PDA

View Full Version : سوال: شبکه کردن برنامه با بانک اکسس

f.shahabadi
یک شنبه 30 خرداد 1389, 18:22 عصر
سلام من میخوام بانک اکسسم رو در شبکه بذارم خیلی هم سرچ کردم و راهنمایی دوستان از جمله قرار دادن اکسس بر روی شبکه با sql server و یا تغییر دادن کانکشن استرینگ به طوریکه ای پی سرور باشه رو امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد می خواستم بدونم کسی از دوستان راه حلی ساده تر نداره (با توجه به اینکه من از بانک اکسس چیز زیادی نمیدونم از جمله اسپلیت کردن بانک که دوستان در موردش صحبت کرده بودن)در ضمن میدونم که اگه از اسکیو ال استفاده کنم بهتره ولی امکانش نیست این مرد شبکه کردن رو اخر پروژه از من خواستن با تشکر نیازمند کمک فوری شما

mohsenm66
دوشنبه 31 خرداد 1389, 12:30 عصر
من قبلا يه كاري مشابه اين انجام داده ام يعني كاربر يه كد sql در برنامه مي نوشت و به سرور مي فرستاد و در سرور sql اجرا شده و جواب براي كاربر ارسال مي شد . شما هم ميتونيد همين كار را بكنيد .

f.shahabadi
سه شنبه 01 تیر 1389, 12:41 عصر
من قبلا يه كاري مشابه اين انجام داده ام يعني كاربر يه كد sql در برنامه مي نوشت و به سرور مي فرستاد و در سرور sql اجرا شده و جواب براي كاربر ارسال مي شد . شما هم ميتونيد همين كار را بكنيد .
با تشکر دوست عزیز میشه بیشتر راهنمایی کنید

mohsenm66
چهارشنبه 02 تیر 1389, 19:33 عصر
مثل برنامه هاي كلاينت سروري بايد اين كار را انجام بدهيد
شما ميتونيد با برنامه نويسي شبكه و سوكت خيلي راحت اين كار را انجام بديد .
در سمت كلاينت كد sql را از طريق كد نويسي به سرور ميفرستي
در سمت سرور با يه listener كد را از كاربر دريافت مي كني و آنرا اجرا مي كني و جواب را دوباره به همين روش براي كاربر برميگردوني

حالا يه سوال : برنامه نويسي شبكه بلد هستيد ؟

f.shahabadi
چهارشنبه 02 تیر 1389, 19:51 عصر
مثل برنامه هاي كلاينت سروري بايد اين كار را انجام بدهيد
شما ميتونيد با برنامه نويسي شبكه و سوكت خيلي راحت اين كار را انجام بديد .
در سمت كلاينت كد sql را از طريق كد نويسي به سرور ميفرستي
در سمت سرور با يه listener كد را از كاربر دريافت مي كني و آنرا اجرا مي كني و جواب را دوباره به همين روش براي كاربر برميگردوني

حالا يه سوال : برنامه نويسي شبكه بلد هستيد ؟
نه متاسفانه ولی باید این کار رو حتما انجام بدم اگه میشه راهنماییم کنید لینک مقاله یا پی دی اف اصلا کار راحتی یا نه؟ با تشکر

mohsenm66
جمعه 04 تیر 1389, 10:18 صبح
دوست عزيز فكر نكنم راجع به برنامه نويسي سوكت اينجا جاي مناسبي باشه شما ميتوني يه سرچي تو سايت بزني و يكسري مطالب پيدا كني و برنامه نويسي سوكت را ياد بگيري
به نظر من تنها راه براي حل مشكل شما استفاده از برنامه نويسي سوكت هست .

f.shahabadi
یک شنبه 06 تیر 1389, 12:53 عصر
دوست عزيز فكر نكنم راجع به برنامه نويسي سوكت اينجا جاي مناسبي باشه شما ميتوني يه سرچي تو سايت بزني و يكسري مطالب پيدا كني و برنامه نويسي سوكت را ياد بگيري
به نظر من تنها راه براي حل مشكل شما استفاده از برنامه نويسي سوكت هست .

