PDA

View Full Version : سوال: کلید های فلش راست و چپ بر عکس عمل میکنند!

ostovarit
پنج شنبه 03 تیر 1389, 21:21 عصر
با سلام و خسته نباشید
در برنامه ای که نوشتم وقتی Focus روی Button ها هست کلید های فلش راست و چپ برعکس عمل میکنند؟!!!

به احتمال زیاد شما هم به همچین موردی بر خوردید ... اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم...؟؟؟

نکته : اکثر کنترل ها راست به چپ(فارسی) شده اند و RightToLeftLayout و RightToLeft انها برابر true است.

hamid.shekasteh
سه شنبه 08 تیر 1389, 21:07 عصر
با سلام
دقت کنید که کلید های فلش راست و چپ برعکس عمل نمی کنند .
احتمالا با فشار این کلید ها Location عنصری روی صفحه را تغییر داده اید.در حالت RightToLeftLayout=True مکان عناصر روی صفحه از نقطه ی بالا و سمت راست محاسبه می گردد(به جای اینکه از نقطه ی بالا و سمت چپ باشد).
اگر در این حالت Right|Left عناصر را تغییر دهید شاهد تغییر عکس آن خواهید بود(نسبت به حالت پیش فرض).
ضمن اینکه معمولا استفاده از گزینه RightToLeft مربوط به فرم برای برنامه های فارسی ما کفایت می کند.
اگه خواستید بگید تا کد بذارم.

ostovarit
چهارشنبه 09 تیر 1389, 09:59 صبح
با سلام من چند دفعه در صفحات متفاوتی تست کردم و متوجه شدم که در TabIndex ها مشکل دارم ... من تریتیب حرکت بین کنترل ها رو از منوی ویژال view --> Tab Order انجام میدادم و در نرم افزارم تعریف کردم که با اینتر به کنترل بعدی برود ... در مورد تکست باکسها مشکلی نبود و حرکت به ترتیب انجام میشد اما روی باتن ها کلید های فلش برعکس عمل میکرد با چند با تست متوجه شدم در Prapertis مربوط به هر Button عدد Tabindex مرتب نشده است! بعد به ترتیب کردن اونها مشکل حل شد ...

حالا سوال من این هست که وقتی ما view --> Tab Order میکنیم مگه نباید Tabindex ها هم مرتب شود؟؟؟