PDA

View Full Version : مبتدی: نحوه اتصال به SQL بدون نصب برنامه

kh1387
جمعه 04 تیر 1389, 10:32 صبح
با سلام
من برنامه ای نوشتم با سی شارپ و SQL 2005 .
حالا میخوام در کامپیوترهای دیگه بدون نصب اس کیو ال بتونم برنامه ام رو بدون خطا اجرا کنم.
شنیدم اس کیو ال یه فایل دی ال ال داره.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

r00tkit
جمعه 04 تیر 1389, 11:01 صبح
نمی شه dll هم وجود نداره باید نصب کنی server رو

aghayex
جمعه 04 تیر 1389, 11:48 صبح
دوست عزیز شما هر پایگاه داده ای که با sql درست کنید ( بغیر از نسخه compact ) برای استفاده از اون نیاز به نصب sql express هست حالا شما احتمالا مشکلتون اینه که برنامه ای که نوشتید و حالا setup شو درست کردید نمی خواید بی کلاس باشه و کاربر اول sql رو نصب کنه و بعد برنامه رو ؟ برای این کار شما هنگام ایجاد setup تنظیم می کنید که sql express رو هم نصب کنه برای اطلاعات بیشتر یه سرچ تو سایت بکن

meymey
یک شنبه 06 تیر 1389, 09:18 صبح
نمی شه dll هم وجود نداره باید نصب کنی server رو
آیا برای sql ce در پاکت پی سی هم احتیاج به نصب sql داریم؟

Felony
یک شنبه 06 تیر 1389, 10:08 صبح
آیا برای sql ce در پاکت پی سی هم احتیاج به نصب sql داریم؟

تا جایی که من میدونم نیازی به نصب نیست .

kh1387
یک شنبه 06 تیر 1389, 17:23 عصر
دوست عزیز شما هر پایگاه داده ای که با sql درست کنید ( بغیر از نسخه compact ) برای استفاده از اون نیاز به نصب sql express هست حالا شما احتمالا مشکلتون اینه که برنامه ای که نوشتید و حالا setup شو درست کردید نمی خواید بی کلاس باشه و کاربر اول sql رو نصب کنه و بعد برنامه رو ؟ برای این کار شما هنگام ایجاد setup تنظیم می کنید که sql express رو هم نصب کنه برای اطلاعات بیشتر یه سرچ تو سایت بکن
متشکرم دوست خوبم
اما مسئله من اینه که برنامه ام رو با standard version طراحی کردم نه با Express
حالا چطوری میتونم تغییرش بدم؟
یا اصلا راهی وجود داره که استاندارد رو مث اکسپرس نصب کنیم؟
خیلی خیلی ممنونم:لبخندساده:

aghayex
یک شنبه 06 تیر 1389, 19:38 عصر
نگاه کنید دوست عزیز پایگاه داد تو با هر ورژنی نوشتید برا استفاده مهم نیست.
وقتی که sql رو نصب می کنی دو چیز رو نصب می کنه یکی سرویس دهنده و یکی هم کلینت سرویس که برای استفاده از پایگاه دادها اصلا نیاز به سرویس دهنده نیست و مدت نصب رو دو سوم کاهش می ده ولی دیگه شما نمی تونید پایگاه داده تونو در اون فراخوانی کنید یا ویرایش کنید

kh1387
سه شنبه 02 شهریور 1389, 20:18 عصر
نگاه کنید دوست عزیز پایگاه داد تو با هر ورژنی نوشتید برا استفاده مهم نیست.
وقتی که sql رو نصب می کنی دو چیز رو نصب می کنه یکی سرویس دهنده و یکی هم کلینت سرویس که برای استفاده از پایگاه دادها اصلا نیاز به سرویس دهنده نیست و مدت نصب رو دو سوم کاهش می ده ولی دیگه شما نمی تونید پایگاه داده تونو در اون فراخوانی کنید یا ویرایش کنید

مشکلی نیست که نتونم ویرایش کنم فقط میخوام بتونه اتچ شه؟
میشه؟
روشش چطوریه؟