PDA

View Full Version : انتخاب فلش دیسک | چه مارکی | دلیل ؟؟؟

Netsky
شنبه 05 تیر 1389, 12:30 عصر
سلام دوستان .
به نظرم الان همگی منظورم رو میدونید . میخام بدونم
1- شما موقع انتخاب فلش ، به چه مواردی توجه میکنید ؟؟؟
2- معمولا چه مارکی رو میخرید ؟؟؟
3- دلیلتون برای خریدن اون مارک چیه ؟؟؟

با تشکر ..........

Open-Source
شنبه 05 تیر 1389, 12:43 عصر
اگه Sony یا Kingstone اصل گیر بیاد خیلی خوبه چون سرعت عالی داره و اصلا خرابی تو کارشون نیست.

ولی توی کول دیسک های موجود توی بازار، من خودم یه ماه پیش یه دونه Kingmax خریدم 8G.چون:
سرعت خوبی داره.
ساخت تایوان هستش.
یکی از مارک هایی هست که بهترین قطعات موجود توی آن بکار رفته (مهمترین مزیت kingmax).
گارانتی مادام العمر از شرکت آواژنگ داره (خودتون میدونید که آواژنگ چه شرکت خوبی هستش).
22 هزار تومن شهرستان گرفتم (فکر کنم تهران ارزون تر باشه).

حسین فلاحی
شنبه 05 تیر 1389, 14:43 عصر
اگه Sony یا Kingstone اصل گیر بیاد خیلی خوبه چون سرعت عالی داره و اصلا خرابی تو کارشون نیست.

ولی توی کول دیسک های موجود توی بازار، من خودم یه ماه پیش یه دونه Kingmax خریدم 8G.چون:
سرعت خوبی داره.
ساخت تایوان هستش.
یکی از مارک هایی هست که بهترین قطعات موجود توی آن بکار رفته (مهمترین مزیت kingmax).
گارانتی مادام العمر از شرکت آواژنگ داره (خودتون میدونید که آواژنگ چه شرکت خوبی هستش).
22 هزار تومن شهرستان گرفتم (فکر کنم تهران ارزون تر باشه).
این سوال من هم بود...
من چند وقت پیش kingstone datatraveller خریده بودم اما passeword protection و readyboost نداشت و سرعتش هم زیاد خوب نبود.
password protection هم داره؟ و در ویندوز سون می شه از اون برای ReadyBoost استفاده کرد؟

FastCode
شنبه 05 تیر 1389, 14:51 عصر
ReadyBoost
ReadyBoost امکانی هست که خود سیستم عامل با انجام تست سرعت و با توجه به فضای خالی هارد دیسک و فلش به کاربر پیشنهاد میده و جزء امکانات فلش مموری نیست.

Rejnev
شنبه 05 تیر 1389, 15:38 عصر
این سوال من هم بود...
من چند وقت پیش kingstone datatraveller خریده بودم اما passeword protection و readyboost نداشت و سرعتش هم زیاد خوب نبود.
password protection هم داره؟ و در ویندوز سون می شه از اون برای ReadyBoost استفاده کرد؟
mini stick 8GB ازون کوچیکا که رنگ کاور ژله ای شکلش آبیه
king max
garranty Avajang در مشهد بهترینه(در تهران "سازگار" خوبه)
ready boost هم داره.(روی پک مینویسه ولی تست نکردم)
سرعتش هم عالی(USB 2.0)
در ضمن هیچ برنامه ای هم همراهش نبود!(ازین پسورد گذاری ها و...)

در کل به نظر من اگه میخوای فلش بگیری(یا هرچیزی) فقط به گارانتیش نگاه کن. چون شرکت های معتبری مثل آواژنگ و سازگار ارقام، اجناس آشغالی رو گارانتی نمیکنن و کیفیت اون جنس تضمین شده ست !
یادم رفت بگم: چیزی به نام گارانتی مادام العمر نداریم!(گول این شعارها رو نخورید)

M.T.P
شنبه 05 تیر 1389, 16:10 عصر
Kingmax و یا Hp
هر دو رو به مدت 1 ساله دارم و هیچ مشکلی براشون پیش نیومده ، روزی 7 یا 8 بار هم هرکدوم رو Unsafe در محل کار بیرون میارم.

حسین فلاحی
شنبه 05 تیر 1389, 16:21 عصر
دوستان به چه سرعتی می گن عالی؟ چون این kingstone که من داشتم سرعت برداشتن اطلاعات از اون در حدود 5 مگابایت بود اما (با توجه به صحبت دوستمون که بستگی به سرعت داره) ویندوز اون رو مناسب برای ready boost نمی دونست. پس احتمالا باید سرعت بیشتر از اون باشه.