برنامه نویسی شبکه یا برنامه نويسي سوكت ؟ آخه یکی از دوستان گفت که معمولا برنامه های دیتا بیسی از برنامه نویسی شبکه استفاده میشه و برنامه هایی مثل چت از برنامه نويسي سوكت میشه توضیح بدین من اطلاعاتم کمه در این مورد

msadgd
یک شنبه 06 تیر 1389, 14:25 عصر
دوست عزیز اگر شاخه یا درایوی که توی سرورت هست shair شده، و سیستم شبکه ات mshome یا workgroup هست میتونی توی کانکشن استرینگت مسیر فایل دیتا بیست رو اینجوری بدی :

data source=\\servername\path\database.mdb که بجای servername اسم سرور رو می نویسی و بجای path مسیر فایل

پیروز باشید

f.shahabadi
یک شنبه 06 تیر 1389, 19:08 عصر
دوست عزیز اگر شاخه یا درایوی که توی سرورت هست shair شده، و سیستم شبکه ات mshome یا workgroup هست میتونی توی کانکشن استرینگت مسیر فایل دیتا بیست رو اینجوری بدی :

data source=\\servername\path\database.mdb که بجای servername اسم سرور رو می نویسی و بجای path مسیر فایل

پیروز باشید

ببینید من بدون اینکه ست آپ بسازم برای پروژه ام اونو روی شبکه share کردم و مسیرو همین طور که گفته بودین نوشتم حالا توی فایل app.config باید connection string رو چگار کنم با توجه به اینکه من در برنامم از جداولی که باین شدن به دیتا سورسم استفاده می کنم اگه به همون روش قبلی که گفتین بسازم خطا می ده

f.shahabadi
دوشنبه 07 تیر 1389, 19:20 عصر
کمک کنین تو رو خدا اگه من دیتا بیسم رو اس کیو ال کنم چی؟ راه آسونتری نداره با توجه به اینکه اگه دیتا بیسم را sql کنم تقریبا باید برنامم رو دوباره بنویسم ببینید اصلا برنامه من یک پارکینگه که اول قرار نبود شبکه باشه (ولی سفارش دهنده نظرش عوض شد)توی این برنامه اگه چند تا در برای ورود وخروج باشن این برنامه چه جوری باید نوشته بشه راهنمای کلی در مورد شبکه کردنش میشه بدین:گریه:

msadgd
سه شنبه 08 تیر 1389, 08:22 صبح
ببینید من بدون اینکه ست آپ بسازم برای پروژه ام اونو روی شبکه share کردم و مسیرو همین طور که گفته بودین نوشتم حالا توی فایل app.config باید connection string رو چگار کنم با توجه به اینکه من در برنامم از جداولی که باین شدن به دیتا سورسم استفاده می کنم اگه به همون روش قبلی که گفتین بسازم خطا می ده

دوست عزیز کانکشن استرینگ رو همون طوری که تو پست قبلی نوشتم تغییربده. شما توی شبکه خودت بالاخره بانکت رو توی یکی از سیستمای توی شبکه کپی میکنی دیگه. اون سیستم هم یه اسمی توی شبکه داره و یک فولدری که shair شده. طبق همون روشی که گفتم حتا جواب می گیری چون من همه برنامه های شبکم رو همینجور نوشتم.
اینکه میگی خط میده، چه خطاییه؟ میشه خطا رو بنویسی؟

hero4000
سه شنبه 08 تیر 1389, 08:36 صبح
دوست عزيز شما اينقدر خودت رو اذيت نکن

دوحالته :
يا شما برنامه رو روي سرور ريختي و بقيه سيستمها از شاخه Share سرورت دارن برنامه رو اجرا ميکنن که در اين حالت لازم به دادن مسير نيست و کافيه فقط اسم فايل اکسست رو بنويسي

حالت دوم هم اينه که برنامه رو جدا جدا توي هر سيستمي ريختي که در اين حالت کافيه يک فايل Setting توي شاخه برنامت درست کني و اسم و مسير فايل اکسست رو توي اين فايل بريزي و يک گزينه کوچولو توي برنامت بزاري براي انتخاب مسير فايل اطلاعاتي و هر موقع اسم سرورت عوض شد کاربر بره و اسم جديد رو توي برنامه بده

