PDA

View Full Version : مبتدی: چیدمان اشیاء بر روی فرم

HjSoft
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:14 عصر
سلام دوستان.
من تازه از Vb6 و vb.net به asp.net مهاجرت کردم . یعنی تازه روز اولمه . اما مشکلی دارم که خیلی منو اذیت میکنه . توی desktop app ما براحتی می تونیم اشیاء و object ها رو روی فرم به طوری که خودمون دوست داریم بچنینیم . اما من حدود 1 ساعتی با asp.net ور رفتم نتونستم قابلیت رو ایجاد کنم تا بتونم اشیا رو اونجوری که میخوام بچینیم . چندین کتاب آموزشی هم خوندم نفهمیدم . تا از یکی از دوستام پرسیدم گفت که از panel استفاده کن . اما استفاده ازش خیلی سخته . آیا راهی هست که بشه مثل win app ها اجزا فرم به طور دلخواه قرار دهیم . در ضمن مبحث sheet بندی هم فکر کنم مربوط به این باشه . یکم توضیح بدید .
در ضمن جستجو هم زیاد کردم اما نتیجه ای نداشت .
ممنونم از لطفتون

Vahid_moghaddam
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:19 عصر
شما باید از css استفاده کنید. با استفاده از css و خاصیت هایی که به هر شی می دید، می تونید موقعیتش رو به صورت relative یا absolute نسبت به سایر اشیا تعیین کنید.

Web.Designer01
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:23 عصر
در تایید صحبتهای دوستان میتونی کل صفحرو با اونجوری که لازم داری با تیبل تقسیم کنی و اشیارو داخل خونه های جدول بذاری.

Vahid_moghaddam
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:28 عصر
در تایید صحبتهای دوستان میتونی کل صفحرو با اونجوری که لازم داری با تیبل تقسیم کنی و اشیارو داخل خونه های جدول بذاری.

table در نگاه اول خیلی راحت به نظر می رسه اما وقتی طراحی پیچیده می شه، یا زمانی که قراره تغییراتی در قالب صورت بگیره، یا به طور کلی نگهداریش واقعا دردسر سازه. ایجاد قالب های div base به جای table base بسیار کارآمدتره. اگرچه در ابتدا شاید مشکل تر به نظر برسه.

shirin_sh1024
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:30 عصر
یه گزینه ای هست تو تب Format به اسم position که با تنظیم position style اش میتونی جای کنترل ها رو تو صفحه تغییر بدی ولی در واقع زیاد به درد بخور نیست چون تو ASP.NET وقتی صفحه رو اجرا میکنی جای کنترل ها اگه از این روش استفاده کنی دوباره بهم میریزه بهتره از table یا div , css استفاده کنی.

HjSoft
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:33 عصر
ممنون از پاسخ هاتون . فقط من برای شروع می خوام کار کنم ، کار پیشرفته ای نمیخوام انجام بدم . فکر کنم table راحت تر باشه واسه شروع /
اگر لطف کنید و بگید چه جوری باید از table ها استفاده کنم یا کلا از کجا بیارمش . ممنون میشم .

shirin_sh1024
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:50 عصر
تو قسمت Design که هستی یه تب اون بالا هست نوشته Table اونو بزن Insert Table رو کلیک کن یه پنجره برات باز میشه که میتونی تعداد سطر و ستون ها و اندازه طول و ارتفاع جدولت رو برحسب پیکسل یا درصد بدی

HjSoft
دوشنبه 31 خرداد 1389, 13:55 عصر
خیلی ممنون مشکلم فعلا با همون روش table حل شد . با تشکر

blackcats
دوشنبه 31 خرداد 1389, 19:22 عصر
من توی طراحی سایتم از table استفاده میکنم آیا تعداد زیاد اون توی load صفحه تاثیر داره؟ آخه با div که نمیشه آیتم ها رو مرتب چید!!!!!

Mostafa_Dindar
دوشنبه 31 خرداد 1389, 19:57 عصر
سلام دوستان.
من تازه از Vb6 و vb.net به ASP.NET مهاجرت کردم . یعنی تازه روز اولمه . اما مشکلی دارم که خیلی منو اذیت میکنه . توی desktop app ما براحتی می تونیم اشیاء و object ها رو روی فرم به طوری که خودمون دوست داریم بچنینیم . اما من حدود 1 ساعتی با ASP.NET ور رفتم نتونستم قابلیت رو ایجاد کنم تا بتونم اشیا رو اونجوری که میخوام بچینیم . چندین کتاب آموزشی هم خوندم نفهمیدم . تا از یکی از دوستام پرسیدم گفت که از panel استفاده کن . اما استفاده ازش خیلی سخته . آیا راهی هست که بشه مثل win app ها اجزا فرم به طور دلخواه قرار دهیم . در ضمن مبحث sheet بندی هم فکر کنم مربوط به این باشه . یکم توضیح بدید .
در ضمن جستجو هم زیاد کردم اما نتیجه ای نداشت .
ممنونم از لطفتون

سلام

اگه مشكل شما صرفا قراردادن كامپوننت ها در مكان مشخصي از فرم هست كه خود VS اين قابليت رو داره
اگه از VS2008 استفاده ميكني ميتوني كنترل رو داخل فرم انتخاب كني و از منوي
Format=> SetPosition =>Absolute رو انتخاب كني . و كنترل رو در هرجاي صفحه قرار بدي .
VS2005 هم اين قابليت رو داره كه فكر ميكنم از منوي Layer بود .

انتخاب دوم استفاده از جدول هست

انتخاب سوم و بهترین انتخاب , استفاده از Div تگ ها و اعمال استایل به اون

سربلند باشید

Vahid_moghaddam
دوشنبه 31 خرداد 1389, 20:01 عصر
من توی طراحی سایتم از table استفاده میکنم آیا تعداد زیاد اون توی load صفحه تاثیر داره؟ آخه با div که نمیشه آیتم ها رو مرتب چید!!!!!

چرا نشه مرتب چید؟ این از اون حرف هاست! لینک های زیر مقایسه ای انجام داده بین طراحی با div و table
http://www.smashingmagazine.com/2009/04/08/from-table-hell-to-div-hell/

http://www.devarticles.com/c/a/Web-Style-Sheets/DIV-Based-Layout-with-CSS/

HjSoft
پنج شنبه 03 تیر 1389, 01:36 صبح
ممنون بچه ها از جواباتون . من از vs2010 استفاده می کنم . فعلا می خوام روش mostafa_dindar رو تست کنم . ببینم چی میشه .
بازم ممنون .

rana-writes
پنج شنبه 03 تیر 1389, 11:04 صبح
سلام
یه تاپیکی هست یه سری تمپلیت آماده به همراه یه فیلم آموزشی گذاشته که بشه این قالبها رو توی مستر پیج استفاده کرد
قالبها همه با div طراحی شدن و برای شروع میتونه ایده خوبی بهتون بده
حتی میشه خیلی راحت قالبها رو بر حسب نیاز دستکاری کرد و اون چیزی که میخواین بسازین و یه سایت خیلی خوب با div داشته باشین
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=216468
اینم آدرسش
در مورد استفاده از table و div هم یه تاپیک خوب هست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=217788

اگه میخواین یه سایت حرفه ای داشته باشین حتما این تاپیکها رو ببینین
موفق باشین