PDA

View Full Version : پردازش فایل ورد

mrrajabi
شنبه 05 تیر 1389, 11:24 صبح
با سلام
دوستان من احتیاج دارم که از php خروجی ورد بگیرم. یعنی من یه سری فایل ورد و اکسل دارم که باید نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و ... در مکان مشخصی پر بشه. اما php برای این کارا کامل نیست و قدرت مثلاً vb رونداره. بنابراین من می خوام یه برنامه بنویسم که مثلاٌ بعد از وارد کردن نام و .... فرم خروجی رو مشاهده کنم و پرینت بگیرم. در ضمن، بعضی فرم ها دارای تصاویر پس زمینه مثل آرم دانشگاه و ... هست. حالا خودم یه سری راه حل بنظرم اومده و دنبال استاندارد ترین راه هستم. حالا از اساتید کسی نظر خاصی داره؟

funpatogh
یک شنبه 06 تیر 1389, 21:34 عصر
دقیق بگو به چه شکلی می خواهی خواهشا با عکس نمایش بده
برای تصویر زمینه هم که میتونی توی یک تیبل background=1.jpg و ... بزاری مشکلت حل بشه

mrrajabi
سه شنبه 08 تیر 1389, 01:40 صبح
چشم. فرض بگیرید من یک فرم از پیش تهیه شده دارم که شامل یک متنی هست و قسمت هایی مثل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و چند تا فیلد دیگه هست که خالیه. برای پر کردن این فیلدها ما یه فایل ورد یا اکسل داریم که اطلاعات این فیلد هارو در اون فایل وارد می کنیم و بعد این اطلاعات رو روی فرم از پیش تهیه شده پرینت میگیریم که این کار خیلی دردسر داره. حالا من می خوام یه برنامه ای درست کنم که این اطلاعات دیگه تو فایل اکسل وارد نشه؛ بلکه یه فرم مثل همون فایل اکسل طراحی بشه، بعد از وارد کردن اطلاعات لازم پرینت رو بگیرم و اطلاعات روی اون فرم از پیش تهیه شده چاپ بشه.
چند تا نکته:
1 - ما بیش از 50 نامه مختلف با قالب ثابت داریم که باید برای هر کدوم یه فرم HTML طراحی بشه که کار استانداردی بنظر من نیست. چون با کوچکترین تغییر باید فرم ها ویرایش بشن.
1 - با توجه به اینکه ما نامه های خیلی زیادی با قالب های مختلف داریم، پس لازمه که برنامه این انعطاف رو داشته باشه که خودش قابلیت طراحی فرم HTML یا به هر شکل دیگه داشته باشه.
مثال: شاید لازم باشه جای فیلد نام عوض بشه. پس اگه من مثلاً یه صفحه HTML طراحی کرده باشم، باید بشینم این صفحه رو مجدد ویرایش کنم و جای دقیق فیلد هارو مشخص کنم. پس نیاز به این هست که خود برنامه بتونه فرم طراحی کنه.
3- نامه های ما در دو سایز a5 و a4 هستند. آیا کلاسی برای تنظیمات خروجی هست یا بر حسب صفحه HTML خروجی چاپ گرفته می شود.

اگه لازم می دونید من همه فایل های لازم رو می فرستم

mrrajabi
شنبه 12 تیر 1389, 16:38 عصر
اساتید اگه ممکنه کمک کنید.
آیا php كلاسي براي تنظمیات خروجي چاپی داره؟
مثلاً میشه نوع کاغذ a4 یا a5 رو برای خروجی مشخص کرد تا مطالب صفحه HTMLرو روي كاغذ a5 پرینت بگیره؟

milad89
یک شنبه 13 تیر 1389, 16:33 عصر
مثلاً میشه نوع کاغذ a4 یا a5 رو برای خروجی مشخص کرد تا مطالب صفحه HTMLرو روي كاغذ a5 پرینت بگیره؟

doste aziz chenin karhaye ro ba php nemishe anjam dada chon kolye marahle print be vasileye mororgar anjam mishe

vali aghe bekhayen ke tathte windows barname nevisi konid ba php ye karhaye mishe kard ke fekr mikonam az vb sakhtare

Reza1607
یک شنبه 13 تیر 1389, 22:59 عصر

يه راه حل مي گم ولي زياد حرفه اي نيست
شما مي تونيد با استفاده از جاوا اسكريپت يه صفحه به صورت popup ايجاد كنيد به اندازه يك صفحه a5 و اون چيزهايي رو كه مي خواي توي اين پنجره جديد چاپ كن بعد در آخر با استفاده از كد زير كه بايد اون رو به آخر فايل اضافه كني تا صفحه پرينت ظاهر بشه

<script>window.print();</script>

امیـرحسین
یک شنبه 13 تیر 1389, 23:41 عصر
برای خروجی قابل چاپ با فرمتهای خاص میتونید از CSS و حالت "media="print استفاده کنید.
برای ایجاد خروجی ورد یا تنظیمات اختصاصی باید Extension داشته باشید. لینک زیر آموزش کامل داده:
Creating Word, Excel and CSV files with PHP (http://www.webcheatsheet.com/php/create_word_excel_csv_files_with_php.php)

امیـرحسین
یک شنبه 13 تیر 1389, 23:42 عصر
لینک زیر هم نمونه CSS شبیه صفحات ورد هست:
how to save a webpage content as word document using php? (http://bytes.com/topic/php/answers/866999-how-save-webpage-content-word-document-using-php)

shahriyar3
دوشنبه 14 تیر 1389, 00:20 صبح
Aprint is a small class built to print many text directly from PHP at server side when the Web server is running under Windows.

Features:

- Set the page margins
- Define many font parameters like font type, size, underline
- Use different font type for each line
- Automatically start new page when the previous is full
- Simple page numbering
- May choose which printer to use
- Text alignment, left, center, right (work only with fixed size font)

http://phpclasses.controloye.com/package/1159-PHP-Printing-module-server-site.html