PDA

View Full Version : امکان درج اطلاعات در یک بانک واحد

ramsess
یک شنبه 30 خرداد 1389, 11:32 صبح
دوستان زیاد جستجو کردم و موارد زیادی رو هم دیدم ولی اکثرا در مورد ارسال فایل بود من چنین مثالی رو می خوام :
بر روی یک سیستم با آدرس 192.168.0.35 یک دیتا بیس دارم به نام Main
که شامل فیلدهای Id و Name هستش
چگونه برنامه ایی بنویسم که وقتی روی یک کلاینت اجرا بشه اطلاعاتی که در سرور وارد شده رو بتونیم مشاهده کنیم و یا کاربر بتونه توی سمت کلاینت اطلاعات وارد کنه .
- ضمنا آیا نیاز به نصب Sql روی سمت کلاینت هست یا نه ؟

ramsess
سه شنبه 01 تیر 1389, 14:18 عصر
دوستان لطفا کمک کنید

a_mohammadi_m
چهارشنبه 16 تیر 1389, 14:18 عصر
با سلام
سوال اول : ديتابيس شما چيه ؟ جواب فرضي : SQL Server
توضيح : شما سروري داريد كه يه گوشه دنيا ( شايد هم اتاق بغلي ) براتون ديتابيس رو سرويس ميده ، در VB6 به كمك AdoDc مي تونيد به كمك يك ConnectionString مناسب و صحيح مطابق با Provider ديتابيس مربوطه ( مثلا SqlServer ) به سرورتون وصل بشيد و داده رو مثل اينكه در كامپيوتر خودتون قرار داره بخونيد و تغيير بديد و ذخيره كنيد ( مي تونيد از خود AdoDc كمك بگيريد كه اون رو براتون بسازه فقط بايد محل ديتابيس رو بهش درست معرفي كنيد و نام كاربر و رمز لازم رو هم داشته باشيد )
كار مورد نظر شما هيچ فرقي با برنامه نويسي براي بانك اطلاعاتي درون كامپيوترتون نداره

سوال 2 : تا حالا در مورد ديتابيس مشابه اوني كه الان داريد اگه داخل كامپيوتر خودتون ذخيره شده باشه برنامه نوشتين ؟ جواب فرضي : نه
توضيح : اگه تا حالا مثلا با SqlServer يا MySql كار نكردين سعي كنين با نصب اون در كامپيوتر خودتون يا شبكه محلي تون كمي براش برنامه بنويسين و تمرين كنين اينطوري خيلي خوبه

سوال 3 : آيا كاربري كه از برنامه ما استفاده ميكنه و ديتابيس اون در يك جاي ديگه است نيازي به نصب خود ديتابيس سرور داره ؟ جواب قطعي : نه
توضيح : برنامه ما به كمك ابزارهاي دسترسي داده به اطلاعات ديتابيس دسترسي پيدا ميكنه و نيازي به نصب اصل نرم افزار ديتابيس سرور نداره ، مثلا شما اگه تو پروژه تون از بانك Access استفاده كردين كاربر شما نيازي به نصب Office نداره يا اگه از SqlServer يا MySql يا Oracle يا .... استفاده كردين هم همينطور
فقط برنامه شما موقع نصب بايد ابزارهاي دسترسي به اطلاعات رو رو كامپيوتر كاربر نصب كنه ( در مورد VB اين ابزار MDAC_Type يا ابزار دسترسي به داده ميكروسافت هست كه با ساختن Setup برنامه ميتونيد اونو همراه برنامتون ارسال كنيد براي كاربر اخرين نگارش اون هم فكر كنم 2.8 بود كه از سايت ميكروسافت قابل دريافته )

موفق باشيد

ramsess
سه شنبه 22 تیر 1389, 11:23 صبح
دوست من از راهنماییتون مرسی زحمت کشیدی که با حوصله جواب دادی
من در بالا گفته بودم که دیتابیسم sql هست .
ضمنا برنامه هم نوشتم - ولی فقط روی کلاینت که هم سرور هست هم کلاینت کار می کنه
برنامه رو بردم روی کلاینت دیگه نصب کردم و توی exe اون آدرس همین سروری که روش برنامه رو نوشتم رو دادم ولی نمی شناسه

a_mohammadi_m
دوشنبه 06 خرداد 1392, 00:55 صبح
با سلام
ميشه از Ado Data Control استفاده كرد
مثال :
ConnectionString = "Provider=SQLNCLI10.1;Persist Security Info=False;Encrypt=yes;User ID=YourUser;Password=YourPassword;Initial Catalog=YourDaaBase;Data Source=YourServerName Or IP"

توجه كنيد كه براي ارتباط راه دور نمي توانيد از حالت Windows Authentication Mode اسفاده كنيد وبايد از يوزر خود Sql استفاده نماييد ، همچنين بايد خود sql روي حالت Mix Mode Security تنظيم شده باشه