کلا به نظر من kinstone مارک خوبی نیست.

M.T.P
شنبه 05 تیر 1389, 16:25 عصر
راستی من یه Hp دارم تو ویندوز 7 فرمت NTFS کردم سرعتش 5 برابر فلش معمولی شده.

h.alizadeh
شنبه 05 تیر 1389, 17:35 عصر
یادم رفت بگم: چیزی به نام گارانتی مادام العمر نداریم!(گول این شعارها رو نخورید)
:ناراحت:
من ADATA دوگیگی حدودا سه سال پیش خریدم خوب بود و ازشم کاملا راضی ام.

ولی چندماه پیش از بس به این و اون کامپیوتر زدم و تندتند کشیدم الان فکر کنم یکم خراب شده! هی دیسکانکت میشه !
میخوام ببرم گارانتی، گارانتیش مادام العمره به نظرتون یکی جدید بهم میدن اگه درست نشه؟:لبخند:

Rejnev
شنبه 05 تیر 1389, 18:25 عصر
read حدود گاها 30 مگ هم هست. خواندنش بالای 20 مگه
write اش رو نگاه نکردم ولی سرعتش خوبه. ازون فلشهای کند هم دیدم که شما نمونش رو دارید. این ازون ها نیست.

:ناراحت:
میخوام ببرم گارانتی، گارانتیش مادام العمره به نظرتون یکی جدید بهم میدن اگه درست نشه؟:لبخند:
امیدوارم:شیطان:
(یعنی آرزومه حرفم نقض بشه)

Netsky
شنبه 05 تیر 1389, 20:32 عصر
در واقع من میخام یه فلش با سرعت بالا بخرم تا بتونم لینوکس ابونتو رو روش نصب کنم و جاهایی که میرم سیستمها رو تعمیر کنم . آخه همونطور که میدونید تو سیستم خیلی از شرکت ها و خونه ها و کافی نت ها پر از ویروس و کرم و تروجان و هزار نوع آت و آشغال دیگه هست که اگه بخایم از داخل ویندوز پاکشون کنیم وقت تلف کردنه . ولی از داخل لینوکس سریعا میشه دخلشون رو آورد .
شاید الان بگید که خب چرا از همون دیسک زنده ابونتو استفاده نمیکنم ؟ واسه این کار دوتا دلیل وجود داره :
1- سرعت نقل و انتقال اطلاعات یه قطعه الکترونیکی ( فلش دیسک ) از یه قطعه مکانیکی ( سی دی رام ) طبیعتا بیشتره .
2- استفاده ی مکرر از یه CD باعث خرابی اون در مدت کوتاهی میشه .

راستی از بین شما دوستان کسی ابونتو رو روی فلش نصب کرده ؟؟؟ اگه آره ، خوب بوده یا نه ( از نظر سرعت و کلا از هر لحاظ ) ؟؟؟
بازم تشکر میکنم از همه ی دوستانی که پاسخ دادن ...........

Rejnev
شنبه 05 تیر 1389, 20:46 عصر
از داخل لینوکس سریعا میشه دخلشون رو آورد
یعنی به روش های دستی یا با استفاده از آنتی ویروس؟
در ضمن لینوکس توی شناختن درایو های هارد مشکلی نداره؟
اصلا قبلا تست کردین(با سی دی)

Netsky
شنبه 05 تیر 1389, 21:00 عصر
عنی به روش های دستی یا با استفاده از آنتی ویروس؟
دستی . البته با آنتی ویروس های موجود برای لینوکس هم میشه این کار رو کرد .

به هیچ وجه . در ابونتو 10.04 هیچ مشکلی وجود نداشت و به راحتی به همه درایوها دسترسی داشتم .

اصلا قبلا تست کردین(با سی دی)
بله . کاملا تست شده . خودش یه ابزاری داره که با استفاده از اون میتونی لینوکس ابونتو رو روی فلشت نصب کنی . حالا فقط میخام بدونم چه فلشی رو بخرم که سرعت بالایی داشته باشه ؟؟؟
داخل چندتا سایت خارجی سرچ کردم . بعضی ها OCZ Rally رو از هم پرسرعت تر میدونستن . بعضی هاشون هم Voyager رو پیشنهاد میدن . از بین دوستان کسی این دوتا مارک رو تست نکرده ؟؟؟
با تشکر ..........

Open-Source
شنبه 05 تیر 1389, 22:11 عصر
دستی . البته با آنتی ویروس های موجود برای لینوکس هم میشه این کار رو کرد .

به هیچ وجه . در ابونتو 10.04 هیچ مشکلی وجود نداشت و به راحتی به همه درایوها دسترسی داشتم .

