PDA

View Full Version : مشکل ضرب شدن رکوردها در کریستال ریپورت

spring69
جمعه 04 تیر 1389, 11:22 صبح
سلام.
یه فرم دارم که کاربر قرارداد تصویربرداری مربوط به مراسم ازدواج رو ثبت میکنه.
حالا این قرارداد شامل دو گروه موارد میشه: موارد مربوط به عکس برداری و موارد مربوط به فیلم برداری. که تعداد اونا متغیره و کاربر ممکنه اونا رو کم یا زیاد کنه که من این موارد رو در دو جدول جداگانه(فیلم و عکس) ذخیره میکنم.
حالا میخوام این موارد و مشخصات کلی قرارداد رو در قالب یه گزارش کریستال چاپ کنم.
این فرم ثبت قرارداد (عکس 1)

همونطور که میبینید در این شکل دو مورد فیلم برداری و سه مورد عکس برداری ذکر شده.
ولی وقتی توی کریستال میخوام این فیلدها رو که توی دو جدول جداگانه هستند، نمایش بدم به این شکل نشون میده(عکس 2)
یعنی در هم ضرب میکنه.
اینم طراحی فرم کریستاله(عکس 3)
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

sara.f
یک شنبه 06 تیر 1389, 21:34 عصر
سلام
هیچ کدام از عکس هایی که گذاشتید ، قابل نمایش واسه من نیستن. لطفا عکس ها را در سایت آپلود کنید.

sara.f
پنج شنبه 10 تیر 1389, 17:05 عصر
راهی که وجود داره اینه که از subreport استفاده کنید. بدین صورت که مثلا می تونید دوتا subreport ایجاد کنید، یکی برای عکسبرداری و یکی برای فیلمبرداری و بعدش این دو تا subreport را در یک report استفاده کنید. اگر سوالی بود ، بپرسید.

saied_genius
جمعه 18 تیر 1389, 11:00 صبح
ببخشید من دیر اومدم.

اما فکر می کنم به غیر از subreport ، راه راحتتر اینه که هر گروه را به صورت group در آورید و نشان دهید 100% مشکل حل می شود.

البته من نمی دونم دیتابیستان چیست. اما اگر Sql Server باشد ، خیلی راحت می توانید هر دو table را در یک stored procedure قرار دهید و stored procedure را فراخوانی کنید.

چون به نظر من استفاده از subreport سرعت لود گزارش را کند می کند (البته بستگی به حجم و اطلاعات فراخونی شده در subreport دارد).
من یکبار از دو subreport در یک گزارش دیگر استفاده کردم ، فایل موقتی که در temp فولدر ویندوز می ساخت حدود 1.5GB بود !!!

البته subreport ها هم اطلاعات خاصی نداشتند.

این موارد را بررسی کنید و اگر به نظرتان مشکل خاصی نیستند ، خودتان روش را انتخاب کنید.

موفق باشید.