PDA

View Full Version : ساخت فایل exe توسط برنامه

seven7777777
یک شنبه 30 خرداد 1389, 13:39 عصر
دوستان و اساتید محترم سلام

بزارید اصل ماجرارو بگم تا متوجه شین چی می خوام .

قراره یه برنامه باشه که رو سیستم های مختلف اجرا بشه و سر یه زمان معین بیاد بالا و یه مثلا عکس نشون بده . این عکس قراره تو هر سیستمی متفاوت باشه .

حالا من برای این مورد به نتایج زیر رسیدم و از شما می خوام اگه راه حل بهتری هست بگین :
1. برای هر سیستم به طور مجزا آدرس تصویر رو تغییر بدیم و یه بار کامپایلش کنیم .
2. در کنار فایل اجرایی برنامه یه فایل config یا source باشه که ادرس تصاویر از اونجا خونده بشه .
3. یه برنامه Master باشه که با اون تغییرات اعمال بشه و یه فایل Exe ساخته بشه از برنامه مثلا جانبی . اگه این راه سوم شدنیه و بلدید یه راهنمایی ازش بکنین .

اگرم غیر از اینکارا راه دیگه ای به ذهنتون میرسه ، دریغ نفرمایید .

با تشکر پیشاپیش از جوابهایی که میدین ...

bpzone
یک شنبه 30 خرداد 1389, 13:59 عصر
با سلام
من خودم از روش دوم استفاده می کنم و تنظیمات برنامه رو در فایل های کنار فایل اجرایی برنامه نگهداری می کنم و وقتی برنامه رو در سیستم جدیدی نصب می کنم، فقط اون فایل ها رو تنظیم می کنم
موفق باشید

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 30 خرداد 1389, 16:18 عصر
اگه کاری که قراره به ازاء هر سیستم متفاوت باشه ، ساده و همیشه ثابته که همون روش دوم کارتون رو راه میندازه ولی برای کارهای سنگین (کارهای زیاد و تغییر پذیر) یه مقدار مشکل ساز میشه میتونید از روش سوم استفاده کنید. برای استفاده از روش سوم اگه در مورد CodeDom تحقیق کنید به نتیجه مورد نظرتون می رسید.
ولی روش سوم هم برای حالاتی که فعالیتها به ازاء هر سیستم ثابت نیست و ممکنه تغییر کنه مشکلاتی داره! اگر سیستم ها به یک شبکه وصل هستند میتونید یه برنامه مدیریتی جدا بنویسید که تمام برنامه ها با توجه به اطلاعات این برنامه کارهاشون رو انجام بدن.

cardano7
یک شنبه 30 خرداد 1389, 16:32 عصر
سلام داداش گل من
راه دوم منطقی تر هست.
راه سوم کاملا غیر اصولیه، اما اگر اصرار به این کار داری، یک پست در این زمینه دارم:
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=980261&postcount=13

cardano7
یک شنبه 30 خرداد 1389, 16:47 عصر
اگه خواستی می تونی اون لینک رو بی خیال بشی.
من برنامه ش رو اینجا برات آماده میگذارم(ورژنش هم جدیدتره!):