PDA

View Full Version : سوال: اعتبار سنجی فیلد ها برای insert در دیتابیس

reza4359
پنج شنبه 03 تیر 1389, 09:41 صبح
سلام من چند تا تکس باکس دارم که با وارد کردن اطلاعات و زدن باتون اطلاعات ذخیره میشه حالا میخوام در صورت خالی بودن فیلد ها اعتبار سنجی بشن ولی هر چی از کنترل validation استفاده میکنم ارور میده ولی در حالت غیر از پایگاه داده اینطوری نیست حالا این مشکل رو چطوری حل کنم. ممنون

moein_sql
پنج شنبه 03 تیر 1389, 09:49 صبح
سلام .

شما براي اعتبار سنجي غالب هاي متن بايد از requirefildvalidator استفاده كني.خوصوصيت text براي نمايش متن خطا و خصوصيت errormessage براي نمايش متن خطا در كنترل validation كاربرد دارند.

و اگر ميخواهي با زدن دكمه اي اعتبار سنجي صورت نگيرد بايد خاصيت causesvalidation دكمه رو false كني.

reza4359
پنج شنبه 03 تیر 1389, 10:07 صبح
آقا معین اینارو میدونم و با validation ها کار کردم ولی چون میخوام این اطلاعاتو داخل دیتابیس وارد کنم گیر میده وگرنه در حالت عادی جواب میده

reza4359
پنج شنبه 03 تیر 1389, 11:10 صبح
آقا معین اینارو میدونم و با validation ها کار کردم ولی چون میخوام این اطلاعاتو داخل دیتابیس وارد کنم گیر میده وگرنه در حالت عادی جواب میده
کسی جواب نمیده؟

reza4359
پنج شنبه 03 تیر 1389, 11:24 صبح
خطا میدهد ؟
آره آقا پیمان بازم مگه خودت........

Peyman.Gh
پنج شنبه 03 تیر 1389, 11:27 صبح
متن خطا را قرار دهید.

moein_sql
پنج شنبه 10 تیر 1389, 09:24 صبح
آقا پيمان راست ميگن متن خطا رو قرار بدين تا بدونيم چه اتفاقي افتاده.

azmoodeh
پنج شنبه 10 تیر 1389, 09:41 صبح
ControlToValidate رو هم سِت كرديد؟

mohsen.nsb44
پنج شنبه 10 تیر 1389, 09:50 صبح
همان كار هايي كه دوستان گفتند اگه انجام بدين نبايد مشكي پيش بياد منم اطلاعاتم رو داخل ديتابيس ثبت مي كنم و از كنترل requirefildvalidator استفاده مي كنم و هيچ مشكلي هم ندارم شما لطف كنيد متن خطاي خود را بزاريد احتمالا مشكل شما چيز ديگري است.

reza4359
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:45 عصر
از تمام دوستان مخصوصا پیمان جان ممنونم درست شد نمیدونم یه دفعه ایی درست شد دلیلشم نمیدونم بعد از چند وقت اجراش کردم دیدم درست شده