PDA

View Full Version : چگونگی تبدیل برنامه ساده به تحت شبکه

mohammad_shahrzad
یک شنبه 30 خرداد 1389, 07:47 صبح
سلام
من می خوام برنامه ساده ویندوزی خودمو به تحت شبکه تبدیل کنم،خیلی جستجو کردم می خوام بدونم این ip که می گیریم چگونه است، از اساتید می خوام که مرحله مرحله و خیلی ساده توضیح بدهند چون تا جایی که من مطالعه کردم متوجه نشدم که این ip که در کانکشن استرینگ قرار داده می شود چگونه است یا مال کلاینت با مال کد سرور فرق می کنه.این هم خاطر نشان شوم که من از 2008 #C و SQL2000 استفاده می کنم.
کلا من با این قسمت تحت شبکه بودن برنامه مشکل دارم اگه اساتید یک مرجع خوب هم به من معرفی کنن ممنون می شم.
خیلی عجله دارم.

NIK
یک شنبه 30 خرداد 1389, 07:51 صبح
الان شما از چه کانکشن استرینگی استفاده میکنید؟

bpzone
یک شنبه 30 خرداد 1389, 08:47 صبح
این لینک ها رو نگاه کنید

http://connectionstrings.com/

http://www.dofactory.com/Connect/Connect.aspx

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=198729&highlight=%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87+sql

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=197009&highlight=%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87+sql

mohammad_shahrzad
دوشنبه 31 خرداد 1389, 05:42 صبح
سلام ؛ من تمام این لینک های که گذاشتینو مطالعه کردم ولی چیزی نفهمیدم، چون معمولا همه یه چیزای می دونستن،حالا من می خوام بدونم که ip که میدم باید ماله سرور باشه یا مال کلاینت،مشکل من در توضیحات اولیه است. لطفا یکی کامل از اول توضیح بده.لطفا منو به صفحات مختلف ارجا ندین چون چند روزه که دارم جستجو می کنم و همه ی مطالب را خواندم ولی متوجه نشدم.
این هم کانکشن استرینگ من در برنامه ساده است:

public static SqlConnection a = new SqlConnection(@"Data Source=.;Initial Catalog=matab;Integrated Security=true");

حجتی نیا
دوشنبه 31 خرداد 1389, 09:47 صبح
سلام
من می خوام برنامه ساده ویندوزی خودمو به تحت شبکه تبدیل کنم،خیلی جستجو کردم می خوام بدونم این ip که می گیریم چگونه است، از اساتید می خوام که مرحله مرحله و خیلی ساده توضیح بدهند چون تا جایی که من مطالعه کردم متوجه نشدم که این ip که در کانکشن استرینگ قرار داده می شود چگونه است یا مال کلاینت با مال کد سرور فرق می کنه.این هم خاطر نشان شوم که من از 2008 C#‎ و SQL2000 استفاده می کنم.
کلا من با این قسمت تحت شبکه بودن برنامه مشکل دارم اگه اساتید یک مرجع خوب هم به من معرفی کنن ممنون می شم.
خیلی عجله دارم.
برنامتون بین یه شبکه ساده قراره باشه یا client/server؟؟
اگه اولی هست فقط با تنظیم connectionstring حل میشه و اگه دومی باید دنبال socket programing باشین(تو همین سایت راجع بهش صحبت شده)

mohammad_shahrzad
شنبه 05 تیر 1389, 14:28 عصر
سلام
فعلا چون آشنایی زیادی با شبکه ندارم با همین روش ساده می خوام کارم را راه بندازم تا بعدا که وقتشو دارم باهاش آشنا بشم
بشتر می خوام یک نفر بهم بگه من چطوری ip کاربر سرور را ازش بگیرم و توی کانکشن استرینگم ازش استفاده کنم.اصلا هرچی خواندم فقط گفتن که باید کانکشن استرینگ را تغییر داد و ip را تغییر بدیم ولی کسی نگفته که چطوری ip باید تغییر کنه.
لطفا کمک کنید. همه تایپک ها را خواندم ولی چیزی ازشون سر در نیاوردم

Merila_Rad
شنبه 05 تیر 1389, 15:00 عصر
ببین محمد جون .=data source این نقطه یعنی همین کامپیوتر (local) یعنی داری به بانکی که به SQL server کامپیوتر خودت (کامپیوتری که برنامه ات را روش داری اجرا می کنی) اتچ شده وصل میشی
اگه بانکت روی یه سیستم دیگه(server) است و برنامه را داری رو یه سیستم دیگه اجرا میکنی(client) مثلا رو سیستم خودت، باید به جای نقطه نام یا IP سرور را وارد کنی تا به بانک روی سرور وصل بشه
به همین راحتی!!
:چشمک:

mohammad_shahrzad
شنبه 05 تیر 1389, 15:41 عصر
عزیزم اینو که میدونم، حالا گفتم نمی دونم ولی نه اینقدر هم.اگه هم بهم بگی شهرزاد جون خیلی بهتره:لبخند:. منظوره من اینه که باید ip از کاربر بگیرم؟ یا باید یه کد بنویسم که ip سیستم بگیره؟ می تونم توی اون قسمت از کانکشن استرینگم متغییر بذارم یا نه؟ می خوام که این چیزارو برام توضیح بدین.:ناراحت::افسرده::گریه:

Merila_Rad
شنبه 05 تیر 1389, 16:29 عصر
نیازی به کد نویسی نیست
باید IP یا نام سرور رو ازش بگیری
برای بدست آوردن اسم سرور، تو سرور روی my computer راست کلیک کن گزینه properties بعدش وارد زبانه computer name بشو جلوی Full computer name نام سرور را زده

اگه هم میخوای با IP سرور کار کنی در سرور از منوی start وارد run شو تایپ کن cmd وارد صفحه مشکی رنگ command prompt میشی حالا تو این محیط تایپ کن
ipconfig
IP سرور را به شما نمایش میده
(خودت اسم کاربرتو محمد گذاشتی !!!)

mohammad_shahrzad
دوشنبه 07 تیر 1389, 00:12 صبح
سلام دوباره
یدست آوردن ip یا نام سرور را هم بلدم،منظورم توی برنامه است که چطوری این هارو بگیرم.
بنظرتون بهتره که با کد بگیرمش یا دستی وارد کنم؟
و اینکه توی یه متغییر ذخیره اش کنم و بعد بذارمش توی خط کانکشن استرینگم؟
من توی این چیزا مشکل دارم نه نحوی بدست آوردن ip در خارج از برنامه، من توی برنامه باهاش مشکل دارم(البته مشکل که نه، کلا بلد نیستم)
در ضمن نام کاربری من محمد_شهرزاد.:لبخند: