا چون برنامه نویس هستید، باید این قابلیت را روی سیستم تان فعال کنید؛ چون اولا مانع از این میشه که به بعضی عادت های بد برنامه نویسی در نسخه های گذشته ویندوز ادامه بدید (مثل نوشتن در Program Files، یا نوشتن در HKEY LOCAL MACHINE، و غیره)؛ و هم باعث میشه که برنامه خودتان را در شرایطی مشابه شرایط اکثر کاربران تان تست کنید، تا اینطور نشه که یک کد مشکل دار را در ویندوز خودتان با UAC خاموش بنویسید، و از اجرای آن خوشحال بشید، ولی زمانی که کاربر شما آن کد را در سیستم خودش اجرا میکنه، دچار مشکل بشه، و شما هم به جای برطرف کردن مشکل کد خودتان، بهش پیشنهاد بدید که UAC را روی سیستم خودش غیرفعال کنه!

خودتون هم ميتونيد با اضافه کردن يه فايل مانيفست به برنامهاتون يا ويروس هاتون !!!! دورش بزنيد به همين راحتي.شما یک نمونه برنامه بیارید که صرفا با اضافه کردن Manifest به آن، برنامه شما UAC را دور بزنه! Manifest همانطور که از اسمش هم مشخص هست، فقط به ویندوز اعلام میکنه که برنامه از وجود برخی امکانات مطلع هست، و به چخ سطح دسترسی نیاز داره. اگر سطح دسترسی مورد نیاز برنامه، دسترسی مدیریتی باشه، ویندوز به طور خودکار پنجره UAC را برای تایید کاربر نمایش میده. اگر برنامه Manifest نداشته باشه، و بخواد کاری انجام بده که به دسترسی مدیریتی نیاز داره، پنجره ایی برای تایید سطح دسترسی نمایش داده نمیشه، بلکه اون عملیات در برنامه شکست میخوره، و کاربر پیام خطا دریافت میکنه.

Alireza_Salehi
شنبه 29 خرداد 1389, 12:02 عصر
من برای افراد عادی (بدون تخصص کامپیوتری) توصیه میکنم که حتما فعال باشد.

ولی خودم کلا خاموشش کردم و از اون اول که ویستا اومده بو دخاموش بوده تا امروز که ویندوز 7 دارم هیچ مشکلی هم نداشته ام. تا این لحظه حتی یک مورد خطرناک وارد سیستمم نشده.

برای تست هم میشه فعالش کرد و بعد دوباره خاموشش کرد.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=51436&stc=1&d=1276934517

HamedNet_ir
شنبه 29 خرداد 1389, 20:08 عصر
در سون اصلا من رو اذیت نمیکنه و اون به طورپیشفرض فعال هست!

به هیچ عنوان هم به کسی توصیه نمیکنم خاموشش کند!

JaguarXF
شنبه 29 خرداد 1389, 20:12 عصر
اتفاقا قابلیت خوبی هست، بخصوص در ویندوز 7. من هیچ وقت روی سیستم خودم UAC را غیرفعال نمی کنم. دلایلش هم مشخص هست، UAC باعث میشه که در صورت وجود برخی Exploitها در بعضی نرم افزارها، مثل مرورگر اینترنت، اثرات منفی سوء استفاده از اون Exploit کاهش پیدا کنند. همچنین UAC بسیاری از تکنیک های معمول افزایش دسترسی Processها را عقیم میزاره. مورد بعدی را هم در پاراگراف بعدی توضیح میدم...

کاملا موافقم.
اینقدر به این ویندوز انگولک نکنید . بعدش تاپیک میزنید که هر چند ساعت یکبار ویندوز نصب میکنید!