PDA

View Full Version : تفاوت Show و ShowDialog

amir-yeketaz
شنبه 29 خرداد 1389, 17:34 عصر
سلام
من میخوام بدونم فرق این دو تا تو فرم ها چیه ... البته همه ی تفاوت ها ...
اگه که با یه مثال کامل تضیح داده بشه که خیلی خوبه (البته مثالی که فقط به تفاوت این دو تا اشاره داشته باشه )
ممنون از همه

sinashahab
شنبه 29 خرداد 1389, 17:59 عصر
اگه با show یک فرم رو باز کنی بعدش می تونی بری و روی فرم اولی کلیک کنی :خجالت:
ولی حالا
اگه با showdialog اونو بخونین دیگه نمی تونید بر روی فرم اول کلیک کنید یعنی فرم یک یه جورایی قفل میشه .

mmd2009
شنبه 29 خرداد 1389, 19:23 عصر
سلام دوست عزیز :چشمک:

با showdialog شما سطح دستری کاربر رو فقط به 1 فرم میرسونی که کلا من با این موافقم ولی در show کردن شما سطح دسترسی واسه کاربر تعیین نکردی و اون هر کاری که بخواد میتونه با فرم ها بکنه البته برای نمایش دادنش

yasemi
شنبه 29 خرداد 1389, 19:40 عصر
درواقع زمانی که از ShowDialog استفاده میکنی دستوراتی که بعد از این دستور نوشتی تا بعد از پایان این دستور اجرا نمیشه مثلا یه فرم داری که یوزر و پسورد میخواد اگه از ShowDialog برای نمایش استفاده کنی تا زمانی که یوزر و پسورد معتبر نداده دستورات بعد اجرا نمیشن اما در حالت Show دستورات بعد از این دستورم بلافاصله اجرا میشن

Saeed.Masoumi
شنبه 29 خرداد 1389, 20:00 عصر
سلام

Show is modeless, ShowDialog is modal.

لینک (http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/csharpgeneral/thread/090f4438-b87f-459b-89f1-db10b76c51c4) رو ببینید.

r00tkit
شنبه 29 خرداد 1389, 20:29 عصر
منم یه چیز بگم دیگه: حوصله ندارم فارسی تایپ کنم اگه خواستید بگید ترجمه کنم

فقط در یه جمله فرق این دو در owner-owned relationship هستش

Form.Show shows the new form modelessly and returns immediately without creating any relationship between the currently active form and the new
form. This means that the existing form can be closed, leaving the new form behind. Form.ShowDialog, on the other hand, shows the form modally and does not return control until the created form has been closed, either by using the explicit Close method or by setting the DialogResult property

و این ها باهم برابر هستن:

form.Show(this);
// Establish owner-owned relationship
با

//Implicit Owner-Owned Relationship Established by ShowDialog Method
form.ShowDialog()

یا بااین کار show با showDialog برابر می شه

form.Owner = this;
// Establish owner-owned relationship

amir-yeketaz
شنبه 29 خرداد 1389, 22:53 عصر
ممنون از همه ی بروبچ