به همين راحتي ، به همين خوشمزگي

غلامرضا شریفی
سه شنبه 08 تیر 1389, 11:05 صبح
در حال حاضر ايا شما به شبكه دسترسي داريد چون اگر نداريد در استرينگ نام كامپيوتر را بگذاريد عمل نميكند

f.shahabadi
سه شنبه 08 تیر 1389, 13:06 عصر
دوست عزیز کانکشن استرینگ رو همون طوری که تو پست قبلی نوشتم تغییربده. شما توی شبکه خودت بالاخره بانکت رو توی یکی از سیستمای توی شبکه کپی میکنی دیگه. اون سیستم هم یه اسمی توی شبکه داره و یک فولدری که shair شده. طبق همون روشی که گفتم حتا جواب می گیری چون من همه برنامه های شبکم رو همینجور نوشتم.
اینکه میگی خط میده، چه خطاییه؟ میشه خطا رو بنویسی؟

سلام و تشکر از شما و همه دوستان من کاری رو که گفتین کردم هنگامی که از طریق کد نویسی اطلاعات را در یافت می کنم درسته ولی همانطور که گفتم چون جداولم وصله به دیتا سورس در app.config وقتی که connection string رو مقدار زیر می ذارم خطای not a valid file name میده

connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=192.168.1.3\D:\parking\parking\bin\Debug\da ta\DBparking.mdb"
من برنامم رو روی شبکه دارم تست می کنم

غلامرضا شریفی
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:00 عصر
چندي قبل در همين سايت بين دو تا از دوستان اختلاف سر اين بود كه ارتباط از طريق ويزاردهاي vb همچين مشكلاتي را در پي دارد و طرف مقابل كاملا اين را رد ميكرد و راه كارهايي ارائه كرده بود من خودم بعد از خواندن ان تاپيك روش كد نويسي را انتخاب كردم و تا حالا مشكلي نداشته ام كه به گفته خودتان اين روش جواب ميدهد
سلام و تشکر از شما و همه دوستان من کاری رو که گفتین کردم هنگامی که از طریق کد نویسی اطلاعات را در یافت می کنم درسته ولی همانطور که گفتم چون جداولم وصله به دیتا سورس در app.config وقتی که connection string رو مقدار زیر می ذارم خطای not a valid file name میده
حالا چه اسراري است از appاستفاده كنيد

f.shahabadi
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:16 عصر
چندي قبل در همين سايت بين دو تا از دوستان اختلاف سر اين بود كه ارتباط از طريق ويزاردهاي vb همچين مشكلاتي را در پي دارد و طرف مقابل كاملا اين را رد ميكرد و راه كارهايي ارائه كرده بود من خودم بعد از خواندن ان تاپيك روش كد نويسي را انتخاب كردم و تا حالا مشكلي نداشته ام كه به گفته خودتان اين روش جواب ميدهد
حالا چه اسراري است از appاستفاده كنيد
باور کنید من اسراری ندارم ولی پروژه رو نوشتم وعوض کردن کد خیلی طول می کشه مثل اینکه تقریبا دوباره بنویسم حالا راه حلی نداره؟ اول فکر می کردم کارم راحت تره ولی حالاکم کم دارم به این نتیجه می رسم که ویزارد به دردسرش نمی ارزه

f.shahabadi
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:18 عصر

دوحالته :
يا شما برنامه رو روي سرور ريختي و بقيه سيستمها از شاخه Share سرورت دارن برنامه رو اجرا ميکنن که در اين حالت لازم به دادن مسير نيست و کافيه فقط اسم فايل اکسست رو بنويسي

حالت دوم هم اينه که برنامه رو جدا جدا توي هر سيستمي ريختي که در اين حالت کافيه يک فايل Setting توي شاخه برنامت درست کني و اسم و مسير فايل اکسست رو توي اين فايل بريزي و يک گزينه کوچولو توي برنامت بزاري براي انتخاب مسير فايل اطلاعاتي و هر موقع اسم سرورت عوض شد کاربر بره و اسم جديد رو توي برنامه بده

دوست عزیز با تشکر راه حل شما هم مشکل در app.config رو داره

f.shahabadi
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:19 عصر

دوحالته :

