PDA

View Full Version : مشكل در add كردن ديتا بيس در visual studio 2008

samira2008
یک شنبه 30 خرداد 1389, 17:15 عصر
سلام دوستان
از اونجايي كه من تازه به جمع برنامه نويسان اضاف شده ام با چند مشكل روبرو شده ام البته بعضي رو تونستم حل كنم اما بعضي رو نه. اگه منو راهنمايي كنين ممنون ميشم::گریه::کف::لبخند:

من قبلا از VS 2005 استفاده مي كردم اما تصميم گرفتم كه از VS 2008 استفاده كنم. نصب كردم. SQL server 2005 developer , Express هم نصب كردم. با چه مكافاتي. . . بماند. اما اين VS 2008 انگار نمي خواد با ما بسازه. اول كه اصلا sql server رو نمي شناخت يعني وقتي مي خواستم add connection يا create new sql server data base كنم از طريق server explorer تو قسمت server name اصلا اسم سرور ها نميومد. با كلي كلنجار رفتن با sql server ابن مشكل حل شد اما الان وقتي مي خوام يك data base رو اضاف كنم به پروژه از طريق راست كليك روي اسم پروژه و Add/new item و انتخاب service_base database اين پيغام رو مي ده: failed to generate a user instance of sql server due to failure in starting the process for the user instance . the connection will be closed.
خواهشا بفرماييد مشكل از كجاست:عصبانی++::افسرده:

حجتی نیا
یک شنبه 30 خرداد 1389, 17:27 عصر
سلام دوستان
از اونجايي كه من تازه به جمع برنامه نويسان اضاف شده ام با چند مشكل روبرو شده ام البته بعضي رو تونستم حل كنم اما بعضي رو نه. اگه منو راهنمايي كنين ممنون ميشم::گریه::کف::لبخند:

من قبلا از VS 2005 استفاده مي كردم اما تصميم گرفتم كه از VS 2008 استفاده كنم. نصب كردم. SQL server 2005 developer , Express هم نصب كردم. با چه مكافاتي. . . بماند. اما اين VS 2008 انگار نمي خواد با ما بسازه. اول كه اصلا sql server رو نمي شناخت يعني وقتي مي خواستم add connection يا create new sql server data base كنم از طريق server explorer تو قسمت server name اصلا اسم سرور ها نميومد. با كلي كلنجار رفتن با sql server ابن مشكل حل شد اما الان وقتي مي خوام يك data base رو اضاف كنم به پروژه از طريق راست كليك روي اسم پروژه و Add/new item و انتخاب service_base database اين پيغام رو مي ده: failed to generate a user instance of sql server due to failure in starting the process for the user instance . the connection will be closed.
خواهشا بفرماييد مشكل از كجاست:عصبانی++::افسرده:
1)فایل دیتابیس رو تو پوشه برنامه bin>debug قرار بدین.
2)تو vs از solution explorer>coonnect to database وارد بشین،دیتاسورس رو به [mirosoft sqlserver database file تغییر بدین، فایل دیتابیس موجود در پوشه برنامتون رو browse کنین،test connection باید اوکی بشه،تمام....
اینم connectionstring که باید استفاده کنین:

connectionstring = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\database name.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

samira2008
یک شنبه 30 خرداد 1389, 18:52 عصر
ممنون از جوابتون اما بازو همون خطا رو دارم. در واقع من مي خوام توي VS 2008 ديتا بيس رو ايجاد كنم. از طريق solution explorer /add/ new item/ service-based database . مي خوام تويه solution explorer ديتا بيسم رو ببينم.خواهشا منو راهنمايي كنين

