PDA

View Full Version : سوال: نحوه گرفتن محتوای فیلد جدول با داشتن شماره رکورد

ahmad_lovely
یک شنبه 30 خرداد 1389, 12:25 عصر
با سلام
چطوری می تونم محتوای فیلد رکورد رو بگیرم وقتی که شماره رکورد یکی از رکورد های جدول رو داشته باشم . اگر میشه یه نمونه برنامه بگذارید .

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه چطوری می تونم وقتی با یک فرم، یه فرم دیگه رو، تکست باکس یا هر تغییری که انجام دادم روی اون فرم، همون لحظه ببینم (بدون بسته شدن اون فرم تغییر یافته )

ممنون

NIK
یک شنبه 30 خرداد 1389, 12:43 عصر
با سلام
چطوری می تونم محتوای فیلد رکورد رو بگیرم وقتی که شماره رکورد یکی از رکورد های جدول رو داشته باشم . اگر میشه یه نمونه برنامه بگذارید .

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه چطوری می تونم وقتی با یک فرم، یه فرم دیگه رو، تکست باکس یا هر تغییری که انجام دادم روی اون فرم، همون لحظه ببینم (بدون بسته شدن اون فرم تغییر یافته )

ممنون

سوال 1:
اگه منظورتون جدول سی شارپه

myFiled = myDataTable.Rows[شماره سطر]["نام ستون"];

سوال 2 هم اصلاً مفهوم نیست.

mahdi87_gh
یک شنبه 30 خرداد 1389, 12:46 عصر
رکورد یکی از رکورد های جدول رو داشته باشماین رکورد داخل کدام یک از اینا قرار داره؟ datatable یا gridview یا بانک (sql)

((Application.OpenForms["form1"] as Form1).Controls["txt1"] as TextBox).Text = "sometext";
form1 نام فرم شماست و txt1 نام تکستباکس شما
موفق باشید

ahmad_lovely
یک شنبه 30 خرداد 1389, 13:42 عصر
با تشکر از دوستان
منظورم از سوال اول داشتن شماره ی رکورد جدول در بانک Sql و
سوال دوم اینه که 2 تا فرم بازه روی دکمه ی یکی از فرم ها کدی نوشتم که مقدار تکست باکس فرم دیگری رو تغییر می ده، ولی تا اون فرمی که مقدار تکس باکسش عوض شده، بسته نشه تغییر دیده نمی شه !
حالا می خوام بدون بسته شدن فرم تغییر دیده بشه .
ممنون

mahdi87_gh
یک شنبه 30 خرداد 1389, 14:21 عصر
منظورم از سوال اول داشتن شماره ی رکورد جدول در بانک Sql
بهتره این سوال رو توی بخش بانک اطلاعاتی بپرسی، مطمئنا اونجا جواب بهتری میگیری

حالا می خوام بدون بسته شدن فرم تغییر دیده بشه
در همون پست قبلی به این جواب داده شده

ahmad_ir
یک شنبه 30 خرداد 1389, 14:22 عصر
سلام ابتدا در فرم 2 یک شی از فرم اول به این ترتیب بساز

public form1 frm
سپس در فرم 1 یک شی از فرم 2 بساز
form2 f2=new form2 وزمانی می خوای فرم 2 رو show کنی این کد رو بنویس

f2.frm=this;
وزمانی که خواستی مقدار کنترلی از فرم 1 را تغییر بدی اینجوری بنویس

frm.Controls["label365"].Text = textBox1.Text;
موفق باشید

ahmad_lovely
یک شنبه 30 خرداد 1389, 15:16 عصر
از هر دو کد بالا برای فرم استفاده کردم ولی این خطا رو میده :
Object reference not set to an instance of an object

ahmad_ir
یک شنبه 30 خرداد 1389, 21:22 عصر
این کد رو باید در قسمت public partial class فرم 2 بنویسیَ

public form1 frm

ostovarit
یک شنبه 30 خرداد 1389, 23:09 عصر
این رکورد داخل کدام یک از اینا قرار داره؟ datatable یا gridview یا بانک (sql)

((Application.OpenForms["form1"] as Form1).Controls["txt1"] as TextBox).Text = "sometext";form1 نام فرم شماست و txt1 نام تکستباکس شما
موفق باشید

من میخوام وقتی کاربر روی یکی از ردیف های گرید کلیک کرد من ایدی اون ردیف رو که خودم تعریف کردم بخونم و صفحه ای باز بشه و گرید داخل اون صفحه جدید با اون ایدی و مشخصات دیگه بایند بشه میتونم از روشی که شما گفتید استفاده کنم یعنی در صفحه دوم به گرید صفحه قبل دسترسی پیدا کنم و row که select شده رو ایدیش رو بخونم ؟؟؟

ahmad_lovely
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:18 عصر
این کد رو باید در قسمت public partial class فرم 2 بنویسیَ

این کار رو کرده بودم ولی با اون کدی که برای باز شدن فرم نوشتی، فرم اصلا باز نمیشه !

mahdi87_gh
سه شنبه 01 تیر 1389, 11:13 صبح
میتونم از روشی که شما گفتید استفاده کنم یعنی در صفحه دوم به گرید صفحه قبل دسترسی پیدا کنم و row که select شده رو ایدیش رو بخونم ؟؟؟

سلام
بله با این روش می تونید به همه کنترلهایی که روی فرم قرار دارند دسترسی داشته باشید.البته باید به این نکته توجه کنید که اگر کنترل های شما داخل panel قرار دارند، ابتدا باید panel رو تعریف کنید و سپس در کنترلهای درون پنل دنبال مثلا textbox مورد نظرتون باشید

mahdi87_gh
سه شنبه 01 تیر 1389, 11:19 صبح
از هر دو کد بالا برای فرم استفاده کردم ولی این خطا رو میده :
Object reference not set to an instance of an object
دوست عزیز ما دو فرم داریم یکی Form1 و دیگری Form2 . که از یه روشی (مهم نیست) شما در داخل Form1 میای Form2 رو باز میکنی و حالا می خوای از درون Form2 به کنترلهای Form1 دسترسی داشته باشی
بنابراین درون Form2 باید برای دسترسی به کنترلهای Form1 کدهایی که در بالا گفته بودم رو بنویسی.
حطایی که شما گفتید به این علت هست که هیچ فرمی از نوع فرمی که شما در Openforms["form1"] نوشته اید باز نمی باشد. که احتمالا اسم فرم را اشتباه نوشته اید

ahmad_lovely
سه شنبه 01 تیر 1389, 12:09 عصر
دوست عزیز ما دو فرم داریم یکی Form1 و دیگری Form2 . که از یه روشی (مهم نیست) شما در داخل Form1 میای Form2 رو باز میکنی و حالا می خوای از درون Form2 به کنترلهای Form1 دسترسی داشته باشی
بنابراین درون Form2 باید برای دسترسی به کنترلهای Form1 کدهایی که در بالا گفته بودم رو بنویسی.
حطایی که شما گفتید به این علت هست که هیچ فرمی از نوع فرمی که شما در Openforms["form1"] نوشته اید باز نمی باشد. که احتمالا اسم فرم را اشتباه نوشته اید

با عرض پوزش، می تونید نمونه برنامه ی اونو ضمیمه کنید ؟

ahmad_lovely
چهارشنبه 02 تیر 1389, 12:19 عصر
با عرض پوزش، می تونید نمونه برنامه ی اونو ضمیمه کنید ؟

می تونید نمونه برنامه ی اونو ضمیمه کنید !

asefy2008
چهارشنبه 02 تیر 1389, 13:30 عصر
به این یک نگاه بنداز :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=213787