PDA

View Full Version : طراحی دیتابیس

خسرو خان
پنج شنبه 03 تیر 1389, 10:24 صبح
سلام

من می خوام یه دیتا بیس طراحی کنم . لطفا کمکم کنید .

یه جدول پرسنل دارم که می خوام بدونم این پرسنل تو کدوم کشور و استان و شهر زندگی می کنه ؟
یعنی باید کشور و استان و شهر از قبل مشخص بشه .
یکی گفت این سه جدول میتونه ادغام بشه .

خسرو خان
پنج شنبه 03 تیر 1389, 10:48 صبح
دوست عزیز میتونی این کارو بکنی

مثلا دوتا جدولی داری به نام های پرسنل و محل سکونت

persenel = name , family , id_persenel , id_location
location = id_location , keshvar , ostan , shahr

با این کار دیگه نیازی نیست شما هر بار بیایی واسه هر پرسنل کشورشو شهروشو و استانشو بنویسی کافیه id_location رو کلید خارجی کنی به location

ممنون از راه حل تون
ولی یه راه حل دیگه ندارید . چون این زیاد جالب نیست . یعنی حجم داده ها خیلی میشه .

alireza_s_84
پنج شنبه 03 تیر 1389, 11:06 صبح
سلام دوست عزیز:
شما به ترتیب زیر عمل کن:
الف) جدول کشورها (Country) : شامل فیلدهای CountryId , CountryName
ب) جدول استانها (Region) : شامل فیلدهای RegionId , CountryId , RegionName
ج) جدول شهرستان ها(City) : شامل فیلدهای CityId , RegionId , CityName
د) جدول اشخاص (Person) : شامل فیلدهای PersonId , CityId
روابط اینها رو توی شکل برات میفرستم میتونی نمونه دیتابیس رو هم دانلود کنی.
ادغام سه جدول کشورها و استانها و شهرها اصلا کار خوبی نیست و باعث ایجاد تکرار داده در دیتابیس میشه ضمنا در جدول Person شما تنها با شناسه شهر محل سکونت نیاز دارید و با استفاده از اون اطلاعات استان و کشور استخراج میشه

vcldeveloper
پنج شنبه 03 تیر 1389, 17:42 عصر
دوست عزیز، تاپیک که ایجاد می کنید، به تالاری که در آن تاپیک را ایجاد کردید، هم توجه می کنید؟

آخه طراحی بانک اطلاعاتی چه ربطی به #C داره؟! وقتی توی این سایت یک تالار جداگانه برای بانک های اطلاعاتی داریم، یک تالار جداگانه برای کار با بانک های اطلاعاتی در #C داریم، و یک تالار جداگانه هم برای زبان #C؛ یعنی شما باید سوال های مربوط به بانک های اطلاعاتی را در تالار بانک های اطلاعاتی بپرسید، و سوالات مربوط به چگونگی اتصال به بانک های اطلاعاتی از طریق یک برنامه دات نت را در تالار ADO.NET بپرسید، و سوالات مرتبط با زبان برنامه نویسی #C را در تالار #C.

تاپیک به دلیل اینکه چندمین باری هست که خلاف قوانین سایت رفتار می کنید، قفل شد.