با تشکر راه حل شما هم مشکل بقیه رو داره(app.config)

mostafa_bahar
سه شنبه 08 تیر 1389, 19:23 عصر
کار رو سخت نکنید از داخل شاخه shair فایل exe رو روی سیستم های دیگر shortcut کنید
ولی دوست من من برنامه نویسی تحت شبکه رو با اکسس تجربه کردم اصلا جالب نی پیشنهاد می کنم همین الان بزاری کنرو بری سراغ SQl

f.shahabadi
چهارشنبه 09 تیر 1389, 19:03 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستان
به عنوان آخرین راهنمایی (البته قول نمی دم)چون واقعا گیج شدم و نمی دونم چکار کنم
با توجه به راهنمایی هامن این راه ها رو دارم
اگر مشکل app.config حل نشود تقریبا50% برنامه رو باید عوض کنم از آنجایی که access در شبکه ضعیف است وبهتره برنامه رو با اس کیو ال بنویسم اما اینطوری برنامه رو دوباره می نویسم و همچنین سیستم های که برنامه قراره نصب بشه فوق العاده ضعیف هستن بطوریکه کارفرمام می گه sql روش نصب نمی شه (به خاطر همین بهانش بود که منو مجبور کرد با اکسس بنویسم و من هم نتونستم متقاعدش کنم)در ضمن من در یک پست پی دی افی خوندم که آموزش قرار دادن دیتا بیس اکسس روی شبکه بود که آقای سعید رضایی نوشته بودن و فکر کنم دوست عزیز msadgd اپ کرده بودن ولی فکر کنم برای من راه حل مناسبی نباشه چون برنامه من برای شبکه ای نیست که کلاینت سروری باشه یعنی چند کامپیوتر هستند که فقط از طریق کارت شبکه به هم متصلند با امکانات سخت و نرم یکسان و win server روی سرور نصب نیست اون روش را هم امتحان کردم ولی خطا داد و دنبالشو نگرفتم
حالا با این تفاسیر به نظرتون چکار کنم؟خیلی ممنون از همه دوستان

msadgd
چهارشنبه 09 تیر 1389, 21:20 عصر
دوست عزیز امکان داره از سیستم شبکه ات بیشتر بگی؟ مدل استار هست؟ توی شبکه یه کلاینت را می خوای ببینی چکار میکنی؟ یه توضیحاتی اضافه تر از اونایی که توی پستای قبلی گفتی بگو.

f.shahabadi
پنج شنبه 10 تیر 1389, 10:57 صبح
دوست عزیز امکان داره از سیستم شبکه ات بیشتر بگی؟ مدل استار هست؟ توی شبکه یه کلاینت را می خوای ببینی چکار میکنی؟ یه توضیحاتی اضافه تر از اونایی که توی پستای قبلی گفتی بگو. سلام مدل استار هست فکر می کنم یک سیستم مرکزی که از اون کابل میره به هاب و از هاب به تمام سیستم های دیگه میره ولی همانطور که گفتم WIN SERVER روش نصب نیست فعلا جواب میده مشکل فقط کانکشن استرینگ در APP.CONFIG هست

msadgd
پنج شنبه 10 تیر 1389, 15:00 عصر
دوست عزیز من تا حالا چندبار پروژه های اینجوری داشتم با بانک اکسس، توی شبکه، همین مدل استار ساده ای که گفتی و .... آخرین چیزی هم که دارم روش کار می کنم دقیقا همین مشخصات رو داره. اما یه چیزی مشخصه و اونم اینه که توی شبکه با ویزارد خیلی مشکل پیش میاد. یه جورایی دردسر سازه بیشتر تا راهگشا باشه. فکر می کنم باید این زحمت رو بخودت بدی و زودتر شروع کنی به کد نویسی تا زمان رو از دست ندی.
درمورد کانکشن استرینگ هم هنوز متن خطایی که بهت میده رو نذاشتی تا ببینیم چه اروری میده؟
من همیشه از همون راهی که تو پستهای قبلی گفتم استفاده می کنم و همیشه خوب جواب گرفتم یعنی :

\\servername\shared path\database.mdb
اگه متن کانکشن استرینگت رو هم به طور کامل بذاری بازم خوبه.
از اکسس 2007 استفاده می کنی یا 2003 ؟

