PDA

View Full Version : سوال: تشخیص زمان Insert یا Update کردن داده ها در بانک

mmk1234
شنبه 05 تیر 1389, 19:52 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من توی بانکم یه جدول دارم با 5 ستون ، در فرمم هم یه Tab control گذاشتم که هر tabpage به اسم یکی از ستون هامه ، علاوه براینها یه textbox تو کل فرم دارم ویه دکمه برای درج . میخوام هر کدوم از این tabpage ها زده شد مقداری که در textbox وارد شده در ستون مربوط به خودش بشینه ولی مشکلی که وجود داره اینه که نمیتونم کدی بنویسم که تشخیص بده چه موقع باید update کنه(زمانی که ردیفی به وجود آمده ولی این ستون مورد نظر خالیه) و چه موقع insert(زمانی که اولین بار است که جدول پر می شود و زمانی که کلا ردیف پر شده)
این موضوع چند روز وقتم رو گرفته ممنون می شم اگر کسی از دوستان راهنمایی کنه.

mmd2009
شنبه 05 تیر 1389, 20:16 عصر
دوست عزیز میشه یه کم واضح تر بگی

العا قشنگ هنگ کردم :عصبانی++:

خداییش مشخص نیست میخوای چیکار کنی

کاش بگی میخوای چیکار کنی شاید روش بهتری هم بود تا اینکه اینقر لقمه رو دور سرت بچرخونی

اصلا واسه من مفهومی نداره سوالتون

امیدوارم اگه بیشتر توضیح ندادی دوستان دیگه متوجه بشن

mmk1234
شنبه 05 تیر 1389, 23:43 عصر
فرض کنید الان یکی از tabpage ها مثلا با نام "طبقه بندی نامه" زده شده و ما در این tab قرار داریم در دکمه درج گفتم که اگر این tab انتخاب شد در جدول مربوطه در ستون "طبقه بندی" مقدار را درج کند خوب برای درج دو حالت به وجود میاد 1- سطری در جدول توسط سایر مقادیر ایجاد شده ولی مقدار ستون "طبقه بندی" خالیه خوب پس برای این حالت گفتم مقدار رو update کن یعنی یه جورایی درج می کنه ولی نه با اضافه کردن سطر جدید .2 - جدول برای اولین باره که پر میشه یا این مقدار پر هست و باید یه سطر جدید اضافه بشه که فقط با دستور insert این کار شدنی چون update کردن یه مقدار خالی و یا یه مقداری که قبلا پر شده مد نظر نیست.
امیدوارم خوب گفته باشم:خجالت:
البته اینم اضافه کنم که این کار برای پر کردن جداول اولیه سیستم هست.

mmk1234
یک شنبه 06 تیر 1389, 16:37 عصر
کسی نمیدونه باید چیکار کنم ؟ راه حل یا راه جایگزین یا ...