بله . کاملا تست شده . خودش یه ابزاری داره که با استفاده از اون میتونی لینوکس ابونتو رو روی فلشت نصب کنی . حالا فقط میخام بدونم چه فلشی رو بخرم که سرعت بالایی داشته باشه ؟؟؟
داخل چندتا سایت خارجی سرچ کردم . بعضی ها OCZ Rally رو از هم پرسرعت تر میدونستن . بعضی هاشون هم Voyager رو پیشنهاد میدن . از بین دوستان کسی این دوتا مارک رو تست نکرده ؟؟؟
با تشکر ..........

مارک فوق العاده ای بود.:تشویق:
چون دیگه اصلا گیر نمیاد اگه گیر هم بیاد تقلبی شده.

FastCode
شنبه 05 تیر 1389, 23:26 عصر
Disk managerی که توی ubuntu هست 5 برابر Partition Magic کار میکنه و خیلی هم زیباست.

antisocial
شنبه 05 تیر 1389, 23:38 عصر
توی حافظه های دنیا حالا از هرنوعی که میخواد باشه (البته به غیر از هارد) یک برند حرف اول رو میزنه و شماره یک دنیاست اما یک مقدار گرونه
OCZ
و بعد ازین
PQI
چون اصل تایوانه

emad_67
یک شنبه 06 تیر 1389, 00:41 صبح
فلش های OCZ سرعت خیلی خوبی دارند اما دیگه وارد نمیشه ظاهرا، شنیدم OCZ هم تحریم کرده ایران رو.
من خودم هم دنبال یه فلش با سرعت بالا هستم که هنوز یه مدل درست حسابی پیدا نکردم. اکثر مدل هایی که تو بازار هست سرعت پایینی دارن (سرعت write حدود 3 مگ در ثانیه). حتی همون PQI ئی که دوست قبلی معرفی کردن. البته مدل های سرعت بالاشم هست.
دوستان مدل کامل رو لطفا معرفی کنن چون هر برند انواع مختلف با سرعت های مختلفی رو میزنه.

x.xoma
یک شنبه 06 تیر 1389, 01:17 صبح
در واقع من میخام یه فلش با سرعت بالا بخرم تا بتونم لینوکس ابونتو رو روش نصب کنم .
اوبونتو روی فش نصب نمیشه ؛ بلکه از فلش شما یک درایو با قابلین بوت شدن میسازه که میتونین از روی اون اوبونتو رو نصب کنین . اما به هر حال از قابلیت اوبونتوی زنده میتونید استفاده کنید ولی اگه فلشتون سریع نباشه به واقع اعصاب خوردی داره و کنده.

شاید الان بگید که خب چرا از همون دیسک زنده ابونتو استفاده نمیکنم ؟ واسه این کار دوتا دلیل وجود داره :
1- سرعت نقل و انتقال اطلاعات یه قطعه الکترونیکی ( فلش دیسک ) از یه قطعه مکانیکی ( سی دی رام ) طبیعتا بیشتره .
2- استفاده ی مکرر از یه CD باعث خرابی اون در مدت کوتاهی میشه .

گزینه الف درمورد فلش و خصوصا مدل های موجود در بازار صحیح نیست و سرعت دی وی دی رام و حتی سی دی رام ها نیز به اون برتری داره.

با مورد دوم کاملا موافقم ؛ خصوصا که سی دی شما اصلی هم هست و براتون فرستاده شده!

راستی از بین شما دوستان کسی ابونتو رو روی فلش نصب کرده ؟؟؟ اگه آره ، خوب بوده یا نه ( از نظر سرعت و کلا از هر لحاظ ) ؟؟؟

بله ؛ بنده نصب کردم ؛ اما همونطور که گفتم اگر سرعت فلش بالا نباشه یه کم رو اعصابه ؛ ولی در کل و با هر فلشی ؛ با توجه به حجمی که اشغال میکنه و کارایی هایی که داره ؛ داشتن یک سیستم عامل همراه واقعا لازمه.

بازم تشکر میکنم از همه ی دوستانی که پاسخ دادن ...........

خواهش میکنم ؛ ولی اگه تو تاپیک خودمون چند تا ازین مواردو داشتیم ؛ تاپیکمونو حذف نمیکردن.

گارانتی مادام العمربه معنی همه عمر نیست ؛ به این معنی است که محصول تا زمانی که از طرف شرکت سازنده تولید و پشتیبانی میشود دارای گارانتی است و به محض به اصطلاح دیس کانتینیو شدن ؛ دیگر هیچ گارانتی ندارد . به همین علت همیشه خریدن جنسی با گارانتی مشخص ؛ مثلا ۵ سال بر مادام العمر ارجحیت دارد. اگر آن را ۳ سال پیش خریده اید احتمالا همان مدل مشهور به رنگ سیاه یا سفید است . بستگی به جایی دارد که آن را خریده اید . بعضی ها راست نمیگویند . اما حتی اگر چنین هم است شما حتما پیگیری کنید .