این چندتا مورد رو بذار ببینیم چی میشه؟
پیروز و سلامت باشی

f.shahabadi
شنبه 12 تیر 1389, 10:49 صبح
دوست عزیز من تا حالا چندبار پروژه های اینجوری داشتم با بانک اکسس، توی شبکه، همین مدل استار ساده ای که گفتی و .... آخرین چیزی هم که دارم روش کار می کنم دقیقا همین مشخصات رو داره. اما یه چیزی مشخصه و اونم اینه که توی شبکه با ویزارد خیلی مشکل پیش میاد. یه جورایی دردسر سازه بیشتر تا راهگشا باشه. فکر می کنم باید این زحمت رو بخودت بدی و زودتر شروع کنی به کد نویسی تا زمان رو از دست ندی.
درمورد کانکشن استرینگ هم هنوز متن خطایی که بهت میده رو نذاشتی تا ببینیم چه اروری میده؟
من همیشه از همون راهی که تو پستهای قبلی گفتم استفاده می کنم و همیشه خوب جواب گرفتم یعنی :

\\servername\shared path\database.mdb
اگه متن کانکشن استرینگت رو هم به طور کامل بذاری بازم خوبه.
از اکسس 2007 استفاده می کنی یا 2003 ؟

این چندتا مورد رو بذار ببینیم چی میشه؟
پیروز و سلامت باشی
سلام متن کانکشن استرینگ:

connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=192.168.1.3\\D:\\parking\\parking\\bin\\Deb ug\\data\\DBparking.mdb"
با access2003 و متن خطا:
not a valid file name البته همانطور که گفتم زمانیکه از دستوراتی مانند

Me.TBLsanadTableAdapter.Fill(Me.DSMain.TBLsanad)
که می خواهد اطلاعات را از دیتا ست بگیرد این خطا را می دهد بدون ویزارد مشگل ایجاد نمیکند. حالا یک سوال شما در برنامتون از روش ویزاردی اصلا استفاده نکردید حتی یگ گنترل هم نبوده که بخواهید بایند کنید؟ اینکه میگن اس کیو ال بهتره و اکسس مشکل ایجاد می کنه رو چگار میکنید؟ با تشمر فراوووووووووووووووووووووو ن

msadgd
شنبه 12 تیر 1389, 12:51 عصر
دوست عزیز یک سوال چرا توی آدرس دهی ازدوتا \ اسافاده میکنی؟ فقط برای ادرس سرور به دوتا \ احتیاج داریم.یعنی میشه
\\server\path\data
خطایی هم که میده مربوط به اینه که یا مسیر درست نیست یا فایلی به این اسم پیدا نمیکنه. یعنی قطعا مربوط به پیدا کردن فایل میشه نه چیز دیگه ای.
من هم هیچوقت از ویزارد ها استفاده نکردم چون مربوط به سیستمهای لوکال میشه نه توی شبکه. حتی برای برنامه های غیر شبکه هم از ویزارد استفاده نمیکنم. درمورد مشکل اکسس هم بیشتر مربوط میشه به تعداد کاربرهایی که همزمان می خوان از برنامه استفاده بکنن. که با اکسس هم من تا حالا با 20 تا کاربر مشکلی نداشتم. اما خوب مسلما اس کیو ال بهتره اما نگران نباش برای برنامه پارکینگ فکر نمیکنم موردی داشته باشه بهتره وقتت رو بذاری روی نوشتن کدهات بجای ویزارد.
ییروز و سلامت باشی

f.shahabadi
شنبه 12 تیر 1389, 19:56 عصر
دوست عزیز یک سوال چرا توی آدرس دهی ازدوتا \ اسافاده میکنی؟ فقط برای ادرس سرور به دوتا \ احتیاج داریم.یعنی میشه
\\server\path\data
خطایی هم که میده مربوط به اینه که یا مسیر درست نیست یا فایلی به این اسم پیدا نمیکنه. یعنی قطعا مربوط به پیدا کردن فایل میشه نه چیز دیگه ای.
من هم هیچوقت از ویزارد ها استفاده نکردم چون مربوط به سیستمهای لوکال میشه نه توی شبکه. حتی برای برنامه های غیر شبکه هم از ویزارد استفاده نمیکنم. درمورد مشکل اکسس هم بیشتر مربوط میشه به تعداد کاربرهایی که همزمان می خوان از برنامه استفاده بکنن. که با اکسس هم من تا حالا با 20 تا کاربر مشکلی نداشتم. اما خوب مسلما اس کیو ال بهتره اما نگران نباش برای برنامه پارکینگ فکر نمیکنم موردی داشته باشه بهتره وقتت رو بذاری روی نوشتن کدهات بجای ویزارد.
ییروز و سلامت باشی
سلام دوست عزیز
من کانکشن استرینگ رو به صورت
[
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=\\Bisan-7d3c67804\data\DBparking.mdb"
/CODE] نوشتم و جواب داد می بخشید ولی وقتی به صورت قبلی می نوشتم حتی به صورتی که با کد مینویسم هم خطای[CODE]not a valid file nameرا میده من اشتباه چک کرده بودم ولی حالا اصلا خطا نی دهد حالا یک سوال شما وقتی برنامه رو روی سیستم مقصد نصب می کنید چه جوری کانکشن استرینگ رو ست میگنید؟ پوشه دیتا بیس رو دستی shair میکنید؟ این طور که من نوشتم کانکشن استرینگ رو مشکل نداره؟ می شه یک نمونه از کانکشن استرینگ رو برام بذارین

