PDA

View Full Version : سوال: صدا گذاری

hossein_ignore
جمعه 04 تیر 1389, 11:58 صبح
سلام.
صدا گذاری تو C#‎ خیلی ضعیفه اگه بخوایم از کلاس SoundPlayer استفاده کنیم! مشکلات و کمبودای زیادی داره! می خواستم ببینم راه دیگه ای واسه صداگذاری نیست؟

neda_dela
جمعه 04 تیر 1389, 14:10 عصر
نمی دونم این به دردت می خوره یا نه ، من زمانی که فرم اصلیم میاد بالا یه فایل صوتی کوتاه اجرا میشه. اون فایل که پسوندش هم wav هست رو کپی کردم تو مسیر bin/release وتوی لود فرمم این کد رو گذاشتم

System.Media.SoundPlayer Player = new System.Media.SoundPlayer(Application.StartupPath+"\\test.wav");
Player.Play();

iman_me
جمعه 04 تیر 1389, 14:26 عصر
خوب بگو میخوای چیکار کنی
که اون واست کمه
که ببینم میتونم کمکت کنم

hossein_ignore
جمعه 04 تیر 1389, 18:42 عصر
مرسی ندا خانم واسه راهنماییت، ولی من گفتم SoundPlayer خوب نیست و دنبال یه راه دیگه می گردم!

من دارم یه بازی می سازم. اگه بخوام از SoundPlayer واسه صدا گذاری استفاده کنم دوتا مشکل وجود داره :

1- فقط از فرمت wave می تونم استفاده کنم که حجمش زیاده
2- وقتی یه صدا در حال پخش شدن باشه یه صدا دیگه اجرا شه صدای قبلی قطع میشه

neda_dela
جمعه 04 تیر 1389, 23:33 عصر
مرسی ندا خانم واسه راهنماییت، ولی من گفتم SoundPlayer خوب نیست و دنبال یه راه دیگه می گردم!

من دارم یه بازی می سازم. اگه بخوام از SoundPlayer واسه صدا گذاری استفاده کنم دوتا مشکل وجود داره :

1- فقط از فرمت wave می تونم استفاده کنم که حجمش زیاده
2- وقتی یه صدا در حال پخش شدن باشه یه صدا دیگه اجرا شه صدای قبلی قطع میشه
خب یه راه دیگه هم هست استفاده از کامپوننت windows media player
روی toolbox کلیک راست کن و choose item رو انتخاب کن به تب com components برو و اون رو تیک بزن با این کار می تونی از فایل های mp3 هم استفاده کنی

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
axWindowsMediaPlayer1.Hide();
axWindowsMediaPlayer1.URL=Filname;
}

r00tkit
شنبه 05 تیر 1389, 00:25 صبح
هر وقت BCl کم اورد از API مستقیم استفاده کنید

winmm.dll
یه مثال (http://www.geekpedia.com/code111_Play-MP3-Files-Using-Csharp.html)

ricky22
شنبه 05 تیر 1389, 00:55 صبح
حرفه ای می خوای از DirectX استفاده کن مثل این (http://www.riemers.net/eng/Tutorials/DirectX/Csharp/Series2/tut17.php)

hossein_ignore
چهارشنبه 09 تیر 1389, 11:29 صبح
حرفه ای می خوای از DirectX استفاده کن مثل این (http://www.riemers.net/eng/Tutorials/DirectX/Csharp/Series2/tut17.php)

using Microsoft.DirectX.AudioVideoPlayback;
DirectX رو چجوری باید به پروژه اضافه کنم؟

L u k e
چهارشنبه 09 تیر 1389, 12:14 عصر
توی refrence که می خوای Add کنی Dll هاش هستش اماده فقط تیکشو بزن

hossein_ignore
پنج شنبه 10 تیر 1389, 11:06 صبح
Error میده!

RIG000
پنج شنبه 10 تیر 1389, 19:07 عصر
راستش من یه دونه از کار هایی رو که ن دا خانم گفت رو انجام دادم که اولیش رو pelayr.paly.. خطا داد .
و دوم اینکه نمونه دیگه ای که گفت هم من نتونستم کاریش کنم تا حالا به این موارد بر نخورده بودم .
اگه میشد ندا خانم یا دوستان دیگر یه نمونه از جفت این تا روشی که گفته شد ضمضیمه تا به طور عملی ببینیمش.
چون راستش لازمم شد یه دفعه ای خیلی دوست دارم یاد بگیرمش

RIG000
پنج شنبه 10 تیر 1389, 20:45 عصر
ممکن هست به در خواست من یه نگاهی کنین ؟

RIG000
پنج شنبه 10 تیر 1389, 22:50 عصر
راستش از این میخام برای برنامه ای که دارم استفاده کنم . و این برنامه من باید 3 روز دیگه تحویل داده بشه میخاستم از این موضوع هم توش استفاده کنم . اگه کمک فوری میکردین ممنون میشدم .

RIG000
جمعه 11 تیر 1389, 08:53 صبح
نمی دونم این به دردت می خوره یا نه ، من زمانی که فرم اصلیم میاد بالا یه فایل صوتی کوتاه اجرا میشه. اون فایل که پسوندش هم wav هست رو کپی کردم تو مسیر bin/release وتوی لود فرمم این کد رو گذاشتم

System.Media.SoundPlayer Player = new System.Media.SoundPlayer(Application.StartupPath+"\\test.wav");
Player.Play();

حل شد rebuild لازم داشت اما اون یکی رو که ندا خانم گفته بیشتر توضیح میدین؟