PDA

View Full Version : سوال: منو و زیر منو به صورت پویا

Spring_64
دوشنبه 31 خرداد 1389, 22:18 عصر
سلام
من میخوام تو پروزه ام در قسمت مدیریت، admin بتواند به صورت پویا منوی مورد نظرش رو همراه با لینکها و زیر منو ها وارد بانک کنه و بعد این منو همراه با زیر منو و لینکش در قسمت user interface نشون داده بشه.
می دونم جواب دادن به این پست یه مقدار طولانیه و از صبر و حوصلتون خارجه ولی خواهش می کنم کمکم کنید من واقعا گیر افتادم وقتمم خیلی کمه
ممنون

mostafa_shaeri_tj
دوشنبه 31 خرداد 1389, 22:53 عصر
یه راهش اینه که دوتا جدول تو دیتا بیس بسازی یکی جدول منوهای اصلی و جدول دیگه منوهای داخلی. که کلید اصلی جدول منوهای اصلی تو جدول منو های داخلی کلید خارجی باشه. اونوقت با یه پیوند تو sql میتونی همه ی منوها همراه با زیر منوهاش رو بسازی. فقط میمونه نحوه چیدنش تو صفحه که نیاز به جاوااسکریپت داری

xoogle.ir
سه شنبه 01 تیر 1389, 08:21 صبح
راهی که دوستمون گفت درسته اما احتیاج نیست که حتما 2 تا جدول داشته باشی چون با یه جدول هم کارت راه میفته
کافیه یه flag بذاری برای منوهای اصلی و ساب منو ها و با استفاده از این flag این دو تا رو از هم جدا کنی و آیدی منوی اصلی رو به عنوان parent ساب منو قرار بدی.
این کار رو که انجام بدی دیگه میمونه نمایش منوها به کاربر که هم میتونی از css استفاده کنی و هم js
سرچ کن مقاله های خیلی خوبی پیدا میکنی

Spring_64
سه شنبه 01 تیر 1389, 09:17 صبح
از هر دو نفر كه وقت گذاشتين ممنونم فقط ميشه در مورد كد هم يه توضيحي بديد مخصوصا من java كار نكردم.
ممنون