MehdiLiver
شنبه 12 تیر 1389, 20:27 عصر
لطفا این بحث رو ادامه بدید چون مورد نیاز من هم هست
ممنون از همه

msadgd
شنبه 12 تیر 1389, 23:49 عصر
سلام دوست عزیز. خوشحالم که جواب گرفتی.
پروژه هایی که تا حالا کار کردم معمولا توی دوتا حالت بودن یکی اینکه درایوی که بانک روش بوده Map بوده یا اینکه شاخه خاصی رو Shair کردن که بانک رو توی اون ریختن.
در هر صورت توی نحوه نوشتن کانکشن استرینگ فرقی نمیکنه. شما وقتی از طریق پنجره My Network هم که میری روی مسیر سرورت توی آدرس بار رو که دقت بکنی دقیقا همون شکلی دیده میشه که باید توی کانکشن استرینگت باشه. چیز خاصی نیست اصلا.
یه نمونه از کانکشن که توی آخرین برنامم که دارم مینویسمش استفاده کردم مثل این کده:

Public Class cn
Public Shared Function constr()
Dim sorc As String = "\\JAHANBAKHSH\Share\Access\naabara.mdb"
Return ("provider=microsoft.jet.oledb.4.0; data source='" & sorc & "';jet oledb:database password=xxxxx;")
End Function
End Class

میشه بجای متغیر sorc خود مسیر رو نوشت. اصلا احتیاجی به تعریف متغیر نیست. این کار بخاطر راحتی خودم بوده.
امیدوارم مفید بوده باشه

پیروز و سلامت باشید

f.shahabadi
دوشنبه 21 تیر 1389, 11:35 صبح
سلام دوست عزیز. خوشحالم که جواب گرفتی.
پروژه هایی که تا حالا کار کردم معمولا توی دوتا حالت بودن یکی اینکه درایوی که بانک روش بوده Map بوده یا اینکه شاخه خاصی رو Shair کردن که بانک رو توی اون ریختن.
در هر صورت توی نحوه نوشتن کانکشن استرینگ فرقی نمیکنه. شما وقتی از طریق پنجره My Network هم که میری روی مسیر سرورت توی آدرس بار رو که دقت بکنی دقیقا همون شکلی دیده میشه که باید توی کانکشن استرینگت باشه. چیز خاصی نیست اصلا.
یه نمونه از کانکشن که توی آخرین برنامم که دارم مینویسمش استفاده کردم مثل این کده:

Public Class cn

Public Shared Function constr()

Dim sorc As String = "\\JAHANBAKHSH\Share\Access\naabara.mdb"
Return ("provider=microsoft.jet.oledb.4.0; data source='" & sorc & "';jet oledb:database password=xxxxx;")
End Function

End Class

میشه بجای متغیر sorc خود مسیر رو نوشت. اصلا احتیاجی به تعریف متغیر نیست. این کار بخاطر راحتی خودم بوده.
امیدوارم مفید بوده باشه

پیروز و سلامت باشید

سلام هنگام نصب برنامه در سیستم مقصد در تنظیمات برنامه من یک امکان گذاشتم که کاربر مسیر فایل share شده را می ده و این مسیر در کانکشن استرینگ ست می شود شما هم این کارو می کنید؟ اگه بخواهیم کانکشن در app.config را از طریق کد ست کنیم چی؟با تشکر