PDA

View Full Version : تحت شبکه کردن دبیرخانه

mmk1234
جمعه 04 تیر 1389, 22:33 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من یه پروژه ی دبیرخانه با زبان C# و بانک SQL رو برای پروژه ی پایانی دانشگاه برداشتم تا حدودی هم کارهاش به اتمام رسیده ولی استاد خواسته تا اون رو تحت شبکه در بیارم و سیستم باید تو دانشگاه تحت شبکه کار کنه تا بتونم مدرک بگیرم:ناراحت:
ولی اصلا نه با شبکه آشنا هستم نه به امکاناتش دسترسی دارم از دوستانی که قبلا این کار رو انجام دادن خیلی خیلی ممنون می شوم اگر قدم به قدم بگن چیکار کنم . البته تاکید میکنم امکان تستش رو در جایی ندارم و فقط تو دانشگاه باید اجراش کنم.
بازم ممنون از توجه همگی:لبخندساده:

mmd2009
جمعه 04 تیر 1389, 22:41 عصر
دوست عزیز 2 راه وجود داره

1- شبکه ساده که با تعویض کانکشن استرینگ حله

2- شبکه کلاینت/ سرور که این روش با socket programing قابل حله

حالا کدوم ؟!!

البته اینم بگم روش دوم رو هدفدار باید انجام بدی و الا با همون اولی هم مشکلت حل میشه

این سوال رو واسه این پرسیدم که دوستانی که می خوان جواب شمارو بدن راحتر بدونن شما می خواهید چیکار کنید

mohammad_2039
جمعه 04 تیر 1389, 23:10 عصر
همون اولی رو برو حله:لبخند:
فقط یادت باشه 2 تا کار باید انجام بدی اولیش رو بالا دوستمون گفت ، کانکشن استرینگ رو عوض کن و آدرس سرور رو بده 2- اگه شبکه اکتیو دایرکتوری داره باید یوزرهای اکتیو رو که به سیستم لاگین میکنن رو تو اس کیو ال سرور در بخش یوزر Add کنی. موفق باشی:لبخندساده:
راستی یادم رفت بگم برای تست خودت رو ناراحت نکن یه VMware نصب کن بعد روش یه ویندوز سرور و یه xp or seven برای کلاینت نصب کن و به راحتی کار رو تست کن.

mmk1234
جمعه 04 تیر 1389, 23:15 عصر
خوب درست نمیدونم فرقشون چیه منظورتون از شبکه ساده چیه ؟
اینطور که به من گفتن باید بانک روی سرور نصب بشه و کامپیوترهای دیگه بهش دسترسی داشته باشند یعنی اگه از سیستم1 نامه ارسال شد شخص مورد نظر بتونه نامش رو از سیستم2 ببینه و ویرایش یا حذفش کنه.
حالا هر کدوم که از نظر دوستان بهتره و کارم رو راه میندازه مطرح بشه.
من اطلاعات زیادی ندارم ، یعنی اصلا هیچی در این مورد نمیدونم:افسرده:

mmk1234
جمعه 04 تیر 1389, 23:28 عصر
از هر دو دوست به خاطر توجهشون متشکرم :چشمک:
آقا محمد منظورتون از add کردن اینکه برم تو جدول user و پسوردها رو دستی وارد کنم؟ یعنی اگه این دو تا کارو کنم حله؟ چون نمیتونم نرم افزاری که گفتین رو نصب کنم میگم ، سرعت کامپیوترم وحشتناک پایین اومده:ناراحت:
راستی آدرس سرور رو از کجا باید بفهمم ؟
تو رو خدا هر کاری باید انجام بدم رو با زبان خیلی خیلی ساده بگین تا جلوی استاد ضایع نشم:افسرده:

Merila_Rad
شنبه 05 تیر 1389, 02:38 صبح
ببین عزیزم برای بدست آوردن اسم سرور، تو سرور روی my computer راست کلیک کن گزینه properties بعدش وارد زبانه computer name بشو جلوی Full computer name نام سرور را زده

اگه هم میخوای با IP سرور کار کنی در سرور از منوی start وارد run شو تایپ کن cmd وارد صفحه مشکی رنگ command prompt میشی حالا تو این محیط تایپ کن
ipconfig
IP سرور را به شما نمایش میده

