PDA

View Full Version : سوال: تشخیص دو ستون از جنس select در دیتاگریدویو

manamZS
شنبه 29 خرداد 1389, 15:50 عصر
با سلام
من یه دیتاگرید دارم که دوتا ستون select داره یکی با نام انتخاب که اگه کاربر روش کلیک کنه فقط اون سطره باید انتخاب بشه و یکی دیگه هم به عنوان متقاضی که با کلیک بر روی اون هم اطلاعات اون سطره گرفته میشه و کاربر رو به صفحه دیگه هدایت میکنه
چطوری تشخیص بدم که کاربر روی ستون انتخاب کلیک کرده یا بر روی اون یکی
چون با کلیک بر روی هر کدوم رخداد selectedindexchange اجرا میشه
من میخوام در رخداد selectedindexchange تشخیص بدم که کاربر روی کدوم ستون کلیک کرده تا کدموردنظرشو فراخوانی کنم.

maxpayn2
شنبه 29 خرداد 1389, 15:54 عصر
میتونی از این ایده بگیری :

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=900966&postcount=6

rana-writes
شنبه 29 خرداد 1389, 23:26 عصر
سلام
به جای دو تا ستون Select از LinkButton استفاده کنین
این تاپیک رو ببینین کمک خوبیه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=226394

موفق باشین

Mostafa_Dindar
شنبه 29 خرداد 1389, 23:39 عصر
با سلام
من یه دیتاگرید دارم که دوتا ستون select داره یکی با نام انتخاب که اگه کاربر روش کلیک کنه فقط اون سطره باید انتخاب بشه و یکی دیگه هم به عنوان متقاضی که با کلیک بر روی اون هم اطلاعات اون سطره گرفته میشه و کاربر رو به صفحه دیگه هدایت میکنه

سلام ,

میتونید یکی رو Command Field از نوع Select انتخاب کنید , و دیگری رو هر چی دوست داشتین میتونین بزارین ( هر نوع button) منتهی Command Argument اون رو مقدار مشخصی بدید و ...

چطوری تشخیص بدم که کاربر روی ستون انتخاب کلیک کرده یا بر روی اون یکی
چون با کلیک بر روی هر کدوم رخداد selectedindexchange اجرا میشه
من میخوام در رخداد selectedindexchange تشخیص بدم که کاربر روی کدوم ستون کلیک کرده تا کدموردنظرشو فراخوانی کنم.

شما میتونید هر چند تا Field در گرید ویو تون داشته باشید , منتها به هر کدام Command Argument مشخصی بدین , و در رویداد RowCommand از GridView اونها رو هندل کنید .

در واقع تفاوت اصلی Command Field ها با دیگر Command ها در مقدار پیش فرض Command Argument اونهاست . مثلا اگر یک BoundFiled یا هر چیز دیگری رو مقدار Command Argument اون رو برابر Select قرار بدید , شبیه به Command Field نوع Select عمل میکنه .

البته توجه داشته باشید که داشتن بیش از یک ستون که مقدار Command Argument یکسان داشته باشند منطقی نیست .:چشمک:

سربلند باشید