حجتی نیا
یک شنبه 30 خرداد 1389, 19:00 عصر
ممنون از جوابتون اما بازو همون خطا رو دارم. در واقع من مي خوام توي VS 2008 ديتا بيس رو ايجاد كنم. از طريق solution explorer /add/ new item/ service-based database . مي خوام تويه solution explorer ديتا بيسم رو ببينم.خواهشا منو راهنمايي كنين
با service base database آشنایی ندارم،یه سوال: این تو سیستم مقصد با sqlexpress کار میکنه؟ اگه جواب آره است بجاش میتونین دیتابیس رو تو sqlserver ایجاد و تو vs از اون استفاده کنین

samira2008
یک شنبه 30 خرداد 1389, 19:14 عصر
با service base database آشنایی ندارم،یه سوال: این تو سیستم مقصد با sqlexpress کار میکنه؟ اگه جواب آره است بجاش میتونین دیتابیس رو تو sqlserver ایجاد و تو vs از اون استفاده کنین

موقع attach كردن همون error رو ميده. در واقع تويه VS 2005 لازم نيست كه از طريق SQL Server ديتا بيس رو ايجاد كنيم بعد اون رو به برنامه add كنيم . از طريق همون solution explorer ديتا بيس رو مي ساختيم تويه فولدر پروژه ساخته مي شد dataset رو هم مي ساخت و ديتا بيس تويه server explorer ميومد.

حجتی نیا
یک شنبه 30 خرداد 1389, 19:28 عصر
موقع attach كردن همون error رو ميده. در واقع تويه VS 2005 لازم نيست كه از طريق SQL Server ديتا بيس رو ايجاد كنيم بعد اون رو به برنامه add كنيم . از طريق همون solution explorer ديتا بيس رو مي ساختيم تويه فولدر پروژه ساخته مي شد dataset رو هم مي ساخت و ديتا بيس تويه server explorer ميومد.
توی 2008 هم میشه اینکارو کرد ولی بنده آشنایی کافی با این موضوع ندارم.. در زمان نصب sql واسش یوزر و پسوورد تعریف کردین؟؟

samira2008
یک شنبه 30 خرداد 1389, 20:02 عصر
نه. فكر نمي كردم لازم باشه. يعني به خاطر يوزر هست ؟الان مي تونم تعريف كنم ؟

حجتی نیا
یک شنبه 30 خرداد 1389, 23:35 عصر
نه. فكر نمي كردم لازم باشه. يعني به خاطر يوزر هست ؟الان مي تونم تعريف كنم ؟
نه لازم نیست،گفتم شاید واسه تعریف یوزر باشه... فایل دیتابیس رو تو پوشه برنامه کپی کردین؟ تو sqlserver آیا disconnect کردین؟؟

samira2008
دوشنبه 31 خرداد 1389, 16:31 عصر
نه لازم نیست،گفتم شاید واسه تعریف یوزر باشه... فایل دیتابیس رو تو پوشه برنامه کپی کردین؟ تو sqlserver آیا disconnect کردین؟؟

ببينيد در واقع من فهميدم كه فقط بايد ديتا بيس رو از طريق sql server ايجاد كنم بعد تو برنامه اونو بيارم يعني بعد از add connection تو قسمت data source فقط مي تونم microsoft sql server رو انتخاب كنم اگه Microsoft sql server data base file رو انتخاب كنم همون error رو ميده. در اين حالت هم كه ديتا بيس من توي فولدر مربوط به ديتا بيس هاي sql server هست و در واقع اگه ديتا بيس رو تويه فولدر برنامه هم داشته باشم از اونجا نمي خونه بلكه اوني كه مربوط به sql server هست رو مي خونه

حجتی نیا
دوشنبه 31 خرداد 1389, 23:06 عصر
SQL server 2005 developer , Express هم نصب كردم.
بازم یه سوال داشتم اینکه دو نسخه از sqlserver نصب کردین،هم express هم developer؟؟؟:متفکر:

samira2008
پنج شنبه 03 تیر 1389, 20:26 عصر
بازم یه سوال داشتم اینکه دو نسخه از sqlserver نصب کردین،هم express هم developer؟؟؟:متفکر:

اره. فكر مي كنم express مشكل داره. unistall مي كنم دوباره نصب مي كنم ببينم چي مي شه.

samira2008
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:44 عصر
اينكه 2 نسخه از dql server رو نصب كنم اشكال داره ؟ يعني ممكنه يكي كار نكنه؟