PDA

View Full Version : کدام محیط برای تولید برنامه تحت داس (بزبان ++C)

jerjis1912
پنج شنبه 03 تیر 1389, 16:26 عصر
سلام
من بدجوری گیر کردم.لطفا کمکم کنید.:عصبانی++:
عموما با چه محیطی میشه به زبون ++C برنامه ای رو ایجاد کرد که روی یه PC 486 یا 386 اجرا بشه؟
خیلی به کمکتون نیاز دارم.ممنون.منتظرم.

tdkhakpur
پنج شنبه 03 تیر 1389, 17:31 عصر
بورلند سی ورژن 4

jerjis1912
پنج شنبه 03 تیر 1389, 21:45 عصر
بورلند سی ورژن 4

از توجهتون ممنون.من 3 ++ turbo c رو دارم.با اونم میشه؟
آیا خروجی این کامپایلرا برنامه های داس هستن؟ آیا هر برنامه ای که 16 بیتی باشه رو داس اجرا میشه؟ و اگه 32 بیتی و 64 بیتی باشه ریگه رو داس اجرا نمیشه؟
من هر چی سورس برنامه c میبینم برنامه های ساده هستن. من یه برنامه ای میخوام که تو داس به اسلات ISA دیتا ارسال کنه و ازش بخونه .برام خیلی حیاطیه.
در کل نمونه برنامه هایی رو میخوام که تو داس اجرا بشن و با وقفه های سخت افزاری سرو کار داشته باشه.
من اطلاعاتم کمه:عصبانی++:.لطفا کمکم کنید.این سوالم رو حتما جواب بدین:
از اول که کامپایلرای سی تولید شدن به ترتیب تا کجا خروجیشون تحت داس بود(16 بیتی)؟ و از کی 32 بیتی (ویندوزی) شدن؟منظورم فایل اجرایی خروجیشونه.اسماشون رو بگین ممنون میشم.
چش و چالمونید:قلب:.منتظرم.

tdkhakpur
جمعه 04 تیر 1389, 12:24 عصر
آیا خروجی این کامپایلرا برنامه های داس هستن؟
خب به نظرم تنظیماتی برای کامپایل برنامه برای ویندوز هم داشته باشه ولی پیشفرض 16 بیت برای داس در نظر گرفته شده است.

آیا هر برنامه ای که 16 بیتی باشه رو داس اجرا میشه؟ و اگه 32 بیتی و 64 بیتی باشه ریگه رو داس اجرا نمیشه؟

اگر مقصد برای داس باشد فقط 16 بیت قابل اجراست و بالاتر از این مقدار اجرا نخواهد شد.

من یه برنامه ای میخوام که تو داس به اسلات ISA دیتا ارسال کنه و ازش بخونه .برام خیلی حیاطیه.

کدام اسلات ؟ اساسا کار با اسلاتها چندان تفاوتی با هم ندارند فقط در ارسال و دریافت داده ها با هم متفاوت هستند.

در کل نمونه برنامه هایی رو میخوام که تو داس اجرا بشن و با وقفه های سخت افزاری سرو کار داشته باشه.

چه برنامه ای - شما مشخص کنید چه کاری را میخواهید انجام بدید-ولی اگر منظورتان یادگیری هست کتاب دو جلدی برنامه نویسی سیستمهای شخصی مربوط به مایکل تیشر را مطالعه کنید یا سری سخت افزاری پیتر نورتن

از اول که کامپایلرای سی تولید شدن به ترتیب تا کجا خروجیشون تحت داس بود(16 بیتی)؟

تقریبا تا بورلند ورزن 5 این امکان بوده که هدف 16 بیتی در نظر گرفته بشود و لی کامپایلرهای دیگری با این ورژن و با اسامی دیگر برای 32 هم طراحی شده است ولی نوع کامپایلر تقریبا داخل اسم به وضوح مشخص هست و میتوان 32 بیت بودن را از روی اسم هم تشخیص داد.

و از کی 32 بیتی (ویندوزی) شدن؟منظورم فایل اجرایی خروجیشونه.اسماشون رو بگین ممنون میشم.

به نظزم همزمان با ویندوز و سیستمهای 32 بیتی تولید شده باشد ولی borland C++‎‎ builder و یا bcbw که به همراه 16 بیتی ارائه شده از این دست هستند.

jerjis1912
جمعه 04 تیر 1389, 18:05 عصر
از پاسخهای خوبتون واقعا ممنونم.
برخی برنامه های داس هستند که قبل از اجرا به اجرا شدن فایل cwsdpmi.exe نیاز دارن.
این مطلب مارو با real mode , protect mode , djgpp ,dpmi درگیر میکنه.
میخواستم بدونم که چنین فایل اجرایی که به اون فایل نیاز داره , میشه گفت که حتما با کامپایلر خاصی ساخته شده؟اگه جواب مثبته بگین کدوم کامپایلر؟ و اگه باز جواب Djgpp است,بگین که کدوم IDE از این کامپایلر استفاده میکنه؟ اگه جواب RHIDE است از کجا دانلودش کنم؟

tdkhakpur
جمعه 04 تیر 1389, 20:34 عصر
میخواستم بدونم که چنین فایل اجرایی که به اون فایل نیاز داره , میشه گفت که حتما با کامپایلر خاصی ساخته شده؟

در مورد اینکه برنامه های داس به فایلهای جانبی احتیاج داشته باشند به کامپایلر ارتباطی ندارد ولی اگر از ابزارهایی استفاده کرده اید که اجرا نشدن اینگونه فایلها را تست میزنند راهی به جز به همراه داشت این فایلها در شاخه برنامتون ندارید.
به نظرم برنامه شما برای unix طراحی شده باشد اگر توانستید کدتان را ارسال کنید.