PDA

View Full Version : سوال: لینک دو پروژه در یک برنامه

ali_mo7670
سه شنبه 01 تیر 1389, 12:56 عصر
با سلام
من به دلایلی مجبور شدم که در برنامه ام دو تا پروژه ایجاد کنم حالا میخوام این دوتا را به هم لینک کنم یعنی از یکی از فرم های پروژه اول به یکی از فرم های پروژه دوم دسترسی داشته باشم .
اگه کسی میدونه بگه
با تشکر

MMR_1344
سه شنبه 01 تیر 1389, 15:06 عصر
فایل اول رو با دستور Open باز کن بعد از منوی File دستور Add Project رو انتخاب کن تا برنامه ای رو که میخوای اضافه کنی باز بشه

ali_mo7670
سه شنبه 01 تیر 1389, 15:19 عصر
دوست عزیز من این کار رو کردم که پروژه دوم تو برنامه ام ایجاد شده.
من میخوام ازیکی از فرم های پروژه اول به یکی از فرم های پروژه دوم دسترسی داشته باشم یعنی دستور نمایش رو میخوام.

M.T.P
سه شنبه 01 تیر 1389, 15:58 عصر
باز کردن دو پروژه در ویژوال بیسیک به معنای ادغام و ترکیب اونها به عنوان یک پروژه نیست و برای کار کردن روی 2 پروژه مختلف در یک محیط از ویژوال بیسیک هست.

mahdi1373
سه شنبه 01 تیر 1389, 17:48 عصر
سلام،
شما می تونید یک فایل بین این دو به اشتراک بگذاری و دستوراتی رو که هر کدوم باید اجرا کنند رو به طریقی که دوست داری توش بنویسی و بعد تبدیل اش کنی به دستور و اجراش کنی.
مثلا هر بار رکوردی در اون فایل اضافه شد، اون رو در یک متغییر (در اینجا com) بریزین و مثلا به این صورت عمل کنید:
پروژه اول:

if(com ="1->show")then
form.show
elseif(com = "1->hide") then
form.hide
elseif(...

End If
پروژه دوم:

if(com ="2->show")then
form.show
elseif(com = "2->hide") then
form.hide
elseif(...

End If

برای دستور دادن به پروژه دیگر هم همین دستورات رو به فایل اضافه کنید.

kuh_nur
چهارشنبه 02 تیر 1389, 00:34 صبح
سلام
به مثال توجه کنید

Private sub Form_Load()
project1.form1.visible=true
end sub
. . .
project2.form1.caption="www.atorsystem.net"
. . .

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 02 تیر 1389, 21:38 عصر
سلام،
تذکر: آقای ali_mo7670 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=115118)، لطفاً از ایجاد دو تاپیک یکسان خودداری کنید. دوستان توی هر دو تاپیک به شما جواب دادند و مجبور میشیم یکی رو حذف کنیم. کاربران بیکار نیستند که وقت بگذارند جواب سؤال شما رو یک بار بدهند و باز شما بدون توجه به تاپیک قبلی، دوباره همین سؤال رو در تاپیک جدیدی بپرسید!
متشکرم.

سلام
به مثال توجه کنید
فکر نمی کنم اصلاً بشه بین دو تا Standard Project ارتباط برقرار کرد. شما اینو تست کردید؟

kuh_nur
چهارشنبه 02 تیر 1389, 22:24 عصر
فکر نمی کنم اصلاً بشه بین دو تا Standard Project ارتباط برقرار کرد. شما اینو تست کردید؟
من یه نمونه از این مورد داشتم دارم می گردم پیداش کنم