فلش های ocz جزو سریعترین و بهترین ها بودند که در مدل های مختلف بالاترین سرعت خواندن ؛ نوشتن و انتقال اطلاعات را عرضه میکردند. اگر چه این مارک امروز کمتر یافت میشود ولی ارزش گشتن را دارد. اما اگر به هر دلیلی وقت گشتن نبود بعد از آن یک مارک دیگر به نام Patriot در بازار هست که آن هم کیفیتی همانند ocz دارد و همچنین از بقیه فلش ها گرانتر نیز هست.( نهایتا ۴ تا ۵ هزار تومان ). اگر فلش خوب ؛ با کیفییت ؛ زیبا یی میخواهید ؛ انتخاب شما Patriot خواهد بود.

موفق باشید

salehbagheri
یک شنبه 06 تیر 1389, 01:38 صبح
فلش های OCZ سرعت خیلی خوبی دارند اما دیگه وارد نمیشه ظاهرا، شنیدم OCZ هم تحریم کرده ایران رو.

در Elecomp 2009 به فروش میرفت

البته یه قسمتش هم فلش های Kingston میفروخت ... البته با قیمت های فضایی: از 100 هزار تومان بود تا 200 هزارتومان :گیج:

همچنین یه امکانات جالب و اضافه ای هم داشت که برای یک فلش مموری خیلی مفید بود! فکر میکنم این نوع فلش مموری ها به درد شما بخوره! :لبخند:

حسین فلاحی
یک شنبه 06 تیر 1389, 01:41 صبح
اوبونتو روی فش نصب نمیشه ؛ بلکه از فلش شما یک درایو با قابلین بوت شدن میسازه که میتونین از روی اون اوبونتو رو نصب کنین . اما به هر حال از قابلیت اوبونتوی زنده میتونید استفاده کنید ولی اگه فلشتون سریع نباشه به واقع اعصاب خوردی داره و کنده.

گزینه الف درمورد فلش و خصوصا مدل های موجود در بازار صحیح نیست و سرعت دی وی دی رام و حتی سی دی رام ها نیز به اون برتری داره.

با مورد دوم کاملا موافقم ؛ خصوصا که سی دی شما اصلی هم هست و براتون فرستاده شده!

بله ؛ بنده نصب کردم ؛ اما همونطور که گفتم اگر سرعت فلش بالا نباشه یه کم رو اعصابه ؛ ولی در کل و با هر فلشی ؛ با توجه به حجمی که اشغال میکنه و کارایی هایی که داره ؛ داشتن یک سیستم عامل همراه واقعا لازمه.

خواهش میکنم ؛ ولی اگه تو تاپیک خودمون چند تا ازین مواردو داشتیم ؛ تاپیکمونو حذف نمیکردن.

گارانتی مادام العمربه معنی همه عمر نیست ؛ به این معنی است که محصول تا زمانی که از طرف شرکت سازنده تولید و پشتیبانی میشود دارای گارانتی است و به محض به اصطلاح دیس کانتینیو شدن ؛ دیگر هیچ گارانتی ندارد . به همین علت همیشه خریدن جنسی با گارانتی مشخص ؛ مثلا ۵ سال بر مادام العمر ارجحیت دارد. اگر آن را ۳ سال پیش خریده اید احتمالا همان مدل مشهور به رنگ سیاه یا سفید است . بستگی به جایی دارد که آن را خریده اید . بعضی ها راست نمیگویند . اما حتی اگر چنین هم است شما حتما پیگیری کنید .

فلش های ocz جزو سریعترین و بهترین ها بودند که در مدل های مختلف بالاترین سرعت خواندن ؛ نوشتن و انتقال اطلاعات را عرضه میکردند. اگر چه این مارک امروز کمتر یافت میشود ولی ارزش گشتن را دارد. اما اگر به هر دلیلی وقت گشتن نبود بعد از آن یک مارک دیگر به نام Patriot در بازار هست که آن هم کیفیتی همانند ocz دارد و همچنین از بقیه فلش ها گرانتر نیز هست.( نهایتا ۴ تا ۵ هزار تومان ). اگر فلش خوب ؛ با کیفییت ؛ زیبا یی میخواهید ؛ انتخاب شما Patriot خواهد بود.

موفق باشید

البته Patriot چندان هم زیبا نیست اما ضد آب و ضد ضربه و سرعت بالا و قابلیت رمز گذاری و پارتیشن بندی داره... من هم می خوام یکی بگیرم... این هم لینکش:
http://www.rayaneh.com/cat-890.aspx