Merila_Rad
شنبه 05 تیر 1389, 02:45 صبح
یک راه هم هست که به کارایی که گفتم نیاز نیست
یعنی بعد از اینکه بانکتو رو سرور اتچ کردی C#‎ را روی یکی از کلاینتها اجرا کن در قسمت Server explorer یک کانکشن به بانکت ایجاد کن حالا یه propertyبگیر ، کانکشن استرینگی که بهت نمایش میده رو کپی کن تو سورس برنامه ات

mmk1234
شنبه 05 تیر 1389, 12:15 عصر
واقعا ممنون خیلی عالی بود :چشمک:
فقط یه لطفی کن این راه دوم رو مثل اولی قدم به قدم توضیح بده یعنی چه طور یه کانکشن در Server explorer ایجاد کنم و property بگیرم و چه طور اون رو در سورس کپی کنم آخه من تو همه فرمهام عبارت
SqlConnection sampleconn = new SqlConnection("Server=localhost;Database=dabirkhaneh;Integrated Security=True");
را جهت ارتباط با بانکم استفاده کردم ، برم کانکشن جدید رو تو همه فرمهام جایگزین این عبارت کنم؟

mohammad_shahrzad
شنبه 05 تیر 1389, 14:04 عصر
سلام
من هم با شبکه آشنا نیستم، ولی برای اینکه وقتی مسیر دیتابیس را بگیرم یه متغییر از نوع connection string توی program تعریف کردم و توی همه فرم هام از این متغییر استفاده کردم.این راحت ترین کار برای اینکه بتونی وقتی مسیر را از جای دیگه میگیری داخل برنامه ات استفاده کنی

Merila_Rad
شنبه 05 تیر 1389, 14:50 عصر
حالا که connection string را توی همه فرمهات نوشتی باید همه را تغییر دهی
اگه زمان کافی داری میتونی برنامه ات را اصلاح کنی
اصول کاره اینه که فقط در کل برنامه ات یک connection string داشته باشی تا گرفتار اینطور مشکلات نشی
برای این کار کانکشن خودت رو باید در app.cnfig تعریف کنی
بهتره با برنامه نویسی چند لایه آشنا بشی که راحتتر بتونی برنامه نویسی کنی

mohammad_2039
یک شنبه 06 تیر 1389, 08:15 صبح
با توجه به شراطی که داری اینکارو انجام بده:
یه آبجکت SqlConection بکش رو یکی از فرم ها بنداز. بعد تو Property کانکشن استرینگ رو باز کن و new بزن در صفحه ای که باز میشه در باکس اول نام سرور رو تو پرانتز بنویس یا Ip سرور. از قسمت پایین دسترسی رو Windows انتخاب کن حالا از کمبو پایین دیتا بیس رو انتخاب کن و ok. روی SqlConection کلیلک کن و تو Property هاش کانکشن استرینگ مربوطه در قسمت کانکشن استرینگ رو کپی کن و تو برنامه به جای کانکشن استرینگ هایی که نوشتی بزار. حالا اگه شبکه شما اکتیو دایرکتوری داره ( یعنی در Domain قرار دارید) و برای ورود به شبکه از نام کاربری و کلمه عبور استفاده میکنید (که در دانشگاه حتما اینجوری هست) باید بری روی سرور و وارد sqlserver بشی . در بخش یوزر add که بزنی یوزرهایی که در اکتیو تعریف شده اونجا نشون میده حالا به هر کاربری که میخوای دسترسی استفاده از بانک رو از طریق برنامه بدی نام کاربری اون رو Add کن.

spicirmkh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 11:10 صبح
همون اولی رو برو حله:لبخند:
فقط یادت باشه 2 تا کار باید انجام بدی اولیش رو بالا دوستمون گفت ، کانکشن استرینگ رو عوض کن و آدرس سرور رو بده 2- اگه شبکه اکتیو دایرکتوری داره باید یوزرهای اکتیو رو که به سیستم لاگین میکنن رو تو اس کیو ال سرور در بخش یوزر Add کنی. موفق باشی:لبخندساده:
راستی یادم رفت بگم برای تست خودت رو ناراحت نکن یه VMware نصب کن بعد روش یه ویندوز سرور و یه xp or seven برای کلاینت نصب کن و به راحتی کار رو تست کن.

سلام

چطور می توانم اکتیو دایرکتوری بخوانم